su sızıntısı var 1059 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su sızıntısı nasıl bulunur durumu banyoda su kaçağı, evde su kaçağı ve tesisatta su kaçağı var sorunlarında cevap bulmayı bekler. Yüzeyden su çıkıyor ise ücretsiz su kaçağı tespiti olmadığını bilmeniz gerekli olup bu tarz söylemlere kanmayın. Fayans altından su kaçağı olması durumunda evde su sızıntısı olması durumunda cihaz olmadan kırmadan su kaçağı tespiti yapılamaz.

Su tesisatında oluşan arızalar ile ortaya çıkan su sızıntısı evin içinde istenmeyen sorunlardan biridir. Ancak bunun olmasına engel olmak oldukça zordur. Hiç farkında olmadan gelişen su sızıntısı durumunda, evinizde bir belirtiye  bile rastlanmazken komşunuzun ikazıyla bunu öğrenebilirsiniz.

Bu durumda yapılması gereken acilen su sızıntı tespiti yaptırmanızdır. Hiç panik yapmadan, yeni yöntemleri kullanan, su sızıntısı nasıl bulunur diye sorduğunuzda, cevaben su sızıntısı cihazla kırmadan bulunur şeklinde cevap veren bir tesisatçı ile irtibata geçmelisiniz. Su tesisatından sızıntı olduğu zaman kameralı görüntüleme ile  kolayca su sızıntısı bulunabilmektedir.

Su sızıntısı nasıl bulunur?

Tesisatınızda akustik dinleme cihazıyla, kameralı görüntüleme cihazıyla su sızıntı tespiti yapacak, kırmadan sizi bu dertten kurtaracak firmalarla iletişime geçmelisiniz. Zararın neresinden dönerseniz kardır. Su kaçağı, su sızıntısı zaten olmuş, hiç olmazsa bunun onarılması sırasında hasarınızı büyütmeyin.

Su sızıntısı olduğunda, bunu hemen fark etmeniz olanaksızdır. Su bulduğu iğne deliği gibi bir yerden bile kolayca kendine yol bulur. Tesisatlar görünür yerlerde olmadığından, öncelikle duvarların içinde ilerleyerek gün yüzüne çıkar. Bu sırada geçtiği yerlerde nemlenme, rutubet gibi etkiler yapar. Bu çoğu zaman komşularınıza sirayet eder. Alt katta ya da yan taraftaki komşularınız evinizde su sızıntısı olduğunu size haber verir. Bu durumda panik yapmanıza hiç gerek yok. Hemen uzman bir tesisat firmasıyla iletişime geçmelisiniz. Evinizi ve komşularınızı bu durumdan kurtarmak için yapacağınız sadece bundan ibarettir. Su sızıntısını bulma işini cihazla hizmet veren tesisatçıya bırakın.

Evinizin içinde olan su sızıntılarında öncelikle, nereden sızıntı olduğunun bulunması gerekir. Sızıntının kaynağı temiz su tesisatından ya da pis su tesisatından olabilir. Sızıntı pis su tesisatından olduysa, etrafta ağır bir kokunun oluşması muhtemeldir. Gelen ekipler bu konunun uzmanı olduğundan, öncelikle bunu hemen belirtecektir.

Su Sızıntısı Nasıl Bulunur? Uzmanlar Tesisat

Su Sızıntısı Nasıl Bulunur? Uzmanlar Tesisat

Eğer pis su tesisatı sızıntı yapıyorsa, kameralı görüntüleme sistemiyle bakılarak, sızıntının nerede olduğu kolayca tespit edilebilir. Temiz su kaçaklarında işlem daha kolay çözülmektedir. Bunlarda dedektörler ve akustik dinleme cihazları kullanılarak, suyun sesi takip edilmekte ve nereden sızıntı olduğu kolayca bulunmaktadır.

Su sızıntısı ihmal edildiği takdirde evinizde parkeler, duvarlar kabaracak, yaşam alanlarınız sağlıklı şekilde barınmanıza engel olacaktır. Bu nedenle ihmal etmeden giderilmesi gerektiğini unutmayın. Su sızıntısının kaynağına ulaşmak elektronik cihazlar ile tam yer tespiti ile yapılmalıdır. Firmamızdan alacağınız destek ile kısa zaman zarfında bu tür sorunlarınıza çözüm bulmuş olacaksınız.

Benzer Gönderiler: