Temiz petekler 304 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor durumu genelde kış soğuklarında fark edilir. Havaların soğumaya başladığı zaman, hiç bir petek ısınmıyor, peteklerin bazıları ısınmıyor ve yanmayan petekler için kombi petek bakımı gereklidir. Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor ya da  merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor ise her ikisinde de ısıyı üreten ve ısıyı dağıtan tesisatın bakımı gereklidir. kalorifer peteği ısınmıyor ise hem ısınamaz hem de fazla para ödersiniz.

Havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor ne yapmalıyım?

Petekler çok soğuk kombi çalışıyor petekler ısınmıyor ne önerirsiniz sorusuna doğru cevap almak önemlidir. Kombi ne kadar iyi performans gösterse de eğer sıcak su kanalları tıkalı ise ortama sıcak su iletilemeyecek ve ortam istenilen düzeyde ısınmayacaktır. Havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor sorunlu durumun ortaya çıkması kalorifer tesisatı ve peteklerin tıkalı olmasına dayanır. Kombi sıfır olabilir veya her daim bakımı yapılan bir kombi olabilir ancak kalorifer tesisatı tıkalı ise sıcak su peteklere ulaşma süresi uzar. Süre uzadıkça sıcaklık derecesi düşer ve peteğe ulaşan sıcak su ısısını kaybetmiş olur. Bu çerçevede peteklerde tıkalı ve kirli olduğu için dış ortama sıcaklığın iletilmesinde de performans düşüklüğü yaşanır.

Havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor | Uzmanlar Tesisat

Havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor | Uzmanlar Tesisat

Havalar soğudu petekler soğuk şikayetin temelinde yukarıda bahsettiğimiz durumlar bu sorunun oluşmasında ana nedenlerdir. Bazı durumlarda da kombi yetersiz olduğu için petekler temizlenmiş olsa da petekler yine de ısınmaz. Bu durumda odaklanmanız gereken şey kombiye ek pompa taktırmak veya arızası varsa arızayı gidermektir.

Önemli olan sorunun ne olduğunu iyi teşhis edip ona göre önem almaktır. Şu net bilinmelidir ki, kombi bakımı yapıldığı gibi petek ve tesisat bakımı da periyodik yapılmalıdır. Birini yaptırıp diğeri ihmal edilirse tek ayak üzerinde gitmek gibi bir durum ortaya çıkar. Bu da çok uzun zaman ilerleyebilecek fayda sağlayacak bir tablo olmayacaktır.

Kombi Bakımı ile Petek Bakımı Aynı Şey midir?

Petek bakımı tıkanan kalorifer borularının ve petek kanallarının açılmasını ifade eder. Oysa kombi bakımı kombinin için açılarak oksitlenen parçaların temizlenmesi, fanın temizlenmesi gibi detaylı bir hizmeti içerir. Petek temizliği için gelen kişi kombi filtresini temizlemek ile kombi bakımını yapmış olmaz. Ancak kombi filtre temizliği de kombi bakımının sadece bir parçasıdır.

Havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor diyorsanız ve kombi bakımı ve petek temizliği yaptırmadıysanız lütfen bu hizmeti alın.

Benzer Gönderiler: