Tesisatçı 440 kez görüntülendi

Banyo süzgeç gideri açma – Banyoda oluşan tıkanıklık, temizlik yapmanızı önler, hijyen olmayan durumlara neden olur

Banyo süzgeç gideri açma artık cihazla yapıldığından, telaş edilecek bir durumun olmadığını ve buna  mahal vermeye gerek yoktur. Banyolarımızda yer süzgeci olmazsa olmazlar arasındadır. Her banyoda mutlaka yer süzgeci bulunması zorunludur. Aksi takdirde banyomuzda açık unutulan bir musluk veya biz evde yok iken su tesisatında, muslukta oluşabilecek bir patlak bütün evin su basmasına sebebiyet verebilir. Aynı zamanda banyomuzu yıkamak içinde mutlaka bir süzgeç olması gerekir. Banyoyu yıkadığınızda oluşan su akıp gidecek bir yol bulamadığını düşünün.

Banyo süzgeç gideri açma

Peki bu süzgecin tıkanması halinde neler yapmak gerekir. Banyo süzgeç gideri açma hangi yöntem ile yapılmalıdır. İlk olarak yapılması gereken süzgecin mi yoksa süzgecin bağlı olduğu pimaşın mı tıkalı olduğunu bulmak olmalıdır. Bunu da çok basit bir yöntemle bulabilirsiniz. Banyoda bulunan bir musluğu açtığınızda su giderinde herhangi bir sorun yoksa süzgeciniz tıkanmış demektir. Eğer suyu açtığınızda su süzgecinizden geri geliyorsa süzgeç değil pimaşınız tıkanmıştır.

Bunu anlamanın diğer bir yolu da süzgeçten içeriye kamera salmaktır. Bu yöntem ile tıkanıklığın nerede olduğunu da noktasal olarak tespit edebilme imkânı da vardır. Tıkanıklığın yeri veya bölgesi tespit edildikten sonra sıra tıkanıklığın açılmasına gelmiştir. Bunun en doğru ve kesin yolu makine ile açmaktır. Süzgecinizin içine bu iş üretilmiş makine yardımıyla uygun kalınlık ve uzunlukta teli itmek suretiyle tıkanıklık açılır. Tel geri çekildiğinde tıkanıklığa sebebiyet veren yabancı malzemeler tel ile birlikte geri gelir. Böylelikle yabancı malzemeler çıkartılarak pimaşın ileriki notalarında tıkanıklığa yol açmasına engel olunur.