Tesisatçı 617 kez görüntülendi

Duş başlığı nasıl değiştirilir – Uzman tesisatçılar ile kolay uygulamalar

Duş başlığı nasıl değiştirilir – Evlerimizde banyolarımızda bulunan duş başlığı zamanla kullanıma bağlı olarak değiştirilmesi gerekebilir. Yere düşüp kırılıp çatlayabilir, su sızıntısı yapabilir. Sıcak soğuk suyun etkisi ile zamanla deforme olabilir. Suyun kalitesine göre tıkanıp kullanılmaz hale gelebilir. Bu durumda duş başlığınızı değiştirmeniz gerekebilir.Duş başlığı değiştirilmesi en kolay malzemelerden biridir. Değiştirmek için hiçbir alete ihtiyaç yoktur. Herkes kolaylıkla kendi başına değiştirebilir. Hemen hemen her nalbur ve ev aletleri satan marketlerde bulunabilir.

Duş başlığı nasıl değiştirilir

Değişik büyüklük ve kalitede çeşitleri bulunmaktadır. İstediğinizde tipte bir duş başlığı temin ettikten sonra evinizdeki duş başlığını bağlantı noktalarından elinizle saat yönünde çevirerek sökünüz. Yeni aldığınız duş başlığınızı contalarını kontrol ederek aynı şekilde elinizle saat yönünde tersinde çevirerek takınız. Bir miktar sıktıktan sonra bataryanızı açarak bağlantılarını ve suyu püskürtmesini kontrol ediniz. Bağlantılarda sızdırma varsa bir miktarda daha sıkmanız gerekir. Hala sızdırmaya devam ediyorsa contasını kontrol ediniz veya değiştiriniz. Böylelikle duş başlığınız kullanıma hazır hala gelmiştir.

Böyle bir  arıza oluştuğunda tesisatçı çağırmanız maliyet açısından yüksek maliyet demektir. Sizin halledebileceğiniz bir işlem olup tavsiyemiz bu işlemi sizin yapmanızdır. Tesisatla ilgili bazı arızaları evde bir takım çantası var ise takım çantasında bulunan standart malzemeler ile arızayı giderebilirsiniz. Eğer işiniçinden çıkamazsanız yeni arızalara neden olmadan tesisatçı çağırmanız faydanıza olacaktır. Duş başlığı nasıl değiştirilir sorusunu tesisatçıyı izleyerek bir daha ki sefere siz yapabilirsiniz.