Tesisatçı 504 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Basınç düşürücü montajı yaptırarak şebeke su basıncını ayarlanıp tesisatta ve tesisata bağlı cihazlarda oluşacak arızaların önüne geçilir. Basınç düşürücü de kaliteli olmalı ki su basıncını istediğiniz oranda ayarlasın. Bu hizmet ile ilgili basınç düşürücü vana ayarı, basınç düşürücü vana montajı ve su basınç düşürücü nereye takılır gibi bir çok soru var. Bu gibi durumlarda bizi arayıp bilgi alabilirsiniz. Diğer taraftan yine bu hizmetle ilgili, su basınç düşürücü nasıl ayarlanır ve  su basınç düşürücü regülatörü denen şey basınç düşürücü ile aynı şey midir? Bu başlıkla ilgili bilgi paylaşımımız aşağıdadır.

Basınç Düşürücü Montajı Nasıl Yapılır?

Bu konularda bilgi sahibi olanlar kendileri basınç düşürücü montajı yapabilir demekte çok reel olmayacaktır. Bu anlamda tesisatçı değilseniz ve yeterince bilgi ve tecrübeniz yok ise hiç kendinizi yormadan alanında uzman bir tesisatçıdan destek almalısınız.

Basınç Düşürücü Montajı | Uzmanlar Tesisat

Basınç Düşürücü Montajı | Uzmanlar Tesisat

Montaj aşamasına geçmeden önce tesisatın her türlü çakıl, kum gibi atıklardan temizlenmesi gerekir. Bu aşamaya özen gösterilirse montaj sonrası bir arıza ile karşılaşma derecesi düşük olacaktır.

  • Bu montaj öncesinde bir filtre takılması şebeke suyundan gelecek pislikleri tutacağından öneririz.
  • Rekorlu bağlantı tercih ederseniz, montaj ve serviste daha avantajlı olur.
  • Basınç düşürücü yatay ya da dikey olarak monte edilebilir.
  • Sıkma işini gövde yerine anahtar ağızlarından kavrayıp yapın.
  •  Montajı sırasında vananın gövdesi üstündeki akış yönüne dikkat edin. Giriş ve çıkışa başlanacak borunun diş boyunun uzunluğuna da özen gösterin.
  • Montaj öncesinde keteni uygun miktarda dişlere sararak sızdırmazlığı sağlayın.

Bu ve benzeri tesisat işleri için bir tesisatçının gerekliliği aşikardır. Vatandaş olarak bizlerin çabaları ile olacak bir iş değildir. Kendi çabamızla bir şeyler yapalım derken daha büyük maliyetlere katlanmak durumunda kalmadan profesyonel tesisatçılardan yardım almak her açıdan avantajlıdır. Uzmanlar Tesisat olarak önerimiz acaba yapabilir miyim diye işe başlamayın. Yapabilecekseniz montajı tabiki siz yapın. Ancak daha önce hiç yapmadıysanız acabalar çok ise hiç başlamayın deriz.

Basınç Düşürücü Montajı Neden Gereklidir?

  • Şebeke suyuna bağlı su borularında yüksek basınç olursa, bir anda borularda patlaklar meydana gelebilir.
  • Armatürlerde yani musluk, batarya takımlarında  arızalar oluşması da olası bir durumdur.
  • Özellikle su borularının kalitesi ve işçiliği iyi değilse, yüksek basınç bunlara daha kolay zarar verecektir.

Bu nedenle basınç düşürücü vanaların kullanılmasını tavsiye ederiz. Bu montajı yapmak içinde uygun aletlere sahip olmanız gerekir.

Benzer Gönderiler: