su sızıntısı var 84 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Banyo tavanında su sızıntısı var ne yapmalıyım? Banyo tavanından su akması, banyomdan alt kata su akıyor, banyo su sızıntısı gibi durumlarda yardım almak gereklidir. Duyarlı olup alt kattaki komşuyu zorda bırakmamak gereklidir. Banyo tavanından su damlaması, banyo tavanında kararma ve banyo tavanında ıslaklık alt komşu için çekilmez bir eziyettir.

Banyo tavanından su damlaması ya da alt kata su sızması kim öder hususundan önce kul hakkı denen olgu daha önce gelmelidir. Balkon tavanından su gelmesi, banyo tavan akması alt komşuyu hem zorda bırakacak hem de kaynağı üst kat olan bir arızanın parasını alt kat mı ödeyecek. Maalesef günümüzde bu gibi tablolarda hala net olan bu durumda bile kavga edilmektedir.

Banyo tavanında su sızıntısı var ne yapmalıyım?

Banyo tavanında su sızıntısı var ne yapmalıyım?

Banyo tavanında su sızıntısı var ne yapmalıyım? Banyomdan alt kata su akıyor ne yapmalıyım?

Yapılması gereken çok basit olup su kaçağını kırmadan cihazlarla tespite eden bir tesisatçı çağırmak olmalıdır. Üst kattaki komşunuzun tesisatında su kaçağı olduğunda sizin kata akması istenilmeyen durumda olsa bu böyledir. Bu su kaçağını komşunuz her zaman fark etmeye bilir, çünkü gizli su kaçağı olabilir. Biz kırmadan su kaçağını buluyor olsak da bazen evdekiler tarafından fark edilmesi uzun sürebilir.  Tesisatçı önce evinize gelerek cihazlı tespiti yapmadan önce bakacaktır. Su kaçağının temiz su tesisatından mı, pis su tesisatından mı olduğuna bakacaktır.

Sonra da bölgeyi belirleyecek, daha sonra su kaçak tespit cihazını kullanarak noktasal bir tespit yapacaktır. Bundan sonra su kaçağı ve su sızıntısı olan borunun onarımı daha kolay olur. Küçük bir alanda işlem yapan ustalar, tesisatınızı tamir ederek sizi bu dertten kurtarır. Evinize zarar vermeden, sizde su kaçağından, su sızıntısından kurtulmuş olursunuz.

Banyo tesisatında su kaçağı tespiti yapma nasıl olur?

Kameralı cihazlar ile kırmadan su kaçağı bulunmaktadır. Su kaçağı tespiti işlemleri için bizi arayabilirsiniz. Evinizde banyo, mutfak, tuvalet ya da oturma odasının tavanında kararma, pul pul dökülme hatta su sızıntısı var. Siz de bundan çok rahatsız oluyorsunuz.

Evinizde rahatça vakit geçirmenize engel olan bu durumun üstte daire olması durumunda iki kaynağı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, yukarı kattaki banyo ya da tuvaletteki derz aralarındaki boşluk kalması ile dökülen suların yol bularak alt kata sızmasıdır. İkincisi ise su tesisatında meydana gelen su kaçağı durumudur.  Ancak binanın en üst katında oturuyor ve üstünüzde daire yoksa bu aşamada kiremitlerden sızan suyun sizin tavanınıza geçmesi durumundan söz edilebilir.

Banyo ve lavabo giderlerinde su kaçağı tespiti akustik cihaz ve kameralar ile yapılmaktadır. Üstünüzdeki dairenin tavanından su sızıyor ise sızan suların kaynağının su tesisatından olup olmadığının tespiti için bu konuda uzmanlaşmış kurumsal firmalardan yardım almanız gerekir. Bu durumda evinize çağırdığınız firmanın cihaz ile su kaçağı bulma yöntemini kullandığından emin olmalısınız. Aksi halde eski yöntem olan kırarak su kaçağı bulmayı kullanan firmalar komşunuzun fayans ve duvarlarını kırarak su kaçağı tespiti yapmaya çalışacaktır.

Benzer Gönderiler: