Tesisatçı 519 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Demir tesisat delinir mi sorusu çok sorulmakta olup bunun için dikkat edilmesi gereken şey bu aşamaya gelmiş tesisatın değişmesi gerektiğidir. Delinme aşamasına gelen demir boru korozyona uğramış eski borudur. Eğer demir boru temiz su tesisatı borusu ise buradan su içileceği için duş alınacağı için sağlık sorunlarına bile sebep olabilir.

Demir tesisat delinir mi ? Delik Tamiri Nasıl Yapılır?

Tesisatta oluşan delik korozyon sonrası oluşmakta olup tamiratı için borunun değişmesi gereklidir. Su sızıntı şikayetiyle ortaya çıkan tesisat arızalarında eğer tesisat demir boru ise tamir ettirilmesi sorunu tamamen çözmeyebilir. Demir tesisat delinir mi sorusu için delinir denebilir ancak plastik tesisat bu anlamda delinmez.

Demir tesisat delinir mi? | Uzmanlar Tesisat

Demir tesisat delinir mi? | Uzmanlar Tesisat

  • Demir tesisatta çürüme, korozyon sonrası delinme olur.
  • Plastik tesisatta kaynak hatası kaynaklı bağlantı noktalarında sızma olur bu delik gibi algılanır.
  • Demir boruda delik olursa tamir edilmez. Bu durumda tesisat değişmelidir.
  • Demir boruda kaçak olduğunda ses yankı yaptığında bulunması biraz daha zordur.
  • Demir boruda kaçak olduğunda sadece ilgi yer açılıp boru kesilerek tamirat yapılamaz.
  • Tesisatın o kısmı tamamen değişmelidir.
  • Böyle olması durumunda zayıf bölge tamir edilir. Fakat bu defa başak bir yerden boru patlak verebilir.
  • Bu nedene dayalı demir boruda bu sıkıntı başladıysa ana vanadan demir boru tesisatını iptal ettirip plastiğe çevirin.

Demir boru delindi ise bu uzun süreli kullanım sonucu zayıflayan noktalardan su sızmaları başlayacaktır. Bunun önüne geçmek için önce arızanın ana nedeni olan demir boru çürümesini tespit etmek gereklidir. Sonraki aşamada demir tesisat plastiğe çevrilir. Demir boru delinir mi konusu için işi bilende bilmeyende konuşmakta çok alakasız cevaplar verilmektedir. İşin aslı profesyonel cihazlarla hizmet veren tesisatçılar bu konuda en doğru hizmeti ve çözümü sunmaktadır.

Tesisatta oluşan zayıf noktalardan su sızmaya başlayacak buda hiç beklenmedik yerlerde farklı tip zararlara neden olacaktır. Bunun önüne geçmek için erken müdahale edip zararın önüne geçilebilir.

Atık Su Gider Borusu Delinir ise Ne Olur?

Atık su borusu delindiğinde su sızıntısı olacağı için alt kata su sızabilir ve komşunuz mağdur olabilir. Bu açıdan da atık su borusundaki su sızıntısının yeri tespit edilip borunun değişiminin yapılması gereklidir. Atık su gider pimaş borusundaki delinme genelde borunun darbe alması sonucu olabilir. Pimaş borusu dayanıklı boru tiplerinden olup kolay kolay kırılmaz. Eğer delik bir pimaş var ise mutlaka değişimi gereklidir. Pimaş borusu sadece delik olan yerin tamir edilmesi ile sağlıklı bir şey ortaya çıkmaz.

Benzer Gönderiler: