su sızıntısı var 550 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su sızıntısı tespiti ve tamiri için kameralı cihazla su kaçağı tespiti, kırmadan noktasal su kaçak tespiti yapıldığında maliyet daha düşük olur. Cihazla su kaçağı tespiti ve onarımı, su kaçağı tamiri için pis su sızıntısı olduğunda pimaş değişimi gerekeceği için tadilattan bahsedilebilir.

Tesisatta su sızması olduğunda cihazla tespit edilip tamir edilmesi hem zaman hem parasal kazanç sağlar. Su sızması temiz su kaynaklı ise arızalı yer noktasal açılır ve boru arızalı yeri kesilip tamir edilir. Fakat pis su pimaş gide borusunda bu tamir şekli uygulanamamaktadır. Kamera ile görüntüleme yapılıp bölgesel su sızması tespiti yapıldıktan sonra pimaş boru değişimi gereklidir. Bu durumda tamir noktasında maliyet artar ve temiz su tamiratı maliyeti ile karşılaştırılamaz.

Su sızıntısı tespiti ve tamiri

Tesisatınızda su sızıntısı varsa, öncelikle bunun nereden olduğunu tespit etmek gerekir. Tesisattaki hangi boruda sızıntı var, tam olarak yeri neresi bunun bulunması gerekir. Yeni yöntemlerde su sızıntısını bulma cihazların yardımıyla kolayca yapılıyor. Cihazla kırmadan su sızıntısı tespiti yapan bir tesisatçı çağırmalısınız. Ustalar fayansları kırmadan sızıntının yerini bulacaktır. Su kaçak tespiti sonrası tesisat tamiri içinde size yardımcı olacaktır. Noktasal tespit yaptıkları için küçük bir alanı kıracak ve boruyu tamir edecekler. İşlerini bitirdiklerinde, açılan yeri de kapatarak su sızıntısı tamiri işini bitirmiş olacaklar.

Su sızıntısı tespiti ve tamiri | Uzmanlar Tesisat

Su sızıntısı tespiti ve tamiri | Uzmanlar Tesisat

Su sızıntısı ihmale gelmeyecek kadar önemli bir sorundur. Bir anda eviniz sızıntı nedeniyle zarar görmeye başlar. Kabaran duvarlar, zeminler yüzünden sıkıntı yaşarsınız. Evde tadilat yapmak zorunda kalırsınız. Bu yüzden su kaçağının tespiti ve tamiri için zaman kaybetmeyin. Deneyimli ustaları, cihazları olan bir tesisatçıyı çağırın. Ustalar kırmadan, eve zarar vermeden size yardımcı olsun. Evde ek tadilat yapmak zorunda kalmayın. Tesisatınızı sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edin. Su sızıntısı nedeniyle gereksiz yere su parası ödemeye devam etmeyin.

Tesisatçıların teknolojik imkanlardan yararlanarak su sızıntısını cihazla bulmaları hem mağduriyet yaşayan kişilerin hemde tesisatçının büyük artılar sağlamıştır. Bu açıdan hala eski yöntemlerle su sızıntı tespiti yapan tesisatçılar artık tercih edilmemektedir. Su sızıntısı olduğunda mutlaka cihazla tespit yapan tesisatçıları arayın.

Benzer Gönderiler: