Tesisatçı 536 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Boruda kırık ve çatlak var, su borusunda çatlak olduğunda boru yapıştırma ile çözüm oluşmaz. Boruda kırık ve çatlak    patlağı arızası ve borudan su sızması ile pimaş borusu kırıldı arızası aynı şey değildir. Temiz su tesisatı çatlağı boru kesilerek ek yapıldıktan sonra arıza giderilirken pimaş atık su borusunda kırık tamiri böyle değildir. Atık pimaş gider borusunda kırık olduğunda borunun değişimi şarttır. Atık su gider boru arızanın olduğu yere yama yapmak elbette çözüm olmayacaktır.

Boruda kırık ve çatlak var | Uzmanlar Tesisat

Boruda kırık ve çatlak var | Uzmanlar Tesisat

Boruda kırık ve çatlak var plastik su borusu patlağı

Temiz su tesisatında veya pis su tesisatında borudan su sızıyor ise su kaçağı olan yeri cihazla bulmak gereklidir. Su borusunda çatlak, su borusunda delik ve su borusunda yarılma var ise su kaçağının ortaya çıkması sizi şaşırtmasın. Boruda sızıntı var dediğiniz andan itibaren sizi düşündüren bu kaçağı nasıl bulurum? Tesisatta bu ve benzeri arızalar her daim ortaya çıkabilir ancak bu arızanın çözümü noktasında nasıl bir yol izlenmelidir. Sizin için önemli olan ve ön plana çıkan su kaçak tespiti kırma dökme olmadan isabetli bir şekilde yapılabilir mi ?

Günümüzde teknolojik değişime ayak uyduran tesisatçı su kaçağı sorununu cihazla isabetli yer tespiti yaparak bulur anında da tamirini yapar. Tesisatçı kendini geliştiren çağın gerekliliği yerine getiren yenilikçi bir hizmet veriyor ise çözümde bir o kadar kolay ve pratik olacaktır. Tesisatta meydana gelen su kaçağı ister pis su kaynaklı ister temiz su tesisatı kaynaklı olsun çözümü vardır. Cihazlarla çözüm kolay bir hal almakta zaman kaybı da yaşanmadan çözüme gidilmektedir.

Su tesisatı borusunda olan arıza akustik dinleme cihazı ile bulunurken aynı cihaz pis su kaçak bulma uygulamasında kullanılamaz. Pis su kaçağı için ayrı bir cihaz gerekli olup bu cihazı temin etmeden su kaçağı tespitini tam olarak yapamazsınız. Pis su giderlerine kamera ile bakılarak pimaş içi görüntülenir. Alınan görüntüye göre de arıza tespiti yapılarak tamiratı hakkında bilgi edinilir. Boruda su sızıntısı var ama tam yerini bilmiyorsanız profesyonel cihazlarla hizmet sunan tesisat firması ile çalışın.

Benzer Gönderiler: