Tesisatçı 1423 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Aç kapa musluğum su akıtıyor veya musluk dibinden su kaçırıyor ya da  aç kapa musluk su damlatıyor için musluk değişimi en ideal çözümdür. Elbette tamiratı mümkünse ve daha uygun ücretle halledilebiliyor ise tamir yapılabilir. Mesela aç kapa musluk kartuş tamiri ile yeni batarya almak zorunda kalmazsınız. Diğer taraftan, tesisatçının musluk değişebildiği gibi sizde değişebilirsiniz.

Aç kapa musluğum su akıtıyor ne yapmam gerekiyor

Aç kapa musluğum su akıtıyor diye bir şikayet ile karşılaşırsanız yapılması gereken musluk kartuşu mu arızalı, yoksa spriel bağlantı noktalarında mı sorun var. Bu durumun analizini iyi yapıp ona göre yapılması gereken tamirat yapılmalıdır. Halk arasında aç kapa musluk olarak bilinen mix. batarya diye tabir ettiğimiz musluğumuz su damlatıyorsa bunun sebebi içinde bulunan kartuştan kaynaklanıyordur. Bu durumda bu kartuşun değişmesi gerekir. Bu iş biraz uzmanlık gerektiren bir iş olsa da kendinizde yapabilirsiniz.

Aç Kapa Musluğum Su Akıtıyor | Uzmanlar Tesisat

Aç Kapa Musluğum Su Akıtıyor | Uzmanlar Tesisat

Değişim işlemine başlamadan önce sayaç öncesinden veya bataryanın alt kısmında bulunan vanaların kapatılması gerekmektedir. Musluğu açıp içinde kalan suyu boşalttıktan sonra aç kapa musluğun kafa kısmında bulunan klips tornavida ile sökülerek altında bulunan vida uygun bir tornavida veya alyan anahtar ile sökülür. Vida söküldükten sonra aç kapa musluğun kolu sağa sola kastırılarak çıkartılır. Çıkarttığımız kolun altında bulunan parça saat yönü tersinde çevrilerek çıkartılır. Bu aşamadan sonra bir anahtar yardımı ile açılan bir parça daha  vardır. Bunu da boru anahtarı veya yaprak anahtar ile açılır. Mutlu son, bu kısımda kartuş görülecektir.

Kartuş iç kısımdan çıkartılır ve yeni alınan kartuş aynı şekilde yerine yerleştirilir ve baştan beri yapılan işlemlerin ters yönlü işlemler uygulanarak aç kapa musluğun parçaları yerine takılır. Her marka ve modelin kendine göre farklı kartuşu olabilir bu sebeple kartuş alırken uygunluğuna dikkat edilmelidir. Kartuş değişimi yapıldığında su damlanın kesildiği görülecektir.

Benzer Gönderiler: