Tesisatçı 3960 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

En iyi ısıtan petek hangi marka petektir sorusu ile en yüksek ısı değeri üreten petek aranmaktadır. Radyatör petek marka model ısı değerlerini iyi seçmek ısınma performansını artırır. En iyi ısıtan radyatör petek modeli veya en en iyi ısıtan petek markası tarzı soruların tek cevabı yoktur. En iyi radyatör petek tavsiye eden kişi bunu belli şartlara bağlayacaktır.

Alüminyum petek, döküm petek, panel petek çeşitleri, en iyi ısıtan petek markası için tesisatta istenilen çapta olması gereklidir. Hangi radyatör petek ısıyı daha iyi iletir derseniz bakımlı petek demek gerçekçi olacaktır. Petek alırken, kalorifer petek önerisi, elbette önemlidir ancak kombi yetersiz ise tesisat hatalı ise verim alamazsınız.

En iyi ısıtan Petek Hangi Marka Petektir? Uzmanlar Tesisat

En iyi ısıtan Petek Hangi Marka Petektir? Uzmanlar Tesisat

En iyi Isıtan Petek Hangi Marka Petektir?

Bu tarz sorularda detaylı açıklama yapılmadıkça ne sizin kafanızdaki sorular cevap bulur ne de verilen cevap yeterli olur.

 • Evdeki kombi evi ısıtmada yetersiz kalıyor ise burada peteğin marka modeli daha arka planda kalacaktır.
 • Petekler istenilen özellikte de olsa kombi yetersiz ise peteğe iletilen ısı yetersiz olacağından ortamı ısıtamazsınız.
 • Döküm petek ile panel petek sıcak su kapasitesi açısından farklı olduğu için burada petek ebatları üzerinden gitmek çokta reel olmaz.
 • Döküm petek 1 metre uzunluğunda ise panel petek de 1 metre konmamalıdır. Çünkü, 1 metre uzunluğunda döküm peteğin içindeki sıcak ısı miktarı ile 1 metre uzunluğundaki panel petek içindeki su miktarı aynı olamayacağından aynı sonuç beklenemez.

Bu peteklerin ısıyı tutma geç ısınma geç soğuma özellikleri de farklıdır.   En iyi ısıtan petek hangi marka petektir  sorusu bu açıdan tek örnekle açıklanmamalıdır. Bizde sadece bu örnekle yazımızı sınırlandırmış olmayacağız. Petek cinslerinden bir diğeri de Alüminyum petek peki bu tip peteklerin ısıtma performansı nasıldır?

Alüminyum peteklerinde kendi içinde sorunları olduğu gibi olumlu yönleri de bulunmaktadır. Alüminyum petek kanalları dardır çabuk çamurlaşma gerçekleşir. Alüminyum peteğin yapısı itibari ile korozyonda çok hızlı gerçekleşir. Ortamı ısıtma performansı derseniz periyodik bakımları yaptırırsanız ısı performansı iyidir.

Radyatör Petek Modelleri Hangileridir?

 • Saç Panel Radyatörler
 • Alüminyum Panel Radyatörler
 • Döküm Petek Radyatörler
 • Havlupan Radyatörler

Panel Petek ile Döküm Petek arasındaki farklılıklar nelerdir?

 • Panel petekler saç ve alüminyumdan üretildiklerinden ısıyı hızlı yayarlar ortamın ısınması da bu anlamda hızlı olur.
 • Panel Radyatörler Döküm Radyatörlere göre daha hafiftir.
 • Döküm Petekler diğer radyatör türlerinde göre daha ağırdır.
 • Döküm radyatörler geç ısınır geç soğur.
 • Döküm radyatörlerin su kapasitesi diğerlerine göre çok daha fazladır.
 • Döküm peteğin tamiri çok daha zordur ancak dış temizliği diğerlerine göre daha kolaydır.

Petek ısı hesabı kalori hesabı nasıl yapılır ?

 Bir daire için petek alacaksınız ve hangi odaya kaç mt uzunluğunda ve kaç m yüksekliğinde petek taktıracağınıza karar vermek bu hesaplama ile yapılır. Bir odayı ele alalım 10-15 m2’lik bir alan için  en az 1 metre genişlik ve 60 cm yükseklikte bir petek konulmalıdır. Bahse konu bu ölçü 600×1000  şeklinde petek üzerinde de yazar. Bu dikkate alınarak hangi alana ne kadar petek lazım bu şekilde belirlenir.

Benzer Gönderiler: