Tesisatçı 985 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Betonda su sızıntısı var beton suyu çekiyor, beton arasından su sızması gibi durumlarda sorunun kaynağı bilinmelidir. Temeli su alan bina için  su sızıntısı önleyici topraktan su çekmesi izolasyon çözümü ön plana çıkar. Tesisatta sorun olup da betondan su sızması için akustik dineleme cihazı ile yer tespiti gereklidir. Su kaçağı ve su sızıntısı cihazla bulunup, aynı gün tamir edilir

Betonda su sızıntısı var

Betonda su sızıntısı var dendiğinde, betonda su sızıntısının oluşması anlık olmayıp, tesisattan sızan su, direkt damlama yapmaz. Belli bir süre sızan suyu beton emer ve doygunluk noktasına gelince suyu bırakacaktır. Siz tam da bu noktada su sızıntısından haberdar olursunuz. Suyun betona ve yapıdaki demirlere ciddi zararları olup, sızıntının giderilmesi noktasında aceleci davranmak gereklidir.

Betondan Su Sızıntısı Var | Uzmanlar Tesisat

Betondan Su Sızıntısı Var | Uzmanlar Tesisat

Betonda su sızıntısı var dediğimizde buna etken birkaç farklı sebep sıralanabilir.  Bunlardan bazıları şöyledir;

  • Dairenizin su veya kalorifer tesisatında oluşan kaçakların meydana getirebileceği sızıntı,
  • Dairenizdeki atık su tesisatında çatlak veya kırılmadan kaynaklı sızıntı,
  • Binanızın ana hat tesisatında oluşabilecek sızıntı,
  • Binanızda yapılan kötü izolasyondan kaynaklanan sızıntı,
  • Yan binadan kaynaklanan tesisat veya kötü izolasyonun sizin binanıza sızması,

Öncelikle sızıntının yukarıda yazmış olduğumuz sebeplerden hangisinin olduğu belirlenmesi gerekmektedir. Su veya kalorifer tesisatınızdan kaynaklanan sızıntılar makinelerimiz yardımıyla kırmadan dökmeden noktasal tespit edilebilir. Eskiden kaçak tespiti yapılana kadar etraf kırılır, eviniz şantiye alanına dönerdi. Şimdi ise noktasal tespit edildiği için küçük bir kısım kırılarak tamir edilebilir. Su sızıntısı atık su tesisatınızdan kaynaklanıyor ise pimaş içine salınan kamera yardımıyla kaçak yine noktasal olarak tespit edilebilir.

Betonda su sızıntısının sebebi tesisatınızdan kaynaklanmıyor olabilir. Çatı katında veya bodrum katında oluşan sızıntıların sebebi genellikle binanızın izolasyon kaynaklı sorunundan dolayı olabilir veya yan binadan gelebilir. Burada izlenilmesi gereken yol yeniden izolasyon yapmak olacaktır. Bodrum veya zemin kat kaynaklı ise etrafındaki toprak kazılarak bina izole edilmeli ve etrafına drenaj boruları döşenmelidir. Çatı katında seramiklerden kaynaklı sızıntı var ise seramik arasında derzler kazınarak tekrar derz verilir. Daha kalıcı çözüm isterseniz izolasyon uygulaması yapılması gerekmektedir.

Firmamız yukarıda bahsetmiş olduğumuz sızıntı sebeplerini uzman kadrosu ve teknolojik cihazlar yardımıyla su sızıntısını bularak  garantili olarak yapmaktadır.

Betonda su sızıntısı var diyorsanız çözüm çok yakınınızda olup, uzman tesisat firması kaliteli ve garantili tesisat hizmetleri ile yanınızdayız

Benzer Gönderiler: