Temiz petekler 188 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alüminyum Peteklerinde Temizliği Yapılır mı ? Alüminyum peteklerin temizliği bu peteklere özel cihazlarla yapılır

Alüminyum peteklerde zamanla kirlenmeye, çamurlaşmaya ve korozyona uğramaya açıktır. Alüminyum peteklerinde temizliği yapılır mı sorusunun yanıtı bu kapsamda evet olacaktır. Döküm peteklere kıyasla alüminyum peteklerdeki kirlenme daha yoğun ve hızlı gerçekleşir. Bu yüzden peteklerde genel itibari ile yaşanan ısınma sorununun yaşanması kaçınılmazdır. Alüminyum petekler zaman içinde kirlenir, içlerinde kireç tabakaları oluşmaya başlar, diplerinde çamur tortuları ve partiküller birikir. Bu nedenle alüminyum petek temizliği yapılması gerekir. Bu petek temizliği sırasında özel bir petek temizleme makinası ve kimyasal kullanılır. Bu nedenle alüminyum petekler yerinden bile sökülmeden temizlenir. Bu zahmetsiz işlem sonrasında peteklerdeki ısınma sorunu giderilir, kombinin daha rahat ve zorlanmadan çalışması sağlanır.

Alüminyum peteklerin yapısı gereği kanalları dar olup tıkanmaya daha meyillidir. Bu açıdan bu peteklerin temizlenme süresi çok daha kısa tutulmalıdır. Tıkanan peteklerde sıcak su dolaşımı durma noktasına geleceğinden

Alüminyum peteklerinde temizliği yapılır mı, alüminyum petekler kirlenir mi, konusunda tüm merak ettiklerinizi bir bilene danışmalısınız. Peteklerin zamanla kirlendiğini ve temizlenmesi gerektiğini bu sayede doğru yerden öğrenmiş olursunuz. Özellikler dikey Alüminyum peteklerde oluşan çamurlaşma ve kirliliğin temizliği hayli zor olmaktadır.

Peteklerinizi zamanında temizletirseniz, hem ısınma sorunlarıyla karşılaşmaz, hem de kombinin ömrünü uzatır, yakıttan tasarruf edersiniz. Evinizi ısıtmak sandığınızdan daha kolay hale gelir. Alüminyum petekleri zamanında temizletin, bu rahatlıktan sizlerde faydalanın. Alüminyum peteklerinde temizliği yapılır , diye servisimize danışabilir gereken bilgileri deneyimli ustalarımızdan alabilirsiniz.

Yorum Yap