Petek Temizliği 1430 kez görüntülendi

Avcılar petek temizliği servisi

Petek Temizliğini gerekli kılan peteklerin alt kısımlarının ısınmama sorunu ve normalden fazla yakıt harcanmasına rağmen yeterli ısınmanın sağlanamıyor olmasıdır.Kışın daha çok hissedilen bu durum zamanında cihazla petek temizliği yaptırılarak ,önlem alınmış olacak ve durum ortadan kalkacaktır.Avcılar petek temizliği servisi olarak kışın yoğun olarak bu uygulamayı yaptığımızda gördüğümüz tablo ,artık peteklerden hiç ısı alınma durumu kalmadığı için mecburi yaptırılan bir uygulama olarak algılanmaktadır.Oysa olması gereken periyodik bakımların zamanında yaptırılması en sağlıklı olan tercihtir.Petek temizliği cihazı ile  bütün petekler tek tek kimyasal uygulama yapıp petekler yerlerinden çıkarılmadan petek temizliğini yapıyoruz.

Peteklerde ısınma sorunu yaşıyorsanız, petek temizliği yaptırmanız gerekir. Bazı kişiler bu durumda kombinin arızalandığını, ısıtmadığını düşünebilir, bazıları peteklerde hava olduğunu zannedebilir. Ancak sorun peteklerin ve kalorifer borularının kirlenmiş çamur tabakası ile kaplanmış olmasıdır. İçeride dolaşımda olan suyun etkisiyle kireçlenme olduğu gibi, suyun içindeki tortuların dibe çökerek tıkanıklık meydana getirmesi nedeniyle ısınamazsınız. Kombiniz sağlıklı çalışarak, suyu yeterince ısıtmış bile olsa peteklerdeki suyun sirkülasyon yapmaması nedeniyle eviniz ısınmaz.

Avcılar petek temizliği servisine petek temizliği yaptırarak bunlara engel olabilirsiniz. Hem yakıt tüketiminizi azaltabilir, hem de ısınabilirsiniz. Kimyasalların kullanıldığı temizleme işleminde, özel bir makineyle petek temizliği sayesinde kalorifer sisteminizin her noktası bu olumsuz etkilerden temizlenmektedir.

Petek Temizleme Hizmetini Kimyasal İlaç ve Cihazla sunuyoruz.

Avcılar petek temizliği servisi

Petek, radyatör temizliği daha önce insanlarımızın gündeminde olmayan, ancak  bu konular günümüz şartlarında tasarrufun ön plana çıkması, insanımızın bilinçlenmesi sonucu, olması gerektiği gibi gerekli hassasiyet gösterilmeye başlanmıştır.Kış aylarında doğalgaz  ısınmaya yönelik çokça kullandığımızdan, faturalar yüksek gelmeye başladığından petek temizliği yaptırmanın önemi daha da artmaktadır.Kalorifer tesisatında zaman oluşan korozyon ,kireçlenme,tortu tabaka,çamur ve benzeri pislikler boru çaplarında daralmalara neden olacak kalorifer peteklerinin ısınmasında ve kombinin sağlıklı çalışmasına olumsuz etki edecektir.Avcılar petek temizliği servisinden alacağınız cihazlı kimyasallı uygulama ile bu olumsuz durum ortadan kalkacaktır.

 Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Petek temizliği zamanının geldiğini hatta geçtiğini  anlamanız çokta zor olmayacaktır.Kalorifer Petekleri artık eskisi kadar ısı vermeyerek kombini ayarını ne kadar artırsanız da ısıyı size iletmekte zorlanacaktır.Kalorifer Peteklerin her tarafı aynı biçimde homojen bir şekilde ısınmayarak genelde alt tarafları soğuk kalacaktır. Kombiye yakın olan petekler sıcak diğer petekler ise ona göre daha soğuk olacaktır. Bu bahsettiğim sebeplerden dolayı petek temizliği yaptırmaya karar verdiyseniz eğer  siz kalorifer petek temizliği yaptırmak için biraz geç kalmışsınız  demektir.

Kalorifer Petek Temizliği hizmetini kimyasal ile sunuyoruz

Avcılar petek temizliği

Petek temizliğine geç kalınırsa eğer petekleri temizlemek için  peteklerin içine daha fazla ilaç veriliceğinden aynı zamanda petekleri temizlemek için daha fazla süre uğraşılacağından petek temizliğinin parası da fazla olacaktır. Yani geç kalınmış petek temizliğinde parayı da çok vereceğinizden tasarruf sayılamaz  ama zararın neresinden dönersen kardır demişler. Bu yüzden en az yılda bir kere petek temizliğini,Avcılar petek temizliği servisine yaptırın %10 tasarruf edin .

Avcılar petek temizliği servisi

Avcılar petek temizliği servisi

Kimyasal ilaçla yeterli basınçta yapılan sirkülasyon ile petek temizliği faturanızda tasarruf etmenizi ,kombinizin daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır.Kalorifer tesisatında korozyon sonrası  ve sudaki kirecinde etkisiyle  oluşan tortulaşmış tabaka radyatörlerdeki kanalları tıkadığından homojen ısınma sağlanamaz. Peteklerin bir kısmı ısınırken diğer kısımlar ısınamamaktadır, bu da hak ettiğiniz ısınmayı sağlayamayacağınız anlamına gelmektedir.Faturalar yüksek geldiği halde ısınamamak sizleri psikolojik olarak rahatsız edecektir. Kalorifer tesisatının kimyasal ilaçla temizlenmesinde kimyasal ilaçta bulunan asidin  sisteme  zarar vermemesi sisteme zarar veren  asidi içermesi gerekmektedir. Petek temizliğinde doğru firmayı seçmeye özen göstermenizi ısrarla tavsiye ediyoruz.

Avcılar petek temizliği servisi bu alanda tecrübesi ve teknolojik cihazları ile hizmetlerine devam etmektedir.

Cihaz ve Kimyasal ile Yaptığımız Diğer Tesisat Temizliği  Hizmetleri;

  • Yerden Isıtma Tesisat Temizliği,
  • Kimyasal İlaç ile Yerden Isıtma Temizliği,
  • Kalorifer Tesisat Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Bakımı,
  • Alüminyum Petek Temizliği,
  • Döküm Petek Temizliği,

Yer: Avcılar/İstanbul, Türkiye