su sızıntısı var 222 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Banyo tavanında su sızıntısı var ne yapmalıyım? Banyomdan alt kata su akıyor, banyo su sızıntısı gibi durumlarda yardım almak gereklidir. Duyarlı olup alt kattaki komşunuzu zorda bırakmamak gereklidir. Banyo tavanından su damlaması, banyo tavanında kararma ve banyo tavanında ıslaklık alt komşu için çekilmez bir eziyettir.

Banyo tavanından su damlaması yada alt kata su sızması durumunda zararı kim öder? Bu elbette önemlidir ancak birde kul hakkına girmek var. Balkon tavanından su gelmesi, banyo tavan akması alt komşuyu hem zorda bırakacaktır. Suyun kaynağı üst kat olan bir arızanın parasını alt kat mı ödeyecek. Maalesef günümüzde bu gibi tablolarda hala net olan durumda bile kavga ediyoruz.

Banyo tavanında su sızıntısı var ne yapmalıyım?

Banyo tavanında su sızıntısı var ne yapmalıyım?

Banyo tavanında su sızıntısı var ne yapmalıyım? Banyomdan alt kata su akıyor ne yapmalıyım?

Yapılması gereken çok basit olup su kaçağını kırmadan tespit eden bir tesisatçı çağırmak olmalıdır. Üst kattaki komşunuzun tesisatında su kaçağı olduğunda sizin kata akacaktır. Su kaçağını komşunuz her zaman fark etmeye bilir, çünkü gizli su kaçağı olabilir. Biz kırmadan su kaçağını buluyor olsak da bazen evdekiler tarafından fark edilmesi uzun sürebilir.  Tesisatçı önce evinize gelerek cihazlı tespiti yapmadan önce bakacaktır. Su kaçağının temiz su tesisatından mı, pis su tesisatından mı olduğuna bakacaktır.

Sonra da bölgeyi belirleyecek, daha sonra su kaçak tespit cihazını kullanarak noktasal bir tespit yapacaktır. Bundan sonra su kaçağı ve su sızıntısı olan borunun onarımı daha kolay olur. Küçük bir alanda işlem yapan ustalar, tesisatınızı tamir ederek sizi bu dertten kurtarır. Evinize zarar vermeden, sizde su kaçağından, su sızıntısından kurtulmuş olursunuz.

Banyo tesisatında su kaçağı tespiti yapma nasıl olur?

Kameralı cihazlar ile kırmadan su kaçağı bulunmaktadır. Su kaçağı tespiti işlemleri için bizi arayabilirsiniz. Evinizde banyo, mutfak, tuvalet tavanında kararma, pul pul dökülme hatta su sızıntısı var. Siz de bundan çok rahatsız oluyorsunuz.

Evinizde rahatça vakit geçirmenize engel olan bu durumun nedeni nedir? Üstte daire olması durumunda iki kaynağı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, yukarı kattaki banyo ya da tuvaletteki derz aralarındaki boşluklardır. Buralara dökülen suların yol bularak alt kata sızmasıdır. İkincisi ise su tesisatında meydana gelen su kaçağı durumudur.  Ancak binanın en üst katında oturuyor ve üstünüzde daire yoksa bu aşamada çatı katından su sızabilir. Çatı katından sızan suyun sizin tavanınıza geçmesi durumundan söz edilebilir.

Banyo ve lavabo giderlerinde su kaçağı tespitini akustik cihaz ve kameralar ile yapıyoruz. Üstünüzdeki dairenin tavanından su sızıyor ise bizi arayın. Sızan suların kaynağının su tesisatından olup olmadığınıa bakalım. Evinize çağırdığınız firmanın cihaz ile su kaçağı bulma yöntemini kullandığından emin olmalısınız. Aksi halde eski yöntemdeki gibi kırarak su kaçağı bulmayı kullanan ustalardan kaçının. Su kaçak tespiti için fayans ve duvarları kırarak su kaçağı tespiti yapmaya çalışır. Bu istenmeyen bir su kaçağı tespit şeklidir.

Benzer Gönderiler: