Temiz petekler 354 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petekleri temizletmek istiyorum dediğinizde bir kaç soruda aklınıza gelecektir. Radyatör petek temizliği gerekli mi, petek temizliği kaç yılda bir yapılır ve petek temizliği nasıl yapılır? Bu soruların cevapları sahada bu uygulama yapılırken zaten verilmektedir. Peteğin temizlenmesi, kalorifer petek temizliği yani peteklerin temiz olması işi ilaçlı makineli yapılan profesyonel bir uygulamadır. Makine ilaç olmadan evde kalorifer peteklerini temizlemek ile bu aynı şey değildir. Evde yapılan işlem kirli suyu boşaltıp yeniden temiz su doldurmaktan öteye geçmez.

Petekleri temizletmek istiyorum | Uzmanlar Tesisat

Petekleri temizletmek istiyorum | Uzmanlar Tesisat

Radyatör Petekleri Temizletmek istiyorum

Kalorifer tesisat petek temizliğini cihazlı ilaçlı yaptırın kışı sıcak geçirin. Kış gelmeden yapacağınız hazırlıklar ile hem tasarruf edersiniz hem de kalorifer tesisatının ve kombinin daha sağlıklı çalışmasını sağlarsınız. Petekleri temizletmek istiyorum diyen kişi bu anlamda bir hazırlık yaparak arıza yaşamadan sorunsuz ısınmak istemektedir. Kombi bakımına verilen önem artık kalorifer bakımına ve petek temizliğine de verilmektedir. Bu farkındalık oluştuğu için kombi ömrü de bu anlamda uzamakta ve arıza verme oranı daha da düşmektedir. Çünkü, kombi bakımına verilen önem kalorifer petek bakımı ve petek bakımına da verildiği için tesisatta oluşan çamurlu su kombi içinden geçme olasılığı ortadan kalkacaktır. Temiz tesisatta kirli ve çamurlaşmış su olmayacağından kombi içinden de temiz su dönecek sistem arızasına neden olmayacaktır.

Kombi Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılmalıdır?

Petekleri temizletmek istiyorum düşüncesinin temelinde ortamda ısıtmayan petekler ve dolayısıyla ısınmayan ortam yatmaktadır. Ancak, bu ana nedenin yanına dolaylı olarak kombi sağlıklı çalışır ve kombi ömrü de bu paralelde uzar. İki yılda bir kalorifer peteklerinin temizliği sistemin uzun ömürlü ve sağlıklı çalışmasında büyük etkendir. Diğer taraftan kombi de bu sistem temizliğinden olumlu etkileneceği için arıza vermeden sağlıklı çalışarak ekonomik moda geçerek çalışacak tasarruf edeceksiniz.

Neresinden bakarsanız bakın periyodik bakım yapılması amaçlı petekleri temizletmek istiyorum fikri ile petek tesisat bakımını yaptırmak size fayda sağlar. Bu fayda sabit bir kerelik bir fayda değil de her ay faturanızın daha düşük gelmesi gibi sürekli fayda şeklindedir. Kombi arızaları olmadığı içinde hiç beklemediğiniz bir anda arıza çıkma ihtimalini de düşürmektedir.

Benzer Gönderiler: