petek temizleme 1600 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Başakşehir petek temizliği Servisi olarak bu uygulamanın ne anlama geldiği ile yazımıza başlamak istedik. Kalorifer tesisatının ve tesisata bağlı peteklerin iç yüzeylerinin çamurdan, tortudan ve diğer kirliliklerden cihaz ve ilaç ile temizlenmesidir. Petek temizleme pratik ve profesyonel uygulama ile  kışa hazırlık için yapılan tesisat petek bakımdır. Petek kombi temizliği Başakşehir ustaları hem petek su kanallarını temizler hem de petek içi tozlarını temizler. Kombi kalorifer temizliği Başakşehir petek temizleme firması, cihazlı petek temizliği ile tam temizliği gerçekleştirir.

Başakşehir Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Başakşehir Petek Temizliği ile Petek Temizleme Neden Yapılır?

Kalorifer tesisatın içinden petekleri ayırmanız mümkün değildir. Petekler ve kombi birbirini tamamlayan bir bütünün olmaz sa olmaz parçalarıdır. Kombili sistemde kombinin ürettiği sıcak suyun kalorifer tesisatından peteklere ulaşması sağlanır. Peteklere ulaşan sıcak suyun ortamı ısıtması amaçlanır.

Eğer peteklerin kanalları tıkalı ise petek yüzeyleri çamurla kaplanmış ise istenilen sıcaklık dış ortama asla iletilemez. Başakşehir petek temizliği servisi olarak  sürekli müşterilerimize bu anlamda bilgi aktarımı yaparak petek temizliği neden gerekli bu hizmetin daha net anlaşılmasını sağlamayı hedefliyoruz.

Isınma kombi ve peteklerin görevini yerine getirmesiyle sağlanabilir. Kombi sağlıklı çalışarak sistemdeki suyu ısıtmalı, peteklerde ısınan suyu sistemde dolaştırarak evinizi ısıtmalıdır. Ancak peteklerde ısınma sorunu yaşamaya başladığınızda, suyun olumsuz etkilerini anlayabilirsiniz. Kireçlenme ve suyun içinde bulunan tortuların birikmesiyle dolaşım sağlanamamaktadır. Bu nedenle belirli sürelerde petek temizliği yapılmalıdır.

Tesisat Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizleme makinesinin kullanıldığı ve petek temizleme ilacından faydalanılan petek temizleme işlemi sizlere sağlıklı çalışan kalorifer sistemini sunacaktır. Bu işlemde kullanılan kimyasalların peteklere ve kalorifer sisteminize herhangi bir zararı olmaz. Kalorifer sisteminin içinde oluşan kireçlenmeyi, çamurlaşmayı ve korozyonu çözerek sirkülasyonu kolaylaştırır. Bu sayede peteklerde ve tesisatta sıcak suyun dolaşımı sağlandığından maksimum ısınma gerçekleşir. Başakşehir petek temizliği servisi bu anlamda yapılması gereken ne ise tam olarak yapacak ve kışı sıcak geçirmenizde aracı olacaktır.

  • Petekler yerlerinden sökülmeden temizlik yapılır.
  • Etraf hiç bir şekilde kirlenmez.
  • Cihaz uygun bir noktadan bağlanarak tüm petekler ve tesisat temizlenir.
  • Peteklerde oluşan hava alınır.
  • Kombinin filtresi temizlenir.
  • Yakıt tasarrufunuz artar.
  • Doğalgaz faturasının daha düşük ödersiniz.
  • Mutlaka cihaz ve ilaç ile bahse konu temizlik yapılmalıdır.

Radyatör, petek temizleme işlemi sonrasında  tasarrufun  yanısıra kalorifer tesisatın ömrü de uzamaktadır. Başakşehir petek temizliği eski tarz kalorifer tesisatına hortum ile su  vermek, petekleri yerinden sökerek banyoda yıkamak gibi yöntemleri kullanmaz. Bu yöntemler teknoloji den yoksun profesyonelliğe aykırı, kabul edilemez yöntemlerdir.

 Petek temizliği yeni yapılan kalorifer peteklere yapılır mı?

Yeni tesisatlarda genel itibari ile petek temizliği işlemine gerek duyulmamakta  olup az rastlansa da fabrikasyon hatası petek kanallarında veya farklı yerlerde hatalar olabilmektedir. Çünkü petekler ve tesisat yeni olduğundan içi kirli değildir bu sebeple su geçişi de rahat olur ev en verimli şekilde ısınır. Isınmada bir sorun çıkmadığından petek temizliğine de ihtiyaç duyulmaz. Fakat çok sık rastlanmasa da yeni tesisatlarda ısınmama problemleri görülebilir bunun akabinde petek temizliğine ihtiyaç yoktur.

Bu tesisatın yapısıyla alakalı bir sorun olabilir. Borulardan dirsekli olanlar yanlış bir şekilde takılmışsa su geçişi zor olacağından peteklerde ısınmaz bu sorunu çözmek zor olacaktır. Ama bazen de çok basit nedenlerle peteklerin ısınma problemi ile karşı karşıyasınızdır. Mesela peteklerde hava olabilir bu yüzdende  petekler ısınmaz , bu problemi kendiniz çözebilirsiniz . Yani petekler ısınmıyorsa kesin petek temizliği yaptırmam gerekiyor dememelisiniz, çünkü nadirde olsa farklı sebeplerden ısınmıyor olabilirsiniz. Bu sorunlar için bizim gibi uzman kurumlarda yardım almalısınız.

Zira petek temizliği yaptıralım derken eviniz kirlenebilir, yanlış kimyasal ilaç kullanımı sonucu tesisatınız zarar görebilir. Çok ucuz fiyat vererek sizlere hizmet vermek isteyen bu kişilere kullandıkları cihazı ve kimyasal ilacın ne olduğunu mutlaka sorun. Başakşehir petek temizliği servisi sizlerin yararına olacaktır.

Radyatör temizleme işlemi kombi bakımı ile karıştırılmamalıdır. Kombi bakımı kombinin daha verimli ve sorunsuz çalışmasını sağlar. Petek temizliği yapılmaz ise kireç ve tortu tabakası çözülüp dışarı atılamaz. Yüksek verim almak istiyorsanız kombi bakımı ve petek temizliğini mutlaka yaptırın. Başakşehir petek temizliği servisi ,petek temizliğine ihtiyaç duyulan, kimyasal ilaç ve petek temizleme cihazı ile bu hizmeti sunmaktadır.

Benzer Gönderiler: