petek temizleme 891 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Yeşilköy petek temizliği Servisi olarak öncelikle petek temizliğinin ne anlama geldiğini anlatarak başlayalım. Petek temizliği kış ayı için ısınma performansını artırıcı petek tesisat bakımıdır. Petek temizliği cihaz ve ilaçla petekler sökülmeden  yapılan kalorifer petek bakımdır. Yeşilköy petek temizleme servisi ile kalorifer petek temizliği ve kombi petek temizliği cihazla yapılır.

Yeşilköy Petek Temizliği ile Neden Petek Temizliği Yapılmalıdır?

Petekler içindeki suyun etkisiyle kireçlenmeye başlar ve ısıyı iletmesinde sorunlar yaşanır. Bu yüzden ısınma sorunları yaşamaya başlarsınız. Eğer petek temizliği yaptırmaz, kombinizi kullanmaya devam ederseniz kışın ısınmada sorun yaşar, yakıt giderleriniz artar.

Yeşilköy Petek Temizliği | Uzmanlar Teisat

Yeşilköy Petek Temizliği | Uzmanlar Teisat

  • Kombi ne kadar iyi çalışırsa çalışsın, eğer peteklerdeki sıcak su sirkülasyonu sağlanamıyorsa evinizde ısınma sorunu yaşarsınız. Hem ısınamaz, hem de daha fazla yakıt harcarsınız. Kombi daha fazla yıpranır, ömrü kısalır.
  • Petek temizliği ihtiyacı, peteklerin zamanla kireç ve tortulaşması, korozyon sonucu petek kanallarında petek yüzeylerinde tabaka oluşması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Peteklerde hava oluştuğunda da petekler ısı kaybına uğrar. Birey olarak peteklerin havasını alıp, peteklerdeki ısınmama sorununu kendimiz çözebiliriz. Bu hava alma durumu geçici bir çözüm olup, petek temizliğini biraz olsun geciktirebilir. Peteklerde hava oluşması süreçte kaçınılmaz bir olgu olup petek temizliği periyodik olarak yaptırılmalıdır. Yeşilköy petek temizliği servisi olarak bahse konu temizliği uzman tesisatçılar ile sunmaya devam ediyoruz. Bunlara engel olmanın yolu belirli zamanlarda petek temizleme işlemi yaptırmanızdır.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizleme işlemi için uygun bir yerdeki peteğe petek temizleme cihazı bağlanmakta olup, banyonuzdaki havlupan varsa eğer bu işlemi yapmak için en uygun yer orasıdır. Bu işlemi yapmaya başladığımızda ilk önce makineden peteklere su vermeye başlanır daha sonrada makine ile işleme devam edilir. Petek temizleme makinesi ile kimyasal ilaç kalorifer tesisatına verilir. Kimyasal ilaçla birlikte yüksek basınçla sirkülasyon yaptırılır. Tabiki bütün bu işlemler bir merkezden petek temizleme makinesi aracılığı ile yapılmaktadır.

Bu basıncı vermemizin nedeni ise o tortu birikintilerini ne kadar ilaç ve kimyasallar çözse de bu çamur ve balçığı borulardan dışarıya atmak için bir güce ihtiyacımız vardır. Bu güç petek temizleme makinesi ile  sağlanmaktadır. Daha sonra bir de sadece temiz su, basınçlı bir şekilde peteğe, kalorifer tesisatına gönderilir geri gelen su yine aynı şekilde temiz ise işlem yani petek temizliği başarılı bir şekilde yapılmış demektir. Ama geriye duru olmayan ama çok piste olmayan bir su gelirse bu su verme işlemi temiz bir su gelene kadar devam eder.

Isınma sorununa  son vermek isterseniz Yeşilköy petek temizleme servisini arayın, ustalarımız size yardımcı olsun. Petek temizleme makinesini tesisata bağlayarak, peteklerin içini vanaları, bağlantı yerlerini, borularını kireçlenmeden temizlesinler. Peteklerin içindeki atık maddeleri cihazla temizlesinler. Kalorifer tesisatı ısınmada büyük kolaylık sağlasa da, düzenli bakım yapılmadığı takdirde sorun çıkarabilir. Kombi bakımı gibi petek temizliği de mutlaka yaptırılmalıdır.

Yeşilköy petek temizliği servisi ile kalorifer tesisat temizliği, petek temizliği, alüminyum petek temizliği, döküm petek temizliği, yerden ısıtma tesisat temizliği, merkezi ısıtma bakım ve temizlik bütün bu hizmetleri yıllardan beri edindiğimiz tecrübe ve birikimiz ile sizlere sunmaktayız.

Benzer Gönderiler: