petek temizleme 874 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Yeşilyurt petek temizliği veya Yeşilyurt kombi petek temizleme servisi kombi sonrası petek tesisat temizliğini cihazla yapar. Petek temizliği Yeşilyurt tesisatçı ustaları petek temizleme firması Yeşilyurt ile profesyonel tesisat temizleme hizmetini makineler ile sunmaktadır.

Yeşilyurt Petek Temizliği  ile Petek Temizliği Nedir?

Yeşilyurt Petek Temizliği Firması olarak bu yazımızda önce bu uygulamanın ne anlama geldiği ile başlayalım istedik. Cihaz ve ilaç kullanılarak petekler sökülmeden kış ayını daha sıcak ve sorunsuz geçirmek için yapılan uygulamadır.

Evinizde kombi ile ısınıyorsanız, bazı dönemlerde peteklerde ısınma sorunları yaşayabilirsiniz. Petekler hiç ısınmayabilir ya da bazı yerlerinde ısınma olmayabilir. Siz kombinizi ne kadar yüksek ısıda yaksanız da, bir türlü petekleri ısıtamazsınız. Zaten fazla uğraşmanızı tavsiye etmeyiz. Çünkü peteklerin temizliğe ihtiyacı vardır. Petek temizleme kombi sisteminin daha uzun ömürlü olmasını sağladığı gibi evinizin daha iyi ısınmasını da sağlar.

Yeşilyurt Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Belli aralıklarla cihaz ve kimyasallarla yapılan petek temizleme sayesinde, sistemde oluşan kireç birikintilerinden ve tortulardan kurtulacaksınız. Bunu uyguladıktan sonra, faydalarını daha iyi anlayabilirsiniz. Yeşilyurt  petek temizliği servisinin cihazla yaptığı bu uygulama ile kışı tasarruflu ve sıcak geçirin.

Neden Petek Temizleme Yapılır?

Sudaki katı maddelerde peteklerin içinde birikmeye başlayacağından, bu durumda su sirkülasyonu sağlanamaz ve petekler ısıyı ortama iletemez. Bu durum kış geldiğinde ısınma sorununun yaşanmasına neden olarak, az ısınıp çok yakıt tüketmenize neden olacaktır.

Kalorifer tesisatı kapalı devre ve birbirini tamamlayan şekilde çalıştığından, kombi bakımı yaptırarak gösterdiğiniz özeni peteklere de göstererek petek temizliği yaptırmanız sizler için büyük artılar sağlayacaktır. Kombinin çalışmasında sorun olmasa da, peteklerde olan tıkanıklık evinizin ısınmasına engel olur. Yeşilyurt  petek temizliği servisi olarak sürekli sahada olduğumuzdan petek temizliğini gerekli kılan durumları somut olarak görmekteyiz.

Mesela, kalorifer tesisatında ve peteklerde oluşan tıkanıklık; kapalı devre çalışan kalorifer tesisatının içinde olan çamurlu, tortulaşmış suyun etkisiyle oluşur. Sudaki kireç peteklerin iç yüzeylerinde kireçlenmeye neden olur. Bu durumda sıcak sudan elde edilen ısı dış ortama tam olarak iletilemez. Bunun sonucunda petekleri kontrol ettiğinizde peteklerin ılık olduğunu görürsünüz. Ilık olan petek zaten ortamı istenilen düzeyde ısıtamaz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Yeşilyurt  petek temizliği servisine yaptıracağınız petek temizleme işlemi sayesinde kireçlenme ve atık maddelerin temizlenmesi sağlandığından, kışın sıcak bir ortamda bulunursunuz. Bu işlemin özel bir makineyle ve kimyasal maddelerle yapılması halinde, peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmaz. Petek temizliğinde kullanılan kimyasal ilaç, kalorifer tesisat temizliğinde büyük etkendir. Bu işlemin 2 yılda bir yapılması gerekir. Yakıt tasarrufu yapmanıza bile yardımcı olan petek temizliğini ihmal etmemelisiniz.

Aşama aşama yapılan süreli bir uygulama olup bu aşamalara riayet edilmelidir. Petek temizleme makinesi ile ilk olarak su sirkülasyon yaptırılarak peteklerin kaba pisliği alınır. Devamında kimyasal ilaçlar makine yardımı ile peteklere cihazın ürettiği basınçla birlikte verilir. Bu işlemler her peteğe ayrı ayrı uygulanır bunu nedeni ise daha sağlıklı bir temizlik yapabilmektir. Petek temizlemek öyle sanıldığı gibi kısa süren 10 dk.’lık bir işlem değildir.

Petek temizliği genel olarak bir, bir buçuk saate varan aşamalı süreçte yapılabilen bir işlemdir. Bu sürenin kısaltılması sizin zararımıza olacaktır. Çünkü; süre kısaldıkça petek temizliğinin sağlıklı yapıldığı konusu da tartışılacak bir konuma gelir. Petek temizliği yaptırmadan önce, Yeşilyurt  petek temizliği servisinden petek temizliği ile ilgili bilgi edinmeniz tabii ki sizin yararınıza olacaktır.

Petek Temizliği; Radyatör Temizliği, Kalorifer Tesisat Temizliği, Yerden Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği şeklinde ifade edilebilir. Bütün bu uygulamalar için mutlaka kurumsal firma olan Uzmanlar Tesisat /Yeşilyurt  petek temizliği servisini seçin.

Petek temizliğinde kullanılan kimyasal ilaçların üzerinde durulması gereklidir. Kullanılan kimyasal ilaçların içeriğini belki bilmeniz zor olabilir ancak en azından kullanılan ilacın markasını sorup internet üzerinden araştırma yapma şansına sahipsiniz. Bu konuya gereken hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.

Bu açıdan  arz/talebi doğurur penceresinden baktığımızda peteklerde kullanılan kimyasal ilaçlarda ülkemizde yeni yeni imal edilmeye başlanmıştır. Dolayısıyla birazda sahadan gelecek geri bildirimlerle ilaçların testi ve artısı/eksisi bilinecektir

Önceki yıllara bakıldığında Avrupa’dan İthal Kimyasal İlaç kullanılmaktaydı. Bizler hala Avrupa’dan ithal kimyasal ilaç kullanmak durumunda kalmaktaydık. Radyatör temizleme, kalorifer tesisat temizleme kimyasalları yerli ürünlerde beklenen kalite yakalandığı zaman yaygın kullanılmaya başlanacaktır.

Yeşilyurt petek temizliği servisimiz İstanbul’un bütün semtlerinde profesyonel hizmetlerinde devam etmektedir.

Benzer Gönderiler: