Tesisatçı 549 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Çatalca yerden ısıtma tesisat temizliği yerden ısıtma merkezi sistem temizliği, kalorifer tesisat temizliği, profesyonel makineler ile yapılır.  Çatalca petek temizleme tesisat yıkama makinesi ayrı bir makine  yerden ısıtma temizleme makinesi de ayrı bir makinedir. Her cihazın kullanıldığı sistem ayrı olup kullanılan yöntemde de farklılık vardır. Kalorifer peteklerin temizliği için petek temizleme makinesi kullanılarak iyi sonuç alınır. Yerden ısıtma sistem temizliğinde de alttan ısıtma sistem temizleme makinesi kullanılarak iyi sonuç alınır.

Çatalca yerden ısıtma tesisat temizliği | Uzmanlar Tesisat

Çatalca yerden ısıtma tesisat temizliği | Uzmanlar Tesisat

Çatalca yerden ısıtma tesisat temizliği petek temizliği

Çatalca yerden ısıtma tesisat temizliği servisimiz size yardımcı olur. Kimyasallı ve cihazla yapılan yerden ısıtma temizliği sayesinde bir yılı sorun yaşamadan geçirebilirsiniz. Bu sistemde çamurlaşma hızı oldukça hızlı olduğu için, her sene tesisatı temizletmelisiniz.

Çatalca yerden ısıtma tesisat temizliği için ekiplerimiz özel bir cihaz kullanırlar. Bu cihazı tesisata bağlayarak ilk etapta hava ve suyla içeride birikmiş olan kiri çamuru temizlerler. Önce kısa aralıklarla tesisata hava basar, ardından yüksek basınçlı su vererek tüm çamur kalıntıları cihazla temizlenir. Daha sonra koruyucu kimyasalın kullanıldığı aşama gerçekleştirilir. Bu koruyucu kimyasal yerden ısıtma tesisatında kalır. Bir yıl boyunca çamurlaşma hızını düşürerek ortamın rahat ısınmasını sağlar.

Yerden ısıtma sistemi çok çabuk tıkandığı için yıllık periyodik temizliğin yapılması gerekir. Çatalca yerden ısıtma tesisat temizliği servisi ile ısınmanın sorunsuz nasıl yaşanacağını sizde görün.

Normal petek temizleme cihazı ile yerden ısıtma tesisatı temizliği yapılması sonuç bakımından iyi sonuçlar alınmasını sağlayan bir uygulama değildir. Yerden ısıtma sistemi hava ve su ile temizlik yapılmasını sağlayan cihaz olmalıdır.

Yerden ısıtma Sisteminin Tercih Edilme Nedenleri?

Günümüzde kalorifer tesisatı ile ısınanların sayısı her geçen artmaktadır. Özellikle yerden ısıtma tesisatını kullananların sayısı belirgin sayıda fazladır. İnsanların bunu tercih etmesinde bazı önemli kriterler vardır.

  • Bunların başında ortam ısınmasının daha dengeli olması ve yerden tasarruf sağlaması gelir.
  • Vücut ısısına yakın olup sıcak soğu karasındaki dengesizlik olmaz. Alttan ısıtma sisteminde homojen ısınma daha yüksek seviyede gerçekleşir.
  • Günümüzde evler daha küçük olduğu için hacimsel yer tasarrufu sağlar. Petekler olmadığı için gereksiz alan kesintisi oluşmaz. Petekler gibi görüntü açısından bir durum oluşmaz.

Bu faydaları nedeniyle tercih edilen yerden ısıtma tesisatının bazı dezavantajları da vardır. Ancak kontrolü ele alırsanız, her sene yerden ısıtma tesisatını temizletirseniz bunları kolay aşarsınız.

Benzer Gönderiler: