su sızıntısı var 418 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Banyonun tavanından su akıyor ya da banyodan alt kata su sızıyor ise alt komşu mağduriyeti önlenmelidir. Banyo zeminine su dökmek, banyo zeminindeki derz dolgu bitmiş ise  tavandan akan suyun nedeni olur. Banyo alt kata su kaçırıyor ise  banyo tavanında ortaya çıkan kararma, tavandan akan suya bağlı olabilir. Bu gibi tablolar oluşmadan alt komşunuzla sorun yaşamadan yapmanız gereken şeyi yapın. Su sızıntısı tesisatın hangi noktasında olursa olsun cihazla tam yer tespiti yapılmalıdır. Günümüz teknolojisi sayesinde zemin altında bulunan tesisat borularınsa su sızıntısı olduğunda kırmaya gerek yoktur. Su sızıntısını akustik dinleme cihazı ile bulabilmekteyiz. Eğer su sızıntısı atık su gider borularında ise bu durumda da kamera ile pimaş boru içi görüntüleme yaparız.

Banyonun tavanından su akıyor alt kata su kaçırıyor

Banyonun tavanından su akıyor diye yakınıyorsanız, muhtemelen üst kat komşunuzun tesisatında tıkanıklık, kaçak gibi sorunlardan biri olabilir. Banyo süzgecinin tıkanması, tuvaletin tıkanması, boruların eskimesi nedeniyle sızıntı olması gibi etkenler banyo tavanından su akıntısına neden olabilir. Bunun sebebinin en kısa sürede tespit edilmesi gerekir. Komşunuzu bu konuda uyarmalı ve tesisattaki sızıntının nedeni bulunmalıdır. Daha sonra banyo tavanından su akıyor ise kararmalar olacağından bu sorunu engellemek için, gerekenler yapılacaktır. Günümüzde her türlü su sızıntısı ve tıkanıklık özel cihazlar yardımıyla açılmaktadır. Etrafın kırılmasına bile gerek kalmadan profesyonel uygulama ile tesisatta oluşan en ufak arıza bile tespit edilip tamir edilir.

Banyonun tavanından su akıyor | Uzmanlar Tesisat

Banyonun tavanından su akıyor | Uzmanlar Tesisat

Tesisat giderlerinde oluşan tıkanıklık yüzünden alt kata sızıntı oluyorsa, hemen önleminizi almalısınız.  Komşunuz tavandan su akıyor diye şikâyete gelebilir. Su akıntısının nereden olduğunu tespit etmek için, kameralı yöntemi kullanan bir tesisatçıdan destek almalısınız. Fayanslarınızı kırmadan, etrafı kazmadan kameralı cihazla sızıntının nedeni tespit edilmelidir. Sızıntı yerinde yapılacak bir çalışmayla zahmetsiz şekilde ustalar derdinize çare olsunlar. Banyonun tavanından su akıyor ve sızıntı var diyen komşunuzla aranızda bozulmasın. Giderlerin tıkanmasına, sızıntı olmasına yol açan etkenlerde robotla dışarıya çıkarılsın. Su sızması çok küçük çaplarda ise bu kaçağı bulmak hayli zor olsa da cihazla tespiti mümkündür.

Benzer Gönderiler: