petek temizleme 1020 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Yakuplu petek temizliği servisi olarak ilk yapacağımız hizmeti anlatarak işe başlıyoruz. Bu açıdan petek temizliğinin tanımını yaparak yazımıza başlamış olalım. Petek temizliği, peteklerin sökülmeden cihaz ve ilaçla temizlenmesidir. Petek temizliği kışı sıcak geçirmek adına yapılan kalorifer tesisat bakımıdır. Beylikdüzü Yakuplu petek temizliği servisi, kombi petek tesisat bakımı işini profesyonel petek temizleme makinesi ile yapar.

Yakuplu Petek Temizliği – Neden Petek Temizliği Yapılmalıdır?

Kalorifer tesisatında zaman içinde, suyun etkisiyle kireçlenme oluşabilir, paslanma olabilir, peteklerde tortular, çamur birikimi olabilir. Bunlar yüzünden sıcak su peteklerde dolaşamaz ve ısınma sorunu yaşanmaya başlar. Kombinin ısısını yükseltseniz bile, peteklerin ısınmasını sağlayamazsınız. Bu şekilde daha fazla yakıt parası ödemek yerine, petekleri belirli aralıklarla, Yakuplu petek temizliği servisine temizletmelisiniz.

Yakuplu Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Yakuplu Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

  • Petek temizliğini gerekli kılan peteklerin ısıyı iletmemesi, homojen ısının sağlanamamış olması, peteklerin bir yoldan hava ile temas etmesi sonucu oksitlenmesi ve kireçlenmesi ile ortaya çıkar. Petek kanallarındaki bu durum zamanla çoğalarak balçık ve çamura dönüşür. Peteklerin kanalları kirlendiği tıkandığı  zaman artık devir daim yapmak zorlaşacağından ısınmada bu paralelde zorlaşacaktır.
  • Peteklerin normal şartlarda bütün kanallarına eşit ısı dağılımı söz konusudur. Fakat petek kanalları kirlendiği zaman peteklerin üst tarafı ılık alt tarafı ise soğuk olur. Diğer taraftan kombiye yakın petekler sıcak diğerleri ise ona göre daha soğuk olur. Eğer petekler bu duruma gelirse ısıdan alınan verim yarı yarıya düşer. Isınmanın yarı yarıya düşmesi yakıt tüketimininde ters orantılı olarak artması anlamına gelecektir. Bu durumda yakıt tüketimi artmasına rağmen peteklerden elde ettiğiniz ısı düşecektir.
  • Petek temizliği yapılmadığı takdirde peteklerden sirkülasyon aşamasında  gelen pislikler, kombi arızalanmasına neden olacaktır. Bu durumda kombi için harcayacağınız tutar, petek temizliğine harcayacağınız tutardan  çok daha fazla olacaktır.

Petek temizliği bize bir maliyet getirmiş olsa da, biz kışın bu parayı misliyle doğalgaz ve elektriğe harcıyoruz. Bunun yanında kapalı devre dolaşımda bulunan pis ve çamurlu su kombi arızalarına da neden olacaktır. Bu tabloda kombide bu tortu, balçık ve çamurdan payını alacak olup ömrü daha kısa olacaktır. Sonuçta su devri daim yaptığı zaman, kombi tesisat girişindeki filtre aşırı pisleneceğinden kombi arızaya geçer ve artık devir daim yapamaz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Tesisatçı özel petek temizleme makinesiyle ve özel kimyasallarla petekleri sökmeden petek içlerinin temizlenmesini sağlar. Yakuplu Petek Temizliği Servisi petekleri güncel yöntemlerle, cihazla temizler. Isınmak için kullandığınız kalorifer tesisatına iyi bakarsanız, ısınmanızda kolaylaşır. Kışın peteklerinin ısınmadığını fark edenler, doğalgaz giderlerinin arttığını görenler yani evi ısınmayan kişiler petek temizliği yaptırmayı ihmal etmiştir.

  • Petekler yerlerinden sökülmez.
  • Ön hazırlık yapılmasını gerektiren bir durum yoktur.
  • Etraf kirlenmez.
  • İşlem petek kirliliğine bağlı ortalama 5 petek için 1 saat sürer.
  • İlaçlı cihazlı temizlik yapılır.

Petekleri tortudan temizlemek, kireç tabakasından temizlemek ustalarımız tarafından yapılır. Petek temizleme cihazıyla petekler ilk takıldığı gibi tertemiz olur. Peteklerin bağlı olduğu yerden sökmeden cihazla temizlik yaparız. Tortuları, çamur kalıntılarını tesisatın içinden çıkarır, sağlıklı bir temizlik yaparız. Kullandığımız özel kimyasallarda peteklerinize, kalorifer tesisatına zarar vermeyen özelliğe sahiptir.

Ayrıntılı bilgi için, Yakuplu petek temizliği servisini arayınız. Petek temizliği, radyatör temizliği, kalorifer tesisat temizliği, alüminyum petek temizliği hizmetini cihaz ve kimyasal ilaç ile yapıyoruz. Yakuplu tesisatçı petek temizleme servisi ile ısınma garantili hizmet alın.

Benzer Gönderiler: