Tesisatçı 513 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Bodrum kattan su çıkıyor olması zemin kattan su çıkıyor olması ya da bodrum katı su basıyor olmasının nedeni farklılık gösterebilir. Bodruma su sızması ya da  temeli su alan binalarda bahçe katını su bastı, zeminden gelen su var ne yapmalıyız. Şimdi bu gibi binalarda ki su sızmasının, bodrumu su basmasının nedenlerine kısaca bakalım. Temelden su çıktığında tesisatta su kaçağı yok ise topraktan su sızıyordur yani zeminden çıkan su var demektir.

Zeminle ilgili bir sorun yok ise an hat pimaş boruları veya su borularından büyük kaçak vardır. Ya da atık su boruları tıkanık olduğunda su geri basıp bir yerden yol bulup ortaya çıkıyordur. Suyun kaynağı ne olursa olsun burada yaşamın devam etmesi için suyun kesilmesi şarttır.

Bodrum kattan su çıkıyor zeminden su geliyor

İnşaat aşamasında temelden su çıkma gibi bir sorun yaşanabilir. Bu aşamada buna çözüm bulunmadığı takdirde, daha sonradan zeminden su çıkıyor şikayeti ortaya çıkmaktadır. Zeminden su çıkıyor  temelden su çıkıyor ne yapmalıyız, diyerek işin uzmanına danışmalısınız. Buna dikkat etmeli ve önlemini zamanında almalısınız. Temelden çıkan su kaynak suyu olursa, bunun çözümleri hakkında uzmanla görüşebilirsiniz. Öncelikle inşaat aşamasında temelin altına mıcır döşenmeli, içine de drenaj yapılmalıdır.

Bodrum kattan su çıkıyor | Uzmanlar Tesisat

Bodrum kattan su çıkıyor | Uzmanlar Tesisat

Bu sayede temelden su çıkmadan önce drenaj borularında suyu tutar ve rögara akıtılması sağlanabilir. Bir tesisatçı firma olarak bu anlamda yardımcı olmak adına bildiklerimizi burada paylaşmaktayız. Bodrum kattan su çıkması zemin kaynaklı olabileceği gibi tesisatta kaçak var ise tıkanıklık var ise bunlardan da kaynaklanabilir. Önce su tesisatı detaylıca kontrol edilip ona göre bir kanıya varılabilir.

Delikli borulardan oluşan drenaj hattı topraktan suyu deliklerin yardımıyla emmekte ve rögara göndermektedir. Ancak bu çözüm yolu bina yapılmadan düzenlenmelidir. Eğer binanın yapımından sonraya bırakılırsa, çok maliyetli bir çalışma olur. Bodrum kattan su çıkıyor ne yapmalıyım, bunun başka bir çözüm yolu da binanın yapımından önce kuyu yapmaktır. Bu şekilde su kuyuda toplanır. Kuyuda biriken su bir pompa yardımıyla rögara, bazen de pimaş boruya aktarılır. Temelden su çıktığını fark ederseniz, bina inşaatından önce çözümünü uygulamalısınız.

Benzer Gönderiler: