petek temizleme 11021 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Zeytinburnu petek temizliği firması olarak petek temizliğini uzun zamandır yapmaktayız. Bu uygulamanın tanımını yapmak isterim. Petek temizliği dediğimiz uygulama, cihaz ve ilaçla petekleri sökmeden, kombi sonrası bütün kalorifer petek tesisatının temizliğinin yapılmasıdır.

Zeytinburnu petek temizleme, kombi petek temizleme Zeytinburnu servisleri ile tek noktadan petekler sökülmeden temizlik yapılır. Zeytinburnu’nda petek temizliği hizmeti profesyonel makineler ile yapılır.

Zeytinburnu Petek Temizliği ile Neden Petek Temizliği Yapılır?

Peteklerin içinde, kalorifer tesisatında  zamanla kireçlenme, tortu birikimi gibi olumsuz etkenler meydana gelir. Bu durum ısınma sorununa neden olduğu gibi daha fazla yakıt tüketiminde etkili olur. Bu şekilde peteklerin içindeki suyun dolaşımı engellendiğinde, ısınma sorunu meydana gelip, petek temizliği gerekliliği doğar

Zeytinburnu Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Zeytinburnu Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

 • Aynı Şartlarda Komşunuz İyi Isındığı Halde Siz Isınamıyorsanız,
 • Petek Altları Soğuk Üstleri Ilık İse,
 • Peteklerde Homojen Isınma Sağlanamıyor İse,
 • Kombi Sık Sık Arıza Vermeye Başladı İse,
 • Faturalar Yüksek Gelmeye Başladıysa,
 • Kombi Derecesini Yükseltmenize Rağmen Isınamıyorsanız,

Siz kombinizi ne kadar yüksek derecede çalıştırmış olsanız da, evinizin yeteri kadar ısınmasını sağlayamazsınız. Sıcak su ısı iletimi petek yüzeylerinin çamurla kaplanmış olması, petek kanallarının daralmış olması sebebi vb. nedenlerden dolayı istenilen sıcak ortam elde edilemez. Zeytinburnu petek temizliği servisi olarak bütün bu olumsuz durumu cihaz ve kimyasal ile yaptığımız uygulama sayesinde ortadan kaldırmaktayız.

Bu durumu yaşayan kişiler mutlaka petek temizleme işlemi yaptırmalı ve peteklerdeki tıkanıklıkları temizletmelidir. Buna riayet edilmediği takdirde, peteklerin içindeki suyun yeteri kadar sirkülasyonu sağlanamayacak ve ısınma sorunu yaşayacaksınız.

Kimyasal ilaçla yapılan radyatör temizliğinde, temizlik sonrası tesisatta kimyasal ilacın kalmamasına özen gösterilmelidir. Tesisatta kimyasal ilaç kaldığı tekdirde kombinin basınç değeri yükselebilir, kombinin çalışma düzeni düşük ihtimalde olsa bozulabilir. Radyatör temizleme esnasında bu işlemi profesyonel yapan, Zeytinburnu petek temizliği servisi çalışanları bu soruna yol açabilecek  püf noktalarını iyi bilmekte  verdiği hizmeti kaliteli ve sorunsuz vermektedir. Radyatör temizleyici diye adlandırılan kimyasal ilaç piyasa malı diye nitelendirilen, markası belli olmayan kimyasal ilaç olmamalıdır.

Peteklerde üst tarafın ısınması, alt bölümün soğuk kalması durumunda tesisatınıza gereken özeni göstermediğinizi anlayabilirsiniz. Petekler yeteri kadar ısınmıyorsa, kalorifer tesisatının içindeki suyun yeteri kadar sirkülasyon yapmadığı düşünülmeli, cihazla, kimyasal ile petek temizliği yaptırılmalıdır.

 Peteklerin ısıtmaması, peteklerin ters bağlantı sorunundan, tıkanmış tesisata kadar her türlü sorun yerinde belirlenmelidir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yaptırmak için hemen cihazla ve özel kimyasalları kullanan bir tesisatçı çağırmalısınız. Böylece petekler yerinden sökülmeden petek temizleme işlemi yapılır. Isınmada sorun yaşamaz, yakıt sarfiyatınız yükselmez.

Isınma problemlerinin % 95’i tıkanıklıklardan kaynaklanır. Bu nedenle petek temizliği önemsenmelidir. Petek temizliği petekler sökülmeden yerinde yapılmalıdır. Bu arada kombi filtrelerinin temizlenmesine ve gerekenlerin değiştirilmesine dikkat etmelisiniz. Bu işlemleri özel cihazlar yardımıyla yapan firmalardan destek almalısınız.

Radyatör temizliğinde kullanılan radyatör temizleyici dediğimiz kimyasal ilacın markasını sormanız, sizlerin alacağı hizmetin içeriğini yöntemini, nasıl yapılacağını bilmeniz önemlidir.

 • Petekler Yerinden Sökülmez.
 • Etraf Kirlenmez ve Ön Hazırlığa Gerek Yoktur.
 • Cihaz Tek Noktadan Bağlanarak Kombi Sonrası Bütün Tesisat ve Petek İç Yüzeyleri Temizlenir.
 • Petekler Tek Tek Temizlenir.
 • Petek Havaları Alınır.
 • Petek Isı Ayarları Yapılır.
 • Kombi Filtresi Temizlenir.
 • Kombi Çalıştırılıp Petek Isıları Kontrol Edilir.

Günümüzde bilinirliği artan petek temizliğinin uygulama alanı da günden güne genişlemekte ve arz talep dengesi sağlanmaktadır. İnsanımız petek temizliğini doğru firmalara yaptırdığı takdirde kışı çok daha konforlu ve çok daha sıcak geçirecektir. Zeytinburnu petek temizliği servisi olarak bu hizmeti yayan ve sevdiren servislerden olduğumuzu gururla söyleyebilirim.

Yıllardan beri tesisat temizliği yaptırmadıysanız, kalorifer petek temizliği cihazı ve kimyasalı ile yapılan bu uygulamayı almak çok kolay. Zeytinburnu petek temizliği servisi ile iletişime geçmeniz halinde kombi sonrası bütün petekler ve tesisat temizliği yapılacaktır. 

Benzer Gönderiler: