petek temizleme 541 kez görüntülendi

Yakuplu petek temizliği servisi ,petekleri cihaz ve kimyasal ile temizler.

Yakuplu petek temizliği servisi petekleri güncel yöntemlerle, cihazla temizler. Petek temizliği kalorifer tesisatın rutin bakım işlemlerinden biridir. Isınmak için kullandığınız kalorifer tesisatına iyi bakarsanız, ısınmanızda kolaylaşır. Kışın peteklerinin ısınmadığını fark edenler, doğalgaz giderlerinin arttığını görenler yani evi ısınmayan kişiler petek temizliği yaptırmayı ihmal etmiştir. Yakuplu petek temizliği servisi deneyimli ustalarıyla hizmetinizdedir.

Petekleri tortudan temizlemek, kireç tabakasından temizlemek ustalarımız tarafından yapılır. Petek temizleme cihazıyla petekler ilk takıldığı gibi tertemiz olur. Peteklerin bağlı olduğu yerden sökmeden cihazla temizlik yaparız. Tortuları, çamur kalıntılarını tesisatın içinden çıkarır, sağlıklı bir temizlik yaparız. Kullandığımız özel kimyasallarda peteklerinize, kalorifer tesisatına zarar vermeyen özelliğe sahiptir. Petek temizleme işlemi böyle yapılmalıdır.

Kalorifer tesisatında zaman içinde, suyun etkisiyle kireçlenme oluşabilir, paslanma olabilir, peteklerde tortular, çamur birikimi olabilir. Bunlar yüzünden sıcak su peteklerde dolaşamaz ve ısınma sorunu yaşanmaya başlar. Kombinin ısısını yükseltseniz bile, peteklerin ısınmasını sağlayamazsınız.Bu şekilde daha fazla yakıt parası ödemek yerine, petekleri belirli aralıklarla,Yakuplu petek temizliği servisine temizletmelisiniz.

 Tesisatçı özel petek temizleme makinesiyle ve özel kimyasallarla petekleri sökmeden sadece içinin temizlenmesini sağlar. Böyle bir temizliğin kullanımınıza göre 2 yılda bir yapılması gerekir.

Petek temizleme aynı kombi bakımı gibi önemsenmelidir. Nasıl her yıl kombinize bakım yaptırıyorsanız, peteklerinizi de kontrol ettirmeli ve gerekiyorsa,Yakuplu petek temizliği  temizliği servisine bu temizliği yaptırmalısınız. Bu işlem kışın ısınamamaktan, zor durumda kalmaktan daha iyidir.
İlk olarak petek temizliği niçin ve neden yapılır sorusunun cevabını bulmak gerekmektedir.Petek temizleme hizmeti ile alakalı Soracağınız ilk sorulardan biri petek temizliği yaptıracağınız firmayı veya kişiyi nasıl seçmeliyim , bu konuda en sağlıklı sonuca varabilmek için ne gibi hususlara dikkat etmeliyim. Bu soruya verebileceğimiz en net cevap şu olacaktır.Petek temizliği yaptırırken kişilerden daha çok kurumsal firmalara başvurmalısınız bunun sebebi de kurumlar genel olarak daha teşkilatlıdır.

Petek Temizleme hizmetini cihazla yapıyoruz

Yakuplu petek temizliği servisi

Durumu şöyle özetlemek gerekirse kurumsal firmanın kurucuları kurum olabilmek için çalışanlar ,ekipmanlar , makinalar temin edip; en sağlıklı yapıyı oluşturduğundan sonra kurumsal yapı için gerekli bütün nitelikleri bünyesinde barındırmış olmaktadır.Yakuplu petek temizliği servisi de bu çizgide yaptığı işlerle ve referanslarıyla güvenle yürümektedir.

Kurumsal yapıya sahip firma petek temizleme uygulamaları olan;kalorifer tesisat temizliği,yerden ısıtma temizliği,alüminyum petek temizliği,döküm petek temizliği ve tesisatla ilgili bütün hizmetleri verebilmelidir.

Petek temizliğini gerekli kılan peteklerin ısıyı iletmemesi ,homojen ısının sağlanamamış olması, peteklerin bir yoldan hava ile temas etmesi sonucu oksitlenmesi ve kireçlenmesi ile ortaya çıkar.Petek kanallarındaki bu durum zamanla çoğalarak balçık ve çamura dönüşür.Peteklerin kanalları kirlendiği tıkandığı  zaman artık devir daim yapmak zorlaşacağından ısınmada bu paralelde zorlaşacaktır.Bunu anlamak mümkün müdür, nasıl anlaşılır sorusu ,Yakuplu petek temizliği ekiplerimize  sorulmaktadır.

Cihazla petek temizliği nasıl yapılır

Petek temizliği cihazı

Peteklerin normal şartlarda bütün kanallarına eşit ısı dağılımı söz konusudur.Fakat petek kanalları kirlendiği zaman peteklerin üst tarafı ılık alt tarafı ise soğuk olur veya diğer taraftan kombiye yakın petekler sıcak diğerleri ise ona göre daha soğuk olur. Eğer petekler bu duruma gelirse ısıdan alınan verim yarı yarıya düşer.Isınmanın yarı yarıya düşmesi yakıt tüketimininde ters orantılı olarak artması anlamına gelecektir. Bu durumda yakıt tüketimi artmasına rağmen peteklerden elde ettiğiniz ısı düşecektir.

 Petek temizliği bize bir maliyet getirmiş olsa da,biz kışın bu parayı misliyle doğalgaz ve elektriğe harcıyoruz.Bunun yanında kapalı devre dolaşımda bulunan pis ve çamurlu su kombi arızalarına da neden olacaktır. Bu tabloda kombide bu tortu, balçık ve çamurdan payını alacak olup ömrü daha kısa olacaktır.Sonuçta su devri daim yaptığı zaman ,kombi tesisat girişindeki filtre aşırı pisleneceğinden kombi arızaya geçer ve artık devirdaim yapamaz.

Yakuplu Petek Temizliği servisi

Yakuplu petek temizliği

Sonuç olarak,Yakuplu petek temizliği servisine yaptıracağınız petek temizliği için ödeyeceğiniz   hizmet bedelini,ciddi maliyet olarak düşünseniz de petek temizliğini yaptırmadığımız takdirde , doğalgaz faturasına ödeyeceğiniz tutar artış gösterecektir.

Petek temizliği yapılmadığı takdirde peteklerden sirkülasyon aşamasında  gelen pislikler, kombi arızalanmasına neden olacak ,bu durumda kombi için harcayacağınız tutar,petek temizliğine harcayacağınız tutardan  çok daha fazla olacaktır.Ayrıntılı bilgi için,Yakuplu petek temizliği servisini arayınız.Petek temizliği,radyatör temizliği,kalorifer tesisat temizliği, alüminyum petek temizliği, hizmetini cihaz ve kimyasal ilaç ile yapıyoruz.

Diğer tesisat temizlik hizmetlerimiz:

Yakuplu Petek Dışı Toz Temizliği

  • Yakuplu Yerden Isıtma Tesisat Temizliği,
  • Yakuplu Kimyasal İlaç ile Yerden Isıtma Temizliği,
  • Yakuplu Kalorifer Tesisat Temizliği,
  • Yakuplu Merkezi Isıtma Temizliği,
  • Yakuplu Merkezi Isıtma Bakımı,
  • Yakuplu Alüminyum Petek Temizliği,
  • Yakuplu Döküm Petek Temizliği,

Yer: Yakuplu/İstanbul, Türkiye