su sızıntısı var 400 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Betondan su sızıyor durumunda betondan su sızması yalıtım kaynaklı ise yalıtım yapılması sorunu çözer. Öncelikle yapılması gereken şey,  su sızıntısı var ise su tesisatını kontrol ettirip su sızıntısının nereden geldiği tespit edilmelidir. Bodrum kata topraktan su sızıntısı durumu ile üst kattan su sızıyor ya da  perde betondan su sızıyor durumu farklıdır. Ya da teras akıyor, evim akıyor durumu da zeminden gelen su sızıntılarından farklıdır. Zeminden topraktan çıkan su sızması yalıtım ile çözülebilecek sorun olup tesisatla ilgisi yoktur. Oysa üst kattan sızan su ya da terastan akan suyu tesisatla ilgisi olabilir. Bu açıdan su kaçağının nedeni belirlenerek ona göre su sızıntısının kesilmesi için doğru adım atılıyor olması gereklidir.

Betondan su sızıyor

Evinizde betondan su sızıyor ise tesisatınızda su sızıntısı ve su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Bu durumda gecikmeden su sızıntısının yeri tespit edilmelidir. Betondan sızan suyun tespiti aslında çok zor değildir. Bu sızıntılar bazen sizin tesisatınızdan, bazen de komşularınızın tesisatından kaynaklanabilir. Bunun dışında tesisatla alakası olmayan sızıntılarda olabilir. Beton arasındaki dolguların yeterince doldurulmamış olması yüzünden sızıntı sorunu yaşanabilir. Üst kattan kullanılan suyu derzler yeterli değilse su sızacağından beton çekebilir. Bahçede kullandığınız suyu beton çekip alt bodruma katlara sızabilir. Bu yüzden deneyimli, cihazları bulunan bir tesisatçıdan yardım almak çözüme giden yoldur.

Betondan su sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Betondan su sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Betondan çıkan suyun nedenini belirlemek için, öncelikle cihazla tesisatta kaçak olup olmadığı araştırılmalıdır. Hem sizin kullandığınız tesisat, hem de komşularınızın tesisatı su kaçağı bulma cihazıyla taranmalıdır. Eğer tesisat kaçağı tespiti yapılırsa, betondan su çıkıyor yakınmanızı ustalar giderecektir. Ancak tesisatta bir kaçak yeri bulunmuyorsa, bu defa beton dolgusu, fayans derzleri kontrol edilmeli, olası boşluklar doldurulmalıdır. Muhtemelen kullanılan suyu beton çekiyor ve böyle sızıntı oluyordur.

Burada yapılması gereken sızıntının an kaynağının tespit edilmesi ve arızanın tamiratının yapılmasıdır. Cihazla yapılacak tespitte çok zaman kaybı olmadan etraf kırılmadan tespit yapılır. Ek tadilat gerektiren durumlar ortaya çıkmadan, fazla para ödemeden için çıkılması zor olan bu arıza giderilmiş olacaktır.

Benzer Gönderiler: