petek temizleme 1957 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Avcılar petek temizliği Servisi sahada edindiği tecrübe ile petek temizliğinde geç kalınmaması gerektiğini ifade ediyoruz. Peteklerde ısınma sorunu yaşıyorsanız, petek temizliği yaptırmanız gerekir. Bazı kişiler bu durumda kombinin arızalandığını, ısıtmadığını düşünebilir, bazıları peteklerde hava olduğunu zannedebilir. Ancak sorun peteklerin ve kalorifer borularının kirlenmiş çamur tabakası ile kaplanmış olmasıdır.

İçeride dolaşımda olan suyun etkisiyle kireçlenme olduğu gibi, suyun içindeki tortuların dibe çökerek tıkanıklık meydana getirmesi nedeniyle ısınamazsınız. Kombi sağlıklı çalışarak, suyu yeterince ısıtmış bile olsa peteklerdeki suyun sirkülasyon yapmaması nedeniyle eviniz ısınmaz. Avcılar petek temizliği servisine petek temizliği yaptırarak bunlara engel olabilirsiniz. Hem yakıt tüketiminizi azaltabilir, hem de ısınabilirsiniz.

Avcılar Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Petek, radyatör temizliği daha önce insanlarımızın gündeminde olmayan bir uygulamaydı. Ancak  bu konular günümüz şartlarında tasarrufun ön plana çıkması, insanımızın bilinçlenmesi sonucu, olması gerektiği gibi gerekli hassasiyet gösterilmeye başlanmıştır. Kış aylarında doğalgaz  ısınmaya yönelik çokça kullandığımızdan, faturalar yüksek gelmeye başlar. Tam bu noktada petek temizliği yaptırmanın önemi daha da artmaktadır.

 Kalorifer Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır? 

Petek Temizliğini gerekli kılan peteklerin alt kısımlarının ısınmama sorunu ve normalden fazla yakıt harcanmasına rağmen yeterli ısınmanın sağlanamıyor olmasıdır. Avcılar petek temizliği servisi kışın yoğun olarak bu uygulamayı yaptığından sıklıkla karşılaştığımız durum şudur. Artık peteklerden hiç ısı alınma durumu kalmadığı için mecburi yaptırılan bir uygulamadır. Oysa olması gereken periyodik bakımların zamanında yaptırılması en sağlıklı olanıdır.

 • Kalorifer tesisatında zamanla oluşan korozyon, kireçlenme, tortu tabaka, çamur ve benzeri pislikler boru çaplarında daralmalara neden olacaktır.
 • Kalorifer peteklerinin ısınmasında ve kombinin sağlıklı çalışmasına olumsuz etki edecektir. Kışın daha çok hissedilen bu durum zamanında cihazla petek temizliği yaptırılarak, önlem alınmış olacak ve durum ortadan kalkacaktır.
 • Petek temizliği zamanının geldiğini hatta geçtiğini  anlamanız çokta zor olmayacaktır. Kalorifer Petekleri artık eskisi kadar ısı vermeyerek kombini ayarını ne kadar artırsanız da ısıyı size iletmekte zorlanacaktır.
 • Kalorifer Peteklerin her tarafı aynı biçimde homojen bir şekilde ısınmayarak genelde alt tarafları soğuk kalacaktır.
 • Kombiye yakın olan petekler sıcak diğer petekler ise ona göre daha soğuk olacaktır.
 • Kimyasal ilaçla yeterli basınçta yapılan sirkülasyon ile petek temizliği faturanızda tasarruf etmenizi, kombinin daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır.
 • Faturalar yüksek geldiği halde ısınamamak sizleri psikolojik olarak rahatsız edecektir.

Bu bahsettiğim sebeplerden dolayı petek temizliği yaptırmaya karar verdiyseniz eğer  siz kalorifer petek temizliği yaptırmak için biraz geç kalmışsınız  demektir. Petek temizliğine geç kalınırsa eğer petekleri temizlemek için  peteklerin içine daha fazla ilaç verileceğinden aynı zamanda peteklerin temizliği de zor olacaktır. Bu yüzden en az yılda bir kere petek temizliğini, Avcılar petek temizliği servisine yaptırın % 15′ e varan oranlarda tasarruf edin.

Avcılar petek temizliği ile Tesisat Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Avcılar petek kombi temizliği, petek temizliği firması Avcılar servisi makineli profesyonel uygulama ile bu işi yapar. Petek temizliği cihazı ile  bütün petekler tek tek kimyasal uygulama yapılıp petekler yerlerinden çıkarılmadan petek temizliği yapılır. Kimyasalların kullanıldığı temizleme işleminde, kalorifer petek temizleme makinesi sayesinde kalorifer sisteminizin her noktası bu olumsuz etkilerden temizlenmektedir.

Kalorifer tesisatının kimyasal ilaçla temizlenmesinde kimyasal ilaçta bulunan asidin  sisteme  zarar vermemesi sisteme zarar veren  asidi içermemesi gerekmektedir. Petek temizliğinde doğru firmayı seçmeye özen göstermenizi ısrarla tavsiye ediyoruz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır Sorusuna Verdiğimiz Cevabı Özet Halinde Yazacak Olursak;

 • Kalorifer Petek Temizleme Cihazla Yapılır.
 • Petek Tesisat Temizleme Uygulamasında İlaç Kullanılır.
 • Petekler Yerlerinden Sökülmez.
 • Yapılan Temizlik ile Kalorifer Tesisat Boruları da temizlenir.
 • Kombi Filtresi Sökülerek Temizlenir.
 • Petek Vanaları Kontrol Edilir.
 • Petek Havaları Alınır.
 • Sisteme Verilen İlaç Tesisatta Bırakılmaz. Sitem dışına atılır ve yeni temiz su ilave edilir

Avcılar petek temizliği servisi bu alanda tecrübesi ve teknolojik cihazları ile hizmetlerine devam etmektedir.

Benzer Gönderiler: