Tesisatçı 1007 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Atık su borusunda delik var tamiri yapılıyor mu için kaçak tamir kimyasalı ile pis su borusu deliği kapatma yapılamaz. Su kaçağı pimaş borusunda ise atık su borusunda delik tamiri yapılamayacağını ancak yama yapılabileceğini ifade edelim. Diğer taraftan, delinen plastik su borusu, pprc delik boru tamiri yani su borularının tamiri yapılabilmektedir. Su kaçağı pimaş borularında ise kaçağın olduğu pimaş değiştirilmelidir

Atık su borusunda delik var tamiri yapılıyor mu? 

Pis su gider borularında kırık tamiri sorusuna burada cevap vermeye çalışacağız. Tesisat borular yardımıyla suyun kullanılmasını sağlayan bir sistemdir. Bu borular oldukça dayanıklı olarak üretilmektedir. Borular Pvc denilen türdendir. Ancak bazı hallerde bu Pvc borularda küçük delikler meydana gelebilir. Teknolojinin geliştiği ve tesisat sektörüne yönelik yenilikçi çözümler üretmemize yardımcı olan cihazlar ve kimyasallar çıkarılmaktadır.

Ancak uygulama alanı olmayan yanlış bilgilerde dönmektedir. Bu yanlış bilgilerden biride pimaş borularındaki deliklerin ve çatlakların kimyasal ilaçla giderilmesidir. Bu yanlış bilgiler maalesef vatandaşı mağdur eder hale gelmiştir. Yanlış bilgiye örnek; Bu sorunda boruları değiştirmek yerine bu delikleri özel bir kimyasalla kapatmak daha avantajlıdır. Pvc boruların böyle kimyasal ilaçla onarılması, su kaçaklarını da giderecektir. Bu şekilde su borusunda delik var tamiri yapılıyor mu, diye merak edenler servisimizden yardım alabilir. Bu bilgi uygulama alanı olmayan yanlış bilgidir.

Yanlış bilgi; Su borusundaki deliğin kapatılması işlemi iki aşamalı olur. İlk aşamada tesisatın içi kompresör yardımıyla iyice kurutulur. Tesisatın içinde hiç su kalmamalıdır. Daha sonra gereken ölçümler yapılır ve kimyasal ilaç uygulaması yapılır. Su borusunda 24 saat süreyle kimyasal ilaç basınçlı halde bekletilir. Ardından boruda temizlik yapılarak, boru yeniden kullanıma sunulur. Pis su gider borusunda çatlak var tamiri yapılıyor mu, işte bu yöntemle su borusu kolayca tamir edilebilir. Su borusunu değiştirmeye gerek kalmaz. Bu uygulamanın sağlık içinde bir zararı yoktur. Ayrıca boru bu uygulamayla daha dayanıklı hale gelir. Bu bilgiler yanlış olup uygulamada şu an için böyle bir şey yoktur (31.12.2021 )

Doğru olan pimaş borularının içi kamera ile görüntüleme yapılarak pimaş içindeki kırık, çökme ve çatlak görüntülenir. Sonra arızalı pimaş hattı değiştirilir

Benzer Gönderiler: