Tesisatçı 406 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alttan ısıtma Tesisat Temizleme periyodik yapılırsa maksimum ısıdan fayda sağlanabilir. Alttan ısıtma tesisatı hem ekonomik ısınmayı sağlar, hem de yaşam alanlarında yer kazanmanıza yardımcı olur. Yerden ısıtma sistemi ile evin içinde ısının dengeli bir şekilde dağılması sağlanır. Bu yüzden alttan ısıtma tesisatı kullanımı her geçen gün artmaktadır. Alttan ısıtma tesisatın bakımı ve alttan ısıtma borularının temizliği yüksek basınçlı makine ile yapılmalıdır. Yerden ısıtma tesisat temizleme işi profesyonel tesisatçılara yaptırılmalıdır. Yerden ısıtma kaç yılda bir temizlenir derseniz ben de her yıl temizlenmesi gerek desem yanlış olmaz.

Alttan Isıtma Tesisat Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Alttan Isıtma Tesisat Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Ancak bu derece faydalı olan alttan ısıtma tesisatının bakımları aksatıldığı takdirde istenilen sıcaklık alınamaz. Normal kalorifer tesisatına göre yerden ısıtma tesisat temizliği ve bakımı daha sık yapılmalıdır. Çünkü alttan ısıtma tesisatında çamurlaşma daha fazla ve hızlı olur. Bu yüzden alttan ısıtma tesisatının temizliğini bu sisteme özel cihazla yapan yetkili bir servisten profesyonel destek almalısınız.

Neden Alttan ısıtma Tesisat Temizliği Yaptırmalıyım ?

Yerden ısıtma tesisatı diye de bilinen bu sistemde çamurlaşma fazla olduğu için temizlik yapılmalıdır. Alttan ısıtma tesisat temizliği çamurlaşma nedeniyle oluşan tıkanıklıkların açılmasını ve ısınmanızı kolaylaştırıcı bir hizmettir. Eğer temizlik yapılmaz ise tıkanan alttan ısıtma borularında sıcak su dolaşımda bulunamayacaktır. Yakıt tüketimi artmasına rağmen ısınma sorunu ortaya çıkacaktır. Bu açıdan zeminden ısındığınız tesisatın temizliğini yaptırmalısınız.

Yerden ısıtma tesisat Temizliği Nasıl Yapılır ?

Alttan ısıtma sistemleri zeminden ısıtma temizliği sırasında bu uygulamaya özel bir cihaz kullanılır. Alttan ısıtma tesisatı basınçlı su ve hava ile temizlenir. Cihazla tesisata aralıklı olarak basınçlı hava verir. Bundan sonra basınçlı su vererek basınçlı havanın harekete geçirdiği çamur katmanları rahatça temizlenir. Bu sistemdeki yoğun çamurlaşma normal cihazla yapıldığında tam temizlik yapılmış olamaz. Bu açıdan alttan ısıtma tesisat temizliği yaptıracağınız tesisatçı işinde uzman olmalıdır.

Alttan ısıtma tesisat temizliği işinin ehli firmalar tarafından yapılmadığı takdirde olumlu sonuçlar almanız hayli zor olacaktır. Alttan ısıtma tesisatı normal tesisata göre daha düşük sıcaklıkta çalıştığından, evinizi bu şekilde ısıttığından çamurlaşma hızı yüksektir. Bu çamurlaşmanın zamanında temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde tesisattaki tıkanıklık sıcak su sirkülasyonunu engelleyeceği için ısınma performansı çok düşecektir. Yerden ısıtma fiyatları da gayet uygun olup yıllık bakımları yaptırıldığı takdirde kışı sorunsuz sıcak geçirebilirsiniz.

Benzer Gönderiler: