Petek Temizliği 1375 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...

Başakşehir petek temizliği servisi

Kalorifer tesisatın içinden petekleri ayırmanız mümkün değildir.Petekler ve kombi birbirini tamamlayan bir bütünün olmaz sa olmaz parçalarıdır.Kombili sistemde kombinin ürettiği sıcak suyun kalorifer tesisatından peteklere ulaşması sağlanır.Peteklere ulaşan sıcak suyun ortamı ısıtması amaçlanır.Eğer peteklerin kanalları tıkalı ise petek yüzeyleri çamurla kaplanmış ise istenilen sıcaklık dış ortama asla iletilemez.Başakşehir petek temizliği servisi olarak  sürekli müşterilerimize bu anlamda bilgi aktarımı yaparak petek temizliği neden gerekli bu hizmetin daha net anlaşılmasını sağlamayı hedefliyoruz.

Isınma kombi ve peteklerin görevini yerine getirmesiyle sağlanabilir. Kombi sağlıklı çalışarak sistemdeki suyu ısıtmalı, peteklerde ısınan suyu sistemde dolaştırarak evinizi ısıtmalıdır. Ancak peteklerde ısınma sorunu yaşamaya başladığınızda, suyun olumsuz etkilerini anlayabilirsiniz.

Kireçlenme ve suyun içinde bulunan tortuların birikmesiyle dolaşım sağlanamamaktadır. Bu nedenle belirli sürelerde petek temizliği yapılmalıdır. Özel temizleme makinesinin kullanıldığı ve kimyasallardan faydalanılan petek temizleme işlemi sizlere sağlıklı çalışan kalorifer sistemini sunacaktır. Bu işlemde kullanılan kimyasalların peteklerinize ve kalorifer sisteminize herhangi bir zararı olmaz. Sadece sistemin içinde oluşan kireçlenmeyi çözmektedir. Bu sayede peteklerde suyun dolaşımı sağlanmaktadır.Başakşehir petek temizliği servisi bu anlamda yapılması gereken ne ise tam olarak sizlere ifa ederek,uygulamanın faydasını iletecektir.

Başakşehir Petek Temizliği  servisi

Başakşehir petek temizliği

Radyatör ,petek temizleme işlemi sonrasında  tasarrufun  yanısıra kalorifer tesisatın ömrü de uzamaktadır. Radyatör temizleme işlemlerinde, bizler özel petek temizleme makinesi ve kimyasal ilaç kullanmaktayız. Başakşehir petek temizliği eski tarz kalorifer tesisatına hortum ile su  vermek, petekleri yerinden sökerek banyoda yıkamak bu yöntemler teknoloji den yoksun profesyonelliğe aykırı, kabul edilemez yöntemlerdir. Başakşehir petek temizliği siz asla bu şekilde hizmet veren firmalardan hizmet almayınız.

 Petek temizliği yeni yapılan tesisatlara ve peteklere yapılır mı?

Yeni tesisatlarda genel itibari ile petek temizliği işlemine gerek duyulmamakta  olup az rastlansa da fabrikasyon hatası petek kanallarında veya farklı yerlerde hatalar olabilmektedir.Çünkü petekler ve tesisat yeni olduğundan içi kirli değildir bu sebeple su geçişi de rahat olur ev en verimli şekilde ısınır. Isınmada bir sorun çıkmadığından petek temizliğine de ihtiyaç duyulmaz. Fakat çok sık rastlanmasa da yeni tesisatlarda ısınmama problemleri görülebilir bunun akabinde petek temizliğine ihtiyaç yoktur.

Kalorifer Tesisat Temizliği ile ısınma sorunu çözülmektedir

Başakşehir petek temizliği

Bu tesisatın yapısıyla alakalı bir sorun olabilir.Borulardan dirsekli olanlar yanlış bir şekilde takılmışsa su geçişi zor olacağından peteklerde ısınmaz bu sorunu çözmek zor olacaktır. Ama bazen de çok basit nedenlerle peteklerin ısınma problemi ile karşı karşıyasınızdır. Mesela peteklerde hava olabilir bu yüzdende  petekler ısınmaz , bu problemi kendiniz çözebilirsiniz . Yani petekler ısınmıyorsa kesin petek temizliği yaptırmam gerekiyor dememelisiniz ,çünkü nadirde olsa farklı sebeplerden ısınmıyor olabilirsiniz. Bu sorunlar için bizim gibi uzman kurumlarda yardım almalısınız.

Zira petek temizliği yaptıralım derken eviniz kirlenebilir, yanlış kimyasal ilaç kullanımı sonucu tesisatınız zarar görebilir. Çok ucuz fiyat vererek sizlere hizmet vermek isteyen bu kişilere kullandıkları cihazı ve kimyasal ilacın ne olduğunu mutlaka sorun. Başakşehir petek temizliği servisi sizlerin yararına olacaktır.

Petek temizliğini cihazla petekleri sökmeden yapıyoruz.

Başakşehir petek temizliği servisi

Radyatör temizleme işlemi kombi bakımı ile karıştırılmamalıdır.Kombi bakımı kombinin daha verimli ve sorunsuz çalışmasını sağlar ancak, petek temizliği yapılmaz ise kireç ve tortu tabakası çözülüp dışarı atılamaz. Yüksek verim almak istiyorsanız kombi bakımı ve petek temizliğini mutlaka yaptırın.Başakşehir petek temizliği servisi ,petek temizliğine ihtiyaç duyulan, kimyasal ilaç ve petek temizleme cihazı ile bu hizmeti sunmaktadır.

Cihaz ve Kimyasal ile Yaptığımız Diğer Tesisat Temizliği  Hizmetleri;

  • Yerden Isıtma Tesisat Temizliği,
  • Kimyasal İlaç ile Yerden Isıtma Temizliği,
  • Kalorifer Tesisat Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Bakımı,
  • Alüminyum Petek Temizliği,
  • Döküm Petek Temizliği,

Yer: Başakşehir/İstanbul, Türkiye

Yorum Yap