Tesisatçı 1165 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Doğalgaz nasıl bağlatılır için doğalgaz tesisat projesi çizen mühendislik firmaları ile iletişime geçmek en doğru adım olacaktır. Konut doğalgaz abonelik işleri eve doğalgaz bağlatmak ne tutar gibi bir çok sorunun cevabını da bu firmalardan almalısınız. Doğal gaz bağlantısı sürecini, İgdaş yetkili firma takip etmelidir ki, her şey sağlıklı ilerlesin.

Doğal gaz nasıl bağlatılır

Doğalgaz nasıl bağlatılır ne yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim diye düşünüyorsanız size yardımcı olmaya çalışalım. Doğal gaz bağlatmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken iş, gaz dağıtım şirketinden yetki almış bir doğal gaz firmasına gitmek olmalıdır. Firma doğal gaz bağlatmak istediğiniz yeri kontrol ederek size bir fiyat teklifi sunar. Firma ile anlaştıktan sonra gaz dağıtım şirketinden gaz kullanmak istediğiniz yer için abonelik işlemleri yapılır. Firma gaz kullanılacak yere ait proje çizmek için keşif yapar ve kendine bir röleve oluşturur.

Doğalgaz Nasıl Bağlatılır | Uzmanlar Tesisat

Doğalgaz Nasıl Bağlatılır | Uzmanlar Tesisat

Doğal gaz çizim program ile gaz kullanacak yere ait projeyi çizerek gaz dağıtım şirketinin onayına sunar. Projenizin onayından sonra gaz dağıtım şirketi ile gaz kullanım sözleşmesi yapılarak şirketçe verilen doğal gaz sayacı alınır. Sözleşmeye giderken yanınıza kiracı iseniz; kira kontratı, kimlik fotokopisi mal sahibi iseniz; tapu fotokopisi ve kimlik fotokopinizi almanız gerekir. Doğal gaz tesisatınız proje ve yönetmeliklere uygun olarak yapılır. Son olarak tesisat kaçak testi ve son kontroller yapılarak gaz açmaya hazır hale getirilerek gaz dağıtım şirketinden gaz açma randevusu alınır. Gaz açma randevu zamanında firma ve gaz dağıtım şirketinin yetkili mühendisleri birlikte kontrol ederler ve uygunsuzluk olmaması durumunda gaz açılır ve kullanıma hazır hale gelir.

Eğer bir uygunsuzluk tespit edilirse gaz açma işlemi yapılmaz ve firma tarafında bu uygunsuzluğun giderilmesi istenir. Firma uygunsuzluğu gidererek tekrar gaz açma randevusu alır. Aynı şekilde tekrar firma ve gaz dağıtım şirketi yetkili mühendisleri kontrol eder. Uygunsuzluk olmadığı takdirde gaz açılır. Artık gaz gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Başınızın ağrımasını istemiyorsanız en başından mutlaka, doğal gaz nasıl bağlatılır sorusuna en doğru cevabı verecek, yetkili bir doğalgaz firmasına gitmeniz gerekmektedir. İgdaş Yetkili Firmamız Uzmanlar Mühendislik adı altında bu sektörde uzun yıllardır hizmet vermektedir. Bu konu ile ilgili bizi her zaman arayıp her türlü bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Doğal gaz nasıl bağlatılır sorusunun cevabını burada tekrar etmekte yarar görüyorum. İgdaş Yetkili firmadan bu hizmeti almalıdısınız

Benzer Gönderiler: