petek temizleme 905 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alkent2000evleri Petek Temizliği ya da Alkent2000 su tesisatçısı servisi ile hem kalorifer tesisat bakımı hem de diğer tesisat işlerinde yardım alabilirsiniz. Alkent 2000 Evleri Petek Temizliği Uzman Tesisatçılar tarafından cihaz ve ilaç kullanılarak yapılan temizliktir. Sizlerin sıkça tarafımıza yönlendirdiği sorulardan petek temizliğini gereksinimi olup olmadığını nasıl anlayabiliriz. Petek temizliğine ihtiyacınız olmasını hissetmenize de aslında gerek yoktur. Petek tesisat temizliği yılda bir kere düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Sizlerin petek temizliği gerekli olduğunu sorun çıktığında anlayacağınızdan petek temizliğine biraz geç kalmışsınız demektir.

Alkent2000evleri Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Alkent2000evleri Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Alkent2000evleri Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

  • Zamana ve kullanıma bağlı olarak, peteklerde kireçlenme, tortu birikimi gibi sorunlar olduğunda, hem yakıt sarfiyatı yükselir, hem de ısınma sorunu yaşamaya başlarsınız.
  • Aynı zamanda kombinin ömrünü kısaltmış olursunuz.
  • Yüksek ısıda yaktığınız kombi bile petekleri ısıtmayı başaramazsınız. Çünkü ısınan su peteklerde dolaşımda bulunamadığından, evinizde ısınamaz.

Yaşadığınız bölgenin iklim koşullarını, kombiyi kullanma sıklığını, suyun kireçlenme derecesini dikkate alarak, belirli aralıklarla petek temizleme işlemini yaptırın. Alkent 2000 Evleri Petek Temizliği servisi garantili temizlik ile bu uygulamayı yapmaktadır.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Bahse konu bu uygulama sanıldığının aksine, etraf kirlenmeden, petekler sökülmeden tek noktadan kolayca yapılmaktadır. Peteklerin yerinden bile sökülmesine gerek duyulmayan bu uygulamada kullanılan petek temizleme cihazının büyük fonksiyonu vardır. Bu cihazla ve petek temizleme kimyasalları ile  peteklerin içi kısa sürede temizlenir. İçerideki tortular ve oluşan çamurlaşma cihazla dışarıya alınır.

Sıcak bir kış geçirmeniz, petek temizleme işlemiyle sağlanmış olur. Yerden ısıtma tesisat temizliği de aynı kolaylıkta cihaz ve kimyasal uygulama ile Alkent 2000 Evleri Petek Temizliği servisi tarafından yapılmaktadır. Bu hizmet alınmadan önce, hizmet kanalını doğru seçtiğiniz takdirde kombi sonrası kalorifer tesisatının temizliği ve peteklerin temizliği sağlıklı bir şekilde yapılacaktır.

Petek temizliği hizmeti  almayıp bireysel olarak petek temizliğini bizzat kendim yapayım derseniz şunu net olarak bilmeniz gerekmektedir. Petek temizleme işlemi bireysel olarak kendi başınıza yapabileceğiniz bir uygulama değildir. Bireyin evde yapabileceği sadece peteklerin havasını almak olmalıdır. Petek temizliği, işinde uzman olan firmalara yaptırılmadığı takdirde sorun yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Peteklerin havasını almak peteklerin ısı değerinin yükselmesi anlamına gelmemekte olup rutin uygulamalar içerisindedir. İlk olarak petek temizliği yapılabilmesi için teknolojik imkanlara ve bu cihazları kullanma yetisini sahip servis çalışanlarına ihtiyaç vardır. Alkent 2000 Evleri Petek Temizliği servisi bu anlamda gönül rahatlığı ile hizmet alabileceğiniz firmalar arasındadır.

Kalorifer Tesisat Temizliği, Yerden Isıtma Temizliği, Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği hangi ad altında olursa olsun periyodik bakımları geç kalmadan yaptırın. Sizlerin tasarruf etmesini, kalorifer tesisatının ve kombinin sağlıklı çalışmasında tesisat temizliği büyük etkendir.

Petek temizliğinin yapılmadığını şöyle anlarsınız:

  • Petekler homojen bir şekilde ısınmaz,
  • Siz kombi ayarınızı yükseltmiş olsanız da ısınma anlamında değişiklik olmaz.

Nedeni; peteklerin içindeki kanallar tıkanır, kalorifer tesisatında ki boruların çapları çamurlaşma ve tortu tabakası nedeni ile sirkülasyon yapması zorlaşıp, su geçişine izin vermez.

  • Kalorifer tesisatından su geçse de yavaş hareket ettiğinden zaman kaybına neden olacak bu süreçte ısı kaybına uğrayacaktır. Dolayısıyla sıcak su asıl ısınma aracınız olan peteklere gelmeden yani sizi ısıtma görevini düşük ısıda gerçekleştirir.

Petek Temizleme cihazların fiyatı çok ucuz olmasa da her işletmenin alıp bünyesinde bulundurabileceği cihazlardır.

Sadece petek temizleme cihazının olması petek temizleme işlemin yapılması için yeterli olmayacaktır.

  • Petek temizleme kimyasalı bu işte uzman tecrübeli servis çalışanı gereklidir.
  • Petek temizleme işlemi için gerekli hassasiyet gösterilmeli kullanılan kimyasal kalorifer tesisatına zarar vermeyen kimyasal olmalıdır.
  • Petek temizleme işlemi için gerekli zaman ayrılmalı kalorifer tesisatı ve peteklerde kimyasal ilaç kalmamasına özen gösterilmelidir.
  • Petek temizliği yaparken önemli unsurlardan biride yeteri kadar sirkülasyon yeterli basınçta yapılmalıdır.

Alkent2000evleri Petek Temizliği servisi olarak bahse konu bu hizmette dikkat edilmesi gereken bütün noktalara özen göstermekteyiz. Petek Temizliği, kalorifer tesisat temizliği, döküm petek temizliğini kimyasal ilaçla ve cihazla yapıyoruz.

Benzer Gönderiler: