Tesisatçı 807 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Donan su borusu nasıl açılır için su borusu dondu ise her sunulan çözümü uygulamaya çalışmayın. Tesisat borusu donan kısmına sıcak su dökmek, donan demir tesisat borusunu ısıtma çözüm yollarındandır.  Tuzla donmuş tesisat borusunu açma uğraşı, kışın su borusu donduğunda, buz tutan boru tuzlu su ile açılır mıyıda soran var.

Öncelikle donan tesisatlar için çok kapsamlı bir çözüm ağı olmadığını söylemek isterim. Donan tesisat borusu için sıcak su uygulaması, pürmüzle tesisat borusunu ısıtma uygulaması gibi çözüm yolları vardır. Ancak boru zemin altında ise bu durumda donan tesisat borusunu nasıl açacağım? Zemin altında kalan borular için belki buharlı cihazla sistem buhar verilip donma açılabilir.

Donan su borusu nasıl açılır

Donan su borusu nasıl açılır diye sorulduğunda çok farklı çözüm yolu gösterilmekle beraber hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu bilmeniz zordur. Bu anlamda su borusu patladığında bir bilene sorun, her fikri beyan edenin fikrini dikkate alarak hareket etmeyin. Sonuçları açısından zarar verici uygulamaların ortaya çıkardığı maliyetler yüksek olabilir. Buda kış şartlarında iş olanaklarının sıfıra indiği bir ortamda cebinizden para çıkacak olması sizi üzebilir.

Donan su borusu nasıl açılır sorusuna cevap arayan kişi olmamak için don yapan soğuk havalarda tesisatla ilgili alınması gereken önlemleri almalısınız. Önlem dediğim kalorifer tesisatının çalışır vaziyette olması, kombi açık balkonda ise kombiyi izole etmelisiniz. Su tesisat boruları açıkta ise bunlarda izole edilmelidir.

Su borusu dondu nasıl açarım ?

  • Su boruları yüzeyden gidiyorsa ki bu düşük olasılık, eğer öyleyse borular ısıtılarak sorun çözülebilir.
  • Su boruları zemin altında ise hava ve su ile basınç yapılıp açılabilir
  • Hava ve suyun beraber kullanıldığı sistem her tesisatçı da bulunmaz. O yüzden bu uygulamayı yapabilecek tesisat firmasını bulmak çözüm noktasın en önemli adımdır
  • Tavsiyemiz donma olabilecek soğuk havada musluklardan birini azda olsa açarak donmanın önüne geçebilirsiniz
  • Bu arada kalorifer tesisatı sürekli çalışır halde olması önemlidir. Zira bu soğuk havalarda kombisi arıza yapan ve tesisatta arızaların olduğuna şahit olduk

Benzer Gönderiler: