Tesisatçı 840 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Banyo süzgeç gideri açma işi banyo süzgeç tıkalı gider olduğunda küvet gideri duş gideri tıkandığında yer süzgeci tıkanması durumunda gerekli olur. Süzgeç tıkanıklığı açma, pimaş gideri açma ve evde banyo gideri açma yöntemleri her daim işe yaramaz. Banyo gideri tıkandı, banyo gideri açma teli ile evde tıkanıklığı açıp banyo süzgeç temizleme işlemi yapabilirseniz uzun ömürlü bir iş olacaktır. Banyoda oluşan tıkanıklık, temizlik yapmanızı önler, hijyen olmayan durumlara neden olur.

Banyo süzgeç gideri açma tıkalı gider açma

Banyo süzgeç gideri açma artık cihazla yapıldığından, telaş edilecek bir durumun olmadığını ve buna  mahal vermeye gerek yoktur. Banyolarımızda yer süzgeci olmazsa olmazlar arasındadır. Her banyoda mutlaka yer süzgeci bulunması zorunludur. Aksi takdirde banyomuzda açık unutulan bir musluk veya biz evde yok iken su tesisatında, muslukta oluşabilecek bir patlak bütün evin su basmasına sebebiyet verebilir. Aynı zamanda banyomuzu yıkamak içinde mutlaka bir süzgeç olması gerekir. Banyoyu yıkadığınızda oluşan su akıp gidecek bir yol bulamadığını düşünün.

Banyo Süzgeç Gideri Açma | Uzmanlar Tesisat

Banyo Süzgeç Gideri Açma | Uzmanlar Tesisat

Peki bu süzgecin tıkanması halinde neler yapmak gerekir. Atık su  gider boru açma hangi yöntem ile yapılmalıdır. İlk olarak yapılması gereken süzgecin mi yoksa süzgecin bağlı olduğu pimaşın mı tıkalı olduğunu bulmak olmalıdır. Bunu da çok basit bir yöntemle bulabilirsiniz. Banyoda bulunan bir musluğu açtığınızda su giderinde herhangi bir sorun yoksa süzgeciniz tıkanmış demektir. Eğer suyu açtığınızda su süzgecinizden geri geliyorsa süzgeç değil pimaşınız tıkanmıştır.

Bunu anlamanın diğer bir yolu da süzgeçten içeriye kamera salmaktır. Bu yöntem ile tıkanıklığın nerede olduğunu da noktasal olarak tespit edebilme imkânı da vardır. Tıkanıklığın yeri veya bölgesi tespit edildikten sonra sıra tıkanıklığın açılmasına gelmiştir. Bunun en doğru ve kesin yolu makine ile açmaktır. Süzgecinizin içine bu iş üretilmiş makine yardımıyla uygun kalınlık ve uzunlukta teli itmek suretiyle tıkanıklık açılır. Tel geri çekildiğinde tıkanıklığa sebebiyet veren yabancı malzemeler tel ile birlikte geri gelir. Böylelikle yabancı malzemeler çıkartılarak pimaşın ileriki notalarında tıkanıklığa yol açmasına engel olunur.

Benzer Gönderiler: