Tesisatçı 394 kez görüntülendi

Doğal gaz projesi ne için çizilir ?

Doğal gaz projesi ne için çizilir sorusu projeye ne gerek var ile devam eder. Aslında gaz kullanımında uygun olmayan tesisat sebebi ile zehirlenmeye varan istenmeyen durumlar yaşanabilir. Bunun önüne geçmek için, öncelikle şunu belirtmek gerekirse doğal gaz projesi sadece İgdaştan yetki almış firmalar çizebilir. Bu sebepten dolayı eviniz veya iş yerinizde doğal gaz kullanmak istiyorsanız mutlaka İgdaştan yetki almış bir firma ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Doğal gaz projesi – Doğal gaz sayacı

Yetkili firma ile anlaştıktan sonra ilk olarak İgdaştan abonelik işlemleri yapılır. Daha sonra doğal gaz kullanmak istediğiniz ev veya iş yerinizin doğal gaz projesi çizilerek İgdaş tarafından onaylanır. Onaylanan bu projeye uygun olarak tesisat yapılır. Yine İgdaştan gaz kullanacak kişi tarafından sözleşme yapılır. Yetkili firma tarafından İgdaştan gaz açma randevusu alınarak gaz açma işlemi yapılır.

Doğal gaz tesisatında herhangi bir değişiklik yapıldığında tekrardan mutlaka doğal gaz tesisat projesi çizilip igdaş tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Projesiz ve kaçak yollarla çekilen tesisatlardan dolayı gaz kullanmaktan men edilebilir ve  hayati tehlikelere maruz kalabilirsiniz.

Doğal gaz projesi ne için çizilir sorusunun yanıtını yukarıda detaylı olarak ifade etmeye çalıştık. Doğal gaz kaynaklı zehirlenmelerin temeline indiğinizde İgdaş şartnamesine  uyulmayıp tesisatta değişiklik yapılması yatmaktadır. Proje çizilip gaz açıldıktan sonra birey olarak tesisatta kendi belirlediğimiz şartlara göre asla değişiklik yapmayın. Kendi hayatınız ve sevdiklerinizin hayatını tehlikeye atmayın, sosyal sorumluluk gereği doğal gaz ile ilgili her ne olursa olsun bundan bir şey olmaz demeyin. Mutlaka İgdaş yetkili firmaya danışın, proje gerekli ise proje çizdirin, tesisat uygun değilse uygun hale getirin.