petek temizleme 341 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Yapılan temizlik petek temizliği midir bunu nasıl analarım ya da makinesiz petek temizliği yapılır mı sorusu merak hep merak edilmiştir. Buna benzer, petek temizliği yaptırmak gerekli mi, petek temizliği şart mı gibi sorularda merak edilen sorulardandır. Kalorifer petek temizliği kış ayı gelip de kombi ve petekleri ısınmak için açtığımızda gündeme girer. Eğer peteklerde ısınma sorunu yok ise kalorifer peteklerin temizliği çok da düşünülmez. Yani sorun yok ise petek temizliğine de gerek yoktur. Ancak, sabit dolaşan kalorifer tesisat suyu zamanla çamurlaşır katılaşır ve bu da kombi içinden geçer. Kombinin zarar görmemesi adına da kalorifer petek bakımı ihmal edilmemelidir.

Yapılan Temizlik Petek Temizliği midir? Uzmanlar Tesisat

Yapılan Temizlik Petek Temizliği midir? Uzmanlar Tesisat

Yapılan Temizlik  Petek Temizliği midir?

Kalorifer petekleri ve tesisatı  doğru tesisat firmasına cihazla ve ilaçla temizletin

Pek çok firma petek temizliği hizmeti sunmakta olup petek temizliği hizmeti alabileceğiniz alternatif firma fazla olsa da seçim yaparken sadece fiyata odaklanıp diğer noktaları kaçırmayın. Bu açıdan yapılan petek temizliği midir sorusu akla gelmelidir? Çünkü petek temizliği sırasında sadece kireç tabakalarının temizlenmesi yetmez. Bunun yanı sıra peteklerde tesisat borularında vanalarda biriken çamur tortularının ve diğer atık maddelerin de temizlenmesi gerekir. Sağlıklı bir petek temizleme işleminin petek temizleme kimyasalı ve petek temizleme cihazı ile yapılması gerekir.

Sadece petek temizleme kimyasalının kullanılması sadece kireçlenmenin temizlenmesini sağlar. Ama içerideki birikintiler, kirlilik, atıklar tesisatın içinde kalır. Bu ısınan suyun tesisatta kolayca dolaşmasına mani olur. Buna engel olmanın yolu ise kimyasalla birlikte petek temizleme makinesi ile hizmet veren tesisat firmasından hizmet almaktır.

Bu yüzden petek temizliği yaptırmaya karar verdiğinizde öncelikle tesisatçınıza bunu nasıl yaptıklarını sormalısınız. Tesisatçınız aynı zamanda petek temizliği konusunda deneyimli ustalara sahip olmalıdır. Peteklerinizi temizlerken özel bir cihazı peteklere bağlamalı, bir yandan kimyasal ile kireçlenmeyi temizlerken, bir yandan da içerideki atıkları cihazın bünyesinde tutarak dışarıya çıkarmalıdır. Bu nedenle yapılan temizlik petek temizliği midir diye sormaktan kendimizi alamıyoruz. Sağlıklı yapılacak petek temizleme ile kışı sıcak ve sorunsuz geçirebilirsiniz.

Doğalgaz petek temizliği kaç yılda bir yapılır?

Doğalgaz kalorifer peteklerinin temizliği en 2 yılda bir yaptırıldığında ısınma sorunu olmaz ancak imkan var ise her yıl temizletilmelidir. Bu daha sağlıklı olur ve kombi petekler daha rahat ve sağlıklı çalışır. Peteklerin cinsine göre evin büyüklüğüne dubleks olup olmamasına göre de bu süre değişecektir. Bu açıdan genel bir süre verilse de her petek cinsi için bu süreler geçerli olmayabilir.

Benzer Gönderiler: