Tesisatçı 141 kez görüntülendi

Esenler yerden ısıtma tesisat temizliği – Tesisatta oluşan çamur tortu yerden ısıtma tesisat temizleme cihazı ile temizlenir

Yerden ısıtma tesisatı evinizde kullanım alanı tasarrufu sağlar. Evinizde her odanın ısınmasının dengeli şekilde olmasını sağar. Bu yüzden daha fazla tercih edilmeye başlandı. Ancak yerden ısıtma ile ısınan herkes yılda bir defa tesisat temizliği yaptırmalıdır. Çünkü bu sistem düşük sıcaklıkta çalışır ve bu yüzden çamurlaşma hızı daha yüksektir. Esenler yerden ısıtma tesisat temizliği yapan firmamız bu temizliği koruyucu kimyasal ve cihazla yapmaktadır. Yıl boyunca tesisat içinde biriken çamur tabakasını temizlerken bunun için üretilmiş özel cihazla zahmetsiz bir çalışma yaparız.

Esenler yerden ısıtma tesisat temizliği

Esenler yerden ısıtma tesisat temizliği servisimizin ustaları önce cihazı tesisata bağlar. Yaklaşık bir dakika süreyle tesisatın içine çok kısa aralıklarla hava basarlar. Bundan sonra da basınçlı su vererek tesisatın içindeki çamur tabakasını çözer ve cihazla bunları dışarı alırlar. Yerden ısıtma tesisat temizliği bununla bitmez. Bir yıl boyunca çamurlaşma hızının azaltılmasını sağlayan tesisat koruyucu kimyasalı kullanırız. Bu kimyasal tesisat içinde kalır. Hem ısı kalitesinin yükselmesine, hem de çamurlaşmanın azaltılmasına yardımcı olur.

Bu anlamda yerden ısıtma sistem bakımını ve temizliğini yapacak tesisat firmasının bu hizmeti ne tür cihazla sunacağı önem arz etmektedir. Normal petek temizleme cihazı ile bu uygulama yapılırsa ortaya istenilen beklenilen sağlıklı sonuç çıkmayacaktır. Nedeni normal petek temizleme cihazının özelliği bakımından bu uygulamada kullanılması basınç değeri bakımından ve cihaz özelliği bakımından yetersiz kalacaktır. Hava ve su temizlik yapılmasına imkan veren cihaz ile yerden ısıtma tesisat temizliği yapılmalıdır.