Tesisatçı 508 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Bayrampaşa yerden ısıtma tesisat temizliği veya cihazla petek temizleme ya da kalorifer petek temizleme yıkama servisi gibi bir çok başlık ile karşılaşırsınız. Yerden ısıtma temizliği ve bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizlik işi yerden ısıtma sistem bakım cihazı ile yapılmalıdır. Bayrampaşa doğalgaz tesisatçı servisi bu işi hakkıyla olması gerektiği gibi yapar. Yerden ısıtma tesisat temizleme işi için ortalama 100 metrekare bir daire için 60- 90 dakika süre ayrılarak temizlik yapılmalıdır. Yerden ısıtma sisteminde çamurlaşma çok fazla olduğunda bunun temizliğinin yapılması elbette zaman alacaktır. Kirlenmenin çok hızlı olduğu yerden ısıtma tesisatının temizliği her yıl yapılmalıdır.

Bayrampaşa yerden ısıtma tesisat temizliği | Uzmanlar Tesisat

Bayrampaşa yerden ısıtma tesisat temizliği | Uzmanlar Tesisat

Bayrampaşa yerden ısıtma tesisat temizliği

Yerden ısınma yöntemiyle ısınmayı tercih edenler bu tesisatın temizliğine de önem vermelidir. Çünkü bu tesisatın çalışma sıcaklığı düşük olsa da, çamurlaşma hızı daha fazladır. Bu yüzden ısına kalitenizi düşünerek her sene tesisat temizliği yaptırmanız gereklidir. Yerden ısıtma tesisatının giderek daha fazla tercih edilmesi ve kullanımı hakkındaki bilgilerin giderek yaygınlaşması sayesinde kullanıcılar daha bilinçli hale gelmiştir. Bu konuda merak ettiğiniz her şeyi Bayrampaşada yerden ısıtma tesisat temizliği yapan firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Yerden ısıtma tesisat temizliği sırasında ekiplerimiz özel bir cihazla kimyasal kullanırlar. Temizlikte sadece hava ve su kullanılır. Kimyasalın kullanıldığı aşama yerden ısıtma sisteminde çamurlaşmaya karşı koruyucu bir etki yapar, çamurlaşma hızını yavaşlatır. Bu sayede yıl boyunca ısınma kalitenizin en üst seviyede olması sağlanır. Bayrampaşa yerden ısıtma temizliği servisi olarak hizmette sınır tanımıyoruz. Tesisat temizliği sırasında önce hava basarak, ardından tesisata basınçlı su vererek kireçlenme ve çamurlaşma nedeniyle oluşan atıkları temizliyoruz.

Cihazın filtresi tüm atıkları toplayarak tesisat içine dönüşünü engelliyor. Daha sonra koruyucu amaçlı kimyasalı tesisata vererek, yerden ısıtma tesisatının işlevini daha kolay yapmasını sağlıyoruz. Bu sayede sistem içinde kalan kimyasal ile kirlenmenin çamurlaşmanın daha geç oluşması sağlanmış oluyor. Bu durumda ısınma daha etkin olmakta yakıt tasarruf imkanı ortaya çıkmaktadır.

Yerden ısıtma Tesisatı Avantajları

  • Evde hacimsel yer kaplayan petekler olmadığı için hem daha geniş alanlar kullanma şansı verir hem de peteklerin tozları ile uğraşmazsınız.
  • Yerden ısıtma sistemlerinde homojen ısınma sağlanacağından her yer eşit ısınır.
  • Alttan ısıtma sisteminde sistem sıcaklığı ayak ısısına vücut ısısına yakın olduğu için daha sağlıklıdır.
  • Yerden ısıtma tesisatında bir hatta sorun olduğunda o hat kapatılıp diğer hatlarda sistem çalışır.

Benzer Gönderiler: