petek temizleme 1451 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Üsküdar petek temizliği, kombi petek temizliği ustaları en uygun fiyatla petekleri yerlerinden sökmeden bu temizliği yapar. Petek temizliği yaptırarak yakıttan % 10-15 oranında tasarruf edebilirsiniz. Peteklerde olan suyun zaman içinde kireç oluşturması nedeniyle ısınma sorunu yaşayabilirsiniz.  Düzenli temizlenen petekler sayesinde ısınma sorunu yaşamayacaksınız. Petek temizliğinde uygun kimyasallar kullanılarak, suyun akışı düzene sokulmalıdır. Peteklerin belli bir kısmı ısınıp diğer kısım ısınmadığında petek temizliği yaptırmalısınız.

Üsküdar Petek Temizliği ile Petek Temizliği Nedir?

Üsküdar Petek Temizliği Servisi ile petek iç temizliği ve kalorifer tesisat temizliği tanımını yaparak başlamış olalım. Petek temizliği, cihaz ve ilaç kullanarak bütün kalorifer tesisat borularının ve petek iç yüzeylerinin, petekler sökülmeden temizlenmesidir.

Üsküdar Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Üsküdar Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Tesisat bağlantı elemanları ile bir bütün olarak ele alındığında kalorifer tesisatı ve petekler ayrılmaz parçalardır. Soğuk havalarda ısınmanızı sağlayan kalorifer ve kombi sistemleri tesisatta olan suyun ısınmasını sağlar ve peteklerin içinde dolaşan sıcak su ortamı ısıtır. Eğer petek kanallarında ve boru çapında suyun dolaşımına engel olan tıkanıklıklar meydana gelirse, ısınma sorunu yaşanır. Petek temizleme uygulamasının yapılmış olması bu sorunların giderilmesini sağlar.

Neden Petek Temizliği Yapılır?

  • Zamanla suyun kireçlenme etkisinden oluşan kireçlenme, çamur gibi tortu birikimi peteklerin ısı yaymasına engel olur.
  • Peteklerin alt tarafı soğuk, üst taraf ılık olduğunda petekler ısıtmayacaktır.
  • Peteklerde homojen ısınma sağlanamadığı için,
  • Yakıt tüketimi artış gösterdiği halde ısınmada sorun yaşamaya başladığınızda,
  • Kombi sık sık arıza vermeye başladığı zaman,

Kalorifer temizliği, radyatör temizliği, petek temizliği, kombi bakımı yaptırdığınız takdirde bir kere maliyete katlanarak tasarruf imkanı sağlayacaksınız.

Kalorifer tesisatında zamana bağlı olarak korozyon dediğimiz paslanma, asitlenme olacağı gibi şebeke suyundaki kireç nedeni ile tortu tabakası oluşur. Bu oluşum, boru çaplarını daraltacak, debiyi düşürerek sıcak su dağılımını sirkülasyonunu zorlaştıracaktır.

Diğer taraftan bu tabaka radyatörlerin yüzeylerinde oluşarak, ısı iletimini zorlaştıracak ve ısı kayıplarına neden olacaktır. Isı kayıplarının olması kombinin daha fazla çalışarak ortam ısısını sağlamaya çalışması anlamına gelir. Isınamadığınız halde her faturada fazla ödeme yapmak durumunda kalacaksınız, oysaki bu duruma katlanmak zorunda değilsiniz. Üsküdar petek temizliği servisini arayarak randevu alıp, Kalorifer Tesisat Temizliği, Yerden Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği hizmetlerini alabilirsiniz.

Kombinin, peteklerden sirkülasyon aşamasında gelebilecek çapak, tortu vb .cisimlerin gelmeyecek olması sebebi ile daha sağlıklı çalışabilmesi sağlanmış olacaktır. Sizlerde kalorifer tesisatı temizliğini bütün bu sıralamış olduğum nedenlerden dolayı zaman kaybetmeden yaptırın. Üsküdar petek temizliği bu alanda tecrübe sahibi güvenilir kurumsal yapıya sahip firmadır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer tesisatına peteklere bağlanan petek temizleme cihazı ve kimyasal kullanarak petekleri ilk günkü haline getiririz. Kombi çalıştırılarak tesisatın içindeki su kimyasallarla birlikte dolaştırılır. Bu esnada içeride biriken kireç tabakası kimyasallar sayesinde tamamen temizlenir. Birikmiş tortular, çamur kalıntıları ise petek temizleme cihazının filtresi sayesinde tutularak, kalorifer tesisatı dışına çıkarılır. Petekler ustalarımız tarafından zahmetsizce, sökülmeden yerinde cihazla temizlenir. Üsküdar petek temizliği servisi olarak bu uygulamanın yapılması ile memnuniyet verici çok geri dönüşe şahit olduk.

En doğru tercih peteklerin yerinden sökülmeden cihazlarla ve özel kimyasallarla temizlenmesidir. Petek temizliğinde özel bir cihaz kullanılırsa, sistemde bulunan tortular filtreyle tutulur ve yeniden sisteme karışması engellenir. Böylece peteklerin ısıtma sorunu çözümlenmiş olur. Kış günlerinde daha çok yaptırmayı bir zorunluluk olarak göreceğimiz petek temizliği periyodik olarak yaptırılmalı asla ihmal edilmemelidir. Maliyeti düşük olan bu hizmeti almak için doğru firmadan doğru zamanda aldığınız takdirde size getirici faydası çok daha etkili ve hızlı olacaktır.

Kalorifer tesisat temizliğinin gerekliğini bilmek, bu temizlik sonrası ne kadar tasarruf edebileceğinizi de bilmeniz demektir. Kimyasal ilaç aracılığı ile yapılan bu temizlik sizlere sağlıklı bir kalorifer tesisatı ve sağlıklı çalışan bir kombi bırakacaktır. Kalorifer tesisatının sağlıklı çalışabilmesi için periyodik bakımların yapılması gerekmektedir. İhmal edilmemesi gereken kalorifer tesisatı temizliğinde bizlerin önerisi bu hizmeti mutlaka profesyonel firmalardan almanızdır.

Benzer Gönderiler: