Temiz petekler 239 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek tesisatı yıkama ile petek temizliği ya da kalorifer doğalgaz petek temizliği aynı şeyi ifade eder. Peteklerin temizlenmesi kış ortasında sağukta kalmamak adına gerekli bir bakımdır. Kalorifer petek tesisat bakım işi ilaçlı cihazlı petekler sökülmeden tek noktadan yapılır. Petek kanallarında biriken tortu, çamur ve korozyon kaynaklı atıklar cihazla temizlenir. Bu kirli su kombi içinden de geçtiği göz önünde bulundurulur ise kombi arızalarının da önüne geçildiği ortadadır. Periyodik bakımları yapılan petek tesisatında tıkanma olmaz ve peteklerde de ısınma sorunu olmaz.

petek tesisatı yıkama | Uzmanlar Tesisat

petek tesisatı yıkama | Uzmanlar Tesisat

Petek tesisatı yıkama petek temizleme

Kalorifer peteklerinde kirlenme olduğunda tıkanma yaşanır ve peteklerde ısınma sorunu başlar. Her kış geldiğinde kombiyi açıp peteklerin ısıtıp ısıtmadığını kontrol ettiğimizde ısınmayan petekler için ne yapılabilir diye düşünmeye gerek yok. Petek tesisatı yıkama servisi aracılığı ile periyodik petek ve kalorifer tesisat bakımı yaptırılarak kalıcı ısınma sağlanır. Düzenli temizliği yapılan tesisat her daim daha sağlıklı çalışarak arıza çıkarma oranı düşüktür.

Oysa bakımı yapılmayan petek tesisatı zamana ve kullanıma dayalı kirlenir ve bu kirlilik bir tabaka oluşturur. Bu kir tabakası sıcak sudan elde edilen ısının dış ortama  iletilmesinde büyük engel oluşturur. Kombi ne derece çalışırsa çalışsın sıcaklık dış ortama iletilmeyecek sizde ısınmada sorun yaşayacaksınız. Kirlilikle ortaya çıkan partiküller sıcak su sirkülasyonu aşamasında kombi içerisine girecek ve istenmeyen arızalara sebebiyet verecektir.

Kombi arızalandığında maliyet genelde yüksek çıkartılır ve hiç beklemediğiniz bütçenizin hazır olmadığı dönemlere denk gelir. Bu anlamda zorda kalır ve diğer harcamalardan kısma durumunda kalırsınız. Sürprizlerle karşılaşmamak adına periyodik yapılması gereken petek tesisatı yıkama uygulamasını yaptırınız.

Petek Temizleme Neden Yapılmalıdır?

  • Yapılan bu hizmet ile kalorifer petek tesisatında biriken çamurlaşma ve kir tabakası yıkanarak sıcak suyun rahat dolaşımı sağlanır.
  • Petek kanallarında biriken parçacıklar ve çamurlaşma kanallardan tamamen temizlenir. Bu sayede sıcak su peteğin bütün kanallarında eşit şekilde dolaşımda bulunur.
  • Rahat dolaşım sayesinde petek altları da üstler gibi ısınır.
  • Kombi arızalarının önüne geçilir.

Petek tesisatı yıkama için yılda bir defa ücret öder yılı sorunsuz geçirme şansı yakalarsınız.

Benzer Gönderiler: