Tesisatçı 480 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Esenkent yerden ısıtma tesisat temizliği tesisat yıkama sistem temizliği makineli ilaçlı yapılarak ısınma performansı artırılabilir. Esenkent kombi petek temizliği ustaları bu işte tecrübeli olup temizliği yaparken gereken zamanı ayırıp sağlıklı uygulama yapar. Esenkent doğalgaz petek yerden ısıtma bakımı yapıldıktan sonra sistemin havası da alınarak çalıştırılıp test edilir. Esenkent kalorifer bakımı kombi bakımı içinde hizmet alabilir petek temizliği yaptırabilirsiniz. Bu sistemin temizliği cihaz ve kimyasal ile yapıldığında ve gerekli zaman ayrıldığında ısına performansı artar.

Esenkent yerden ısıtma tesisat temizliği | Uzmanlar Tesisat

Esenkent yerden ısıtma tesisat temizliği | Uzmanlar Tesisat

Esenkent yerden ısıtma tesisat temizliği

Verimli bir ısınma için her türlü ortamda en iyi randımanı veren sistem yerden ısıtma tesisatıdır. Normal peteklere göre her tarafı eşit olarak ısıtan yerden ısıtma tesisatının bu veriminin devamlılığı her sene yaptıracağınız temizliğe bağlıdır. Esenkent kalorifer tesisat temizliği servisimiz bu konuda sizlere en iyi desteği verir. Tasarruflu ısınma imkanı verdiği için tercih ettiğiniz, daha iyi ısınmayı istediğiniz için bu sistemi kurduğunuzu düşünerek, her sene temizliğini ihmal etmeyeceğinizi tahmin ediyoruz. Isınmada maksimum fayda için yerden ısıtma tesisatının her sene temizlenmesi şarttır. Bunun nedeni ise, bu sistemin diğerine göre daha düşük sıcaklıkta çalışması, dolayısıyla tesisattaki çamurlaşma hızının yüksek olmasıdır.

Esenkent petek tesisat temizliği için firmamızdan destek alırsanız kimyasallı ve cihazlı bir sistemle temizlik yapılır. Yerden ısıtma tesisatını temizlerken önce hava ve basınçlı su kullanarak içerideki çamur katmanlarını kolayca temizleriz. Tesisat için koruyucu kimyasalda kullanarak, çamurlaşmanın daha az olmasını ve ısınmadan maksimumu fayda sağlamanıza yardımcı oluruz. Bir yıl sonraki temizlikte yeniden görüşmek üzere ustalarımız işlerini tamamlar.

 Yerden ısıtma Tesisatı Neden Tıkanır?

Tesisatçılar bu sistemin yapılma aşamasında iyi malzeme kullanıp doğru montaj yaparsa sistem daha sağlıklı çalışacaktır. Yerden ısıtma tesisatta çamurlaşmanın hızlı olması sistemin ısısının vücut ısısına uygun olarak tasarlanmış olmasından kaynaklandığını da ifade edebiliriz. Yani ısı düşük olup boru tesisat hattı uzun olduğundan ve boru çapı dar olduğundan sistemdeki tıkanıklık ihtimali artar. Çamurlaşmanın ve tesisatın sağlıklı çalışmasının önünü açmak periyodik tesisat temizliği ile mümkündür.

Benzer Gönderiler: