Temiz petekler 373 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alüminyum peteklerin de temizliği yapılır mı sorusunu bu işi bilmeyen vatandaş tarafından sorulması gayet doğaldır. Petek temizleme makinesi ve kimyasalı ile, alüminyum alurad petek temizleme işi elbette yapılabilir. Alüminyum petek kanalları diğer petek türlerinde göre daha dar olduğu için çabuk tıkanır. Bu anlamda periyodik olarak alüminyum petekleri mutlaka temizletin. İstanbul alüminyum petek temizliği servisi bu işi olması gerektiği süreyi ayırarak makineli ilaçlı yapar.

Alurad Alüminyum Peteklerin de Temizliği Yapılır mı ?

Alüminyum peteklerin temizliği bu peteklere özel cihazlarla yapılır. Alüminyum petek temizliği yapılırken, alurad marka petek temizliği veya başka marka alüminyum petek olması, uygulamanın içeriğini değiştirmez.

Alüminyum Peteklerinde Temizliği Yapılır mı ? Uzmanlar Tesisat

Alüminyum Peteklerinde Temizliği Yapılır mı ? Uzmanlar Tesisat

Alüminyum peteklerde zamanla kirlenmeye, çamurlaşmaya ve korozyona uğramaya açıktır. Alüminyum peteklerin de temizliği yapılır mı sorusunun yanıtı bu kapsamda evet olacaktır. Döküm peteklere kıyasla alüminyum peteklerdeki kirlenme daha yoğun ve hızlı gerçekleşir. Bu yüzden peteklerde genel itibari ile yaşanan ısınma sorununun yaşanması kaçınılmazdır. Alüminyum petekler zaman içinde kirlenir, içlerinde kireç tabakaları oluşmaya başlar, diplerinde çamur tortuları ve partiküller birikir. Bu nedenle alüminyum petek temizliği yapılması gerekir. Bu petek temizliği sırasında özel bir petek temizleme makinası ve kimyasal kullanılır. Bu nedenle alüminyum petekler yerinden bile sökülmeden temizlenir. Bu zahmetsiz işlem sonrasında peteklerdeki ısınma sorunu giderilir, kombinin daha rahat ve zorlanmadan çalışması sağlanır.

Alüminyum peteklerin yapısı gereği kanalları dar olup tıkanmaya daha meyillidir. Bu açıdan bu peteklerin temizlenme süresi çok daha kısa tutulmalıdır. Tıkanan peteklerde sıcak su dolaşımı durma noktasına gelir.

Alüminyum Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Alüminyum peteklerinin temizliğini yılda 1 defa kış ayına girmeden yaptırsanız doğru zamanlama olmuş olur. Peteklerinizi zamanında temizletirseniz, hem ısınma sorunlarıyla karşılaşmaz, hem de kombinin ömrünü uzatır, yakıttan tasarruf edersiniz. Evinizi ısıtmak sandığınızdan daha kolay hale gelir. Alüminyum petekleri zamanında temizletin, bu rahatlıktan sizlerde faydalanın. Kalorifer petek temizliği , tesisat su kaçağı, tıkanıklık açma gibi soruları servisimize sorabilir gereken bilgileri deneyimli ustalarımızdan alabilirsiniz. Alüminyum peteklerin temizliği yapılır mı, alüminyum petekler kirlenir mi, konusunda tüm merak ettiklerinizi bu yazıda bulamazsanız bizi telefonla arayabilirsiniz. Peteklerin zamanla kirlendiğini ve temizlenmesi gerektiğini bu sayede doğru yerden öğrenmiş olursunuz. Özellikler dikey Alüminyum peteklerde oluşan çamurlaşma ve kirliliğin temizliği hayli zor olmaktadır.

Benzer Gönderiler: