petek temizleme 1293 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Bahçeşehir petek temizliği servisi olarak müşterilerimizi soğuk kış günlerine hazırlıyoruz. Petek temizliği son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Çünkü artık kimse kış ortasında ısınma sorunu yaşamak istemiyor. Kış gelmeden kombi bakımını yaptırıyor, peteklerin temizlenme zamanı geldiyse petek temizliği işlemini de yaptırıyor. Petek temizliğinin gerekli olduğu cihazlarla  petek temizliği yapıldığında ısı artışı çok daha iyi anlaşılmaktadır.

Bahçeşehir petek temizliği servisimizde çalışanlarımız ile yaptığımız istişarelerde petek temizliği yapılırken çıkan pislik, tortu, çapak ve pası gören müşterinin ne denli şaşırdığını ve memnuniyetini çokça duymaktayız. Dolayısıyla temizlik yaptırmadan peteklerden çıkan çamurlu suyu görmeden sizin de somut olarak fikir sahibi olmanız elbette zor.

 

Bahçeşehir Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Bahçeşehir Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Bahçeşehir Petek Temizliği | Petek Temizliği Nedir ?

Bahçeşehir Petek Temizliği Ekibi olarak sitemizi her zaman güncel tutup içeriği zengin ve özgün yapmaya çalışmaktayız. Merdiven altı firmaların web sitesi olsa da güncel olmayıp çoğunlukla içerik bakımından da zengin değildir. Merdiven altı firmalar genelde tek bir kişiye ait olup belirli yeri olmayan, aradığınızda her zaman ulaşamayacağınız kuruluşlardır.

Bahse konu bu kuruluşlar vergi levhası olmadığından maliyetleri düşük olup sizlere verecekleri fiyat düşük olabilmektedir. Bu yüzdende fiyatları kurumsal firmalara göre daha düşük olup ,sizler fiyatı ön planda tuttuğunuz takdirde bu firmalar daha cazip hale gelmektedir. Merdiven altı şirketler sizlerin peteklerini temizledikten sonra, tam anlamıyla verim almanız söz konusu değildir. Petek temizliği sonrasında bir sorun ile karşılaşmanız durumunda bu firmalara ulaşmanız zor olacağından bu hizmete bağlı sorunun giderilmesi zor olacaktır.

Zamana ve kullanıma dayalı petek kanallarının ve boru içlerinin çamurla kaplanması sonucu sıcak su dolaşımının sağlıklı gerçekleşmemesidir. Bu sorun nedeni ile peteğin bütün kanallarında sıcak su eşit miktarda dolaşımda bulunamadığından ısınma istediğiniz düzeyde olmayacaktır. Bu durumda petek temizliği hizmeti gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Petek Temizliği Neden Yapılır ?

Bahçeşehir petekleri temizlerken, kombi petek temizleme ve kalorifer petek tesisat temizliği yaparken ısı iletkenliğini önleyen ne var ise temizler.

 • Isınma sorunu yaşadığınızda petek temizleme yapılması gereklidir.
 • Yüksek fatura ödediğiniz halde ısınma istenilen düzeyde değil ise bu temizlik gereklidir.
 • Kombi sıklıkla arıza vermeye başladıysa,
 • Peteklerin altları soğuk üstleri sıcak veya ılık ise ,
 • Homojen ısınma gerçekleşmiyor ise,

Peteklerin içinde su bulunduğu için zamanla kirecin etkisinde kalır. Kireçlenme dışında çamurlaşma ve paslanma dediğimiz korozyon oluşumu olur. Eğer bunlar temizlenmezse, ısınma sorunu yaşamaya başlarsınız. Çünkü petekler ısıyı yansıtamaz, dış ortama istenilen düzeyde ısıyı iletmez.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Petek temizlik ustaları, kalorifer peteği temizleme makinesi ile tüm tesisatı ve petek kanallarını temizler.

 • Petek Temizliği ve Radyatör Temizliğini kimyasal ilaç ve cihazla etrafı kirletmeden tek noktadan yapılır.
 • Etrafın toplanmasına gerek kalmaz,
 • Peteklerin sökülmesine gerek kalmaz.
 • Siteme dahil edilen ilaç tesisatta ve peteklerde dolaştırılıp çamur tortu tamamen çözülür.
 • Sonrasında bütün pislikler dışarı atılır,
 • Sitemin havası alınıp kombi çalıştırılarak iş sonlandırılır.

Petek temizliği yapan firmaların petek temizliği yapma hususunda dikkat etmesi gereken noktalar vardır.

 • İlk olarak merdiven altı diye tabir ettiğimiz şirketlerden hizmet almamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Kurumsal firma ile merdiven altı firma arasındaki farkları sizlerle paylaştığımız takdirde sizlerde kurumsal firma ile merdiven altı diye tabir ettiğimiz firmaların farkını anlayabilirsiniz. Kurumsal bir firmanın öncelikle nitelikli iyi bir web sitesine sahip olması gerekmektedir. İyi bir bir web sitesi de sürekli güncel tutulan içerik bakımından özgün bilgilendirici çok ziyaret edilen sitelerdir.

Yaptığımız hizmetin adı ne olursa olsun, eğer bir sorun çıkar veya yaptığımız işte bir yanlışlık varsa kesinlikle biz işimizi sahiplenip tekrar ücretsiz servis yönlendiririz. Petek temizliğin de dikkat edilmesi gereken

 • İkinci kural ise profesyonel, işinin ehli, uzman ve bu konu hakkında eğitim almış kişilere bu işi yaptırmaktır.

Bahçeşehir Petek temizliği Servisi olarak bu olanakları size en iyi şekilde sağlamaktayız ve Uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz .

 • Petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken üçüncü husus ise fonksiyonel ve petek temizliği için gerekli basınca sahip petek temizliği makinesidir.

Bu makinede dikkat etmeniz gereken hususlardan biri petek temizliği yaparken pis suyu boş kovaya mı döküyorlar yoksa direk makine haznesinde mi topluyor. Uygun olanı makinenin direkt suyu kendi haznesine toplaması ve pis suyun buradan hortum ile boşaltılmasıdır.

Bahçeşehir Petek Pemizliği ekibi olarak, bu alanda yıllardan beri verdiğimiz hizmet nedeni ile birikim tecrübe ve gerekli bütün ekipmanlara sahip olduğumuz rahatlıkla ifade edebilirim. Bahçeşehir Petek Temizliği Servisi, peteklerin temizliğini cihaz ve kimyasal ile  yapıyoruz.

Benzer Gönderiler: