Tesisatçı 888 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Bozuk sifon tamir ve montajı rezervuar sifon tamirini gerekli kılan klozet sifonu basmıyor ya da su kaçırıyor ise gereklidir. Sifon değiştirme yerinde tamir mi olacak buna karar verme de isabetli karar gereklidir. Sifon basma butonu bozuk basmıyor ise değişimi genelde daha iyi olmaktadır. Sifon bozuldu tamir mi edilmeli, yenisi mi takılmalıdır, elbette sorun kalıcı nasıl çözülecek ise öyle yapılmalıdır. Ucuz olsun diye tamir yaptırmak daha pahalıya mal olacağı için değişim gerekli ise değişim yaptırın.

Bozuk sifon tamir ve montajı

Klozet iç takımı montajı çok zor olmayan bir iş olmasına rağmen, birey olarak bu işi yapabileceğimizi söyleyebilirim. Birey olarak bu işi yapabilmemize rağmen, sifon montaj sonrası su akıtabilir. İş kolay gibi görünse de her işin bir uzmanı olduğundan sifon montajı veya tamirinde de usta çağırma daha iyi sonuç almanızda etken olacaktır.

Bunda ne var neden usta çağırayım demek çözüm değil gerçekten o işi tam anlamıyla yapabilir miyiz bunu sorgulamalıyız. Eğer gerçekten yapabiliyorsak bu bir kazanımdır, niteliktir. Bu durumda yapabileceğimiz işlerle ilgili birilerinden yardım almak yerine tabi ki kendi işimizi kendimiz yapmalıyız. Fakat her işi ben bilirim, ben yaparım fikri sizi çok sağlıklı sonuçlara götürmeyecektir. Bilakis hem zaman kaybetmemek hem de fazla para cebinizden çıkmaması için yapabileceğiniz tesisat işlerini yapmalısınız.

Bozuk Sifon Tamir ve Montajı | Uzmanlar Tesisat

Bozuk Sifon Tamir ve Montajı | Uzmanlar Tesisat

Bozuk sifon tamir ve montajı diye başlık attığımız yazımızda şunu da belirtmekte yarar var. Sifon denilen lavabo ile gider borusu arasında bağlantı sağlayan bu malzemenin tamiri olmaz. Şöyle sifon ya delinmiştir, ya kullanılmayacak derecede ezilmiştir. Diğer bir durumda sifonun içinin pislikle kaplı olması tabaka oluşturacak düzeyde pislikle dolmasıdır. Bütün bu şıklara bakıldığında tamir çözüm değildir. Zaten sifon dediğimiz malzeme her nalburdan alınabilecek fiyatı da 25 TL – 50 TL arasındadır. Böyle bir malzemenin kendi fiyatından çok tamir parası ödeyip tamir ettirmeye çalışmak ne denli çözüm olur yorum sizin.

Yazımızın başlığı aslında sifon montajı şeklinde olsa daha net olurdu ama, aradaki bu maliyet farkını görmeniz açısından bu şekilde yazdık.

Benzer Gönderiler: