su sızıntısı var 1372 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Kırmadan Su Sızıntı Tespiti için cihazları olan uzman tesisatçı en ideal uygulama ile su sızıntısını tespit eder. Kırmada dökme olmadan tespit edilen yerin tamiratı da aynı anda yapılır.

Su Sızıntısı Nedir?

Boruların içinde kontrolü şekilde kullandığımız suyun bu şekilde sızıntı yapması halinde, evinizdeki bu etkilere maruz kalırsınız. Çünkü su sızıntısı çeşitli sebeplerden tesisatınızı etkileyebilir. En sık olarak borulardaki yıpranma, eskime ya da dışarıdan alınan bir darbe su kaçağına sebep olabilir.

Neden Su Sızıntısı Olur?

Tesisatın yıpranmış olması, dışarıdan istenmeden yapılan deformasyonlar sebebi ile su sızıntısı kendini gösterebilir. Tabii bu durum eski binalarda genellikle çok sık rastlanan bir tesisat sorunudur. Su kaçağı sorunu olan bir tesisatta duvardan su geliyor diye şikâyet etmeniz oldukça normal bir durumdur.

  • Tesisat zarar görmüş olabilir.
  • Tesisat çok eski olduğu için deforme olmuş olabilir.
  • Tadilat yapılırken boru delinmiş olabilir.
  • Su sızıntısı bazen de armatürlerden kaynaklanabilir.
  • Su sızıntısı usta hatasına dayalı olabilir.
  • Sızıntı malzeme hatasına bağlı olabilir.

Kırmadan Su Sızıntı Tespiti – Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

Bahse konu tesisatta yenilikçi bu teknoloji çıkana kadar sızıntılarda usta ve siz değerli müşterilerimiz zor durumlar ile mücadele etmekteydi. Elektronik bu cihazlar ile kırmadan hiçbir alana zarar vermeden rahatlıkla su sızıntı tespiti yapılabilmektedir. Ola ki tesisatta böyle bir sorun ile karşılaştınız, evinizi kırıp dökmeye fayanslara duvarlara zarar vermeye artık son veriyoruz.

Su tesisatında oluşan sızıntısını bulmak  artık eski ve klasik yöntemlere göre çok daha pratik uygulamalar ve cihazlar sayesinde kırma dökme olmadan bulunabilmektedir. Kırmadan su sızıntı tespiti işlemi öncesi tüm musluklarınız ve su tesisatlarının çıkışları kapalı olmasına rağmen sayaçta hareket varsa su sızıntısından bahsedebiliriz.

Eğer cihazla su kaçağı tespiti yaptırırsanız, evinizde fayanslar kırılmaz, kısa sürede kırmadan su sızıntı tespiti ve su kaçağı belirlenerek boru tamiri yapılır. Bu yüzden tesisatçının hangi yöntemle su sızıntısını ve su kaçağını bulacağını önceden sorgulayın.

Eskiyen tesisatlardan kırmadan su sızıntı tespiti işlemi pratik elektronik cihazlarla mümkündür. Kırmadan su sızıntı tespiti teknolojik olanakların olmadığı zamanlarda büyük masraflara neden olarak büyük zararlarla karşı karşıya kalmanıza sebep verip maliyetli onarım gerçekleşiyordu. Kırmadan su sızıntı tespiti artık teknolojinin son harikası ürünler ile firmamız tarafından kolayca noktasal tespit yapılarak onarımını gerçekleştirmekteyiz.

Su kaçaklarının gözle tespit edilememesi gibi durumlarda devreye kırmadan su sızıntı tespiti uygulaması girmektedir. Bahsettiğimiz bu uygulamayı yapmak uzmanlar dışında işin ehli olmayan tesisatçının yapabileceği bir işlem değildir. Tesisatta oluşan su sızıntısını noktasal bulma  konusunda ki garantiyi daha önce çalışmış olduğumuz referanslarımız çok daha net ortaya koymaktadır.

Kırmadan su sızıntı tespiti konusunda sonsuz güveninizi sağlayarak sizlere her zaman daha iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarımız sürekli devam etmektedir. Bu konuda bizler uzmanlarımızı özel eğitimlerden geçirerek belirli pratik çalışmalar yaptırdıktan sonra sizlerin evlerine gönül rahatlığı ile gönderebiliyoruz. Bunun haricinde firmamızda hiçbir kimse eğitimini almadan uzmanlık alanına girmeden kırmadan su sızıntı tespiti işlemleri için sizlere göndermiyoruz. Kırmadan su sızıntı tespiti uygulaması ile su sızıntısını cihazlarla kırmadan tam yerini  tespit ediyoruz.

Yorum Yap