petek temizleme 1658 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Ümraniye petek temizliği veya Petek temizleme Ümraniye servisi ile petekleri sökmeden pratik temizlik imkanı sunulur. Sizlere tavsiyemiz kış gelmeden kalorifer tesisatı ile ilgili tüm bakım işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Ümraniye petek temizliği servisi bu hizmeti petek temizleme cihazı ve petek temizleme kimyasalı ile tüm İstanbul’da sunmaktadır. Kalorifer tesisatının sağlıklı şekilde evinizi ısıtması için, kombi bakımı yapılırken ve petek temizliği de yapılmalıdır.

Ümraniye Petek Temizliği ile Petek Temizliği Nedir?

Ümraniye Petek Temizliği Servisi olarak bu uygulamanın ne anlama geldiği ile başlamış olalım. Cihaz ve ilaçla petekler sökülmeden kombi sonrası kalorifer tesisatının ve peteklerin iç yüzeylerinin temizlenmesidir. Kışa hazırlık için yapılan tasarruf etme imkanı sağlayan tesisat bakımıdır.

Ümraniye petek temizliği | Uzmanlar Tesisat

Ümraniye petek temizliği | Uzmanlar Tesisat

Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

Kombileri ne kadar yüksek ısıda yakarsanız yakın, eğer petekler  ısınmıyor ise tesisatın temizliğe ihtiyacı vardır. Ümraniye petek temizliği servisi olarak bu duruma çok şahit olduk. Petek temizliğine gidilen daire sakinleri ama biz kombi bakımını yeni yaptırdık neden ısınamıyoruz şeklinde ki ifadelerinden anlıyoruz.

Kombilerin yakıt sarfiyatı artmasına rağmen, peteklerden yeteri kadar verim alamıyorsanız, tesisata gereken önemi göstermiyorsunuz demektir. Normal olarak petek temizliğini her sene yaptırmanız veya en geç iki senede bir yaptırmanız gerekir.

Peteklerin içindeki suyun yeteri kadar sirkülasyon yapmaması halinde, ısınma sağlanamayacaktır. Bu sorun genellikle peteklerin içindeki suyun zamanla kireçlenmeye neden olması, suyun içindeki tortuların birikmesi nedeniyle oluşur. Bu nedenle peteklere dokunduğunuz zaman ısınmadığını görürseniz hiç şaşırmayın. Eğer petek temizliği yaptırmadıysanız, böyle bir durumla her zaman karşılaşabilirsiniz.

  • Peteklerdeki hava oluşumu sonrası, homojen ısınma sağlanamaz. Peteklerin bir kısmının ısınması bir kısmının ısınmaması demek, sizlerin arzu ettiği derecede ısınamaması demektir.
  • Faturalar yüksek gelmeye başlar.
  • Tesisat kombi arızaları oluşmaya başlar.
  • Kombi yüksek derecede olmasına rağmen ısınma istediğiniz gibi gerçekleşmez.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Yeni yöntemler kullanılarak tesisatın bakımı yapılarak kışa hazırlık yapılır.  Cihazla petek temizliği yapan ustalarımız, hem kireç kalıntılarını, hem de tortu birikimini kolayca temizler. Bunları yaparken petekleri sökmeden tek noktadan yapar. Kireç kalıntılarını özel kimyasallarla temizlerken, petek temizleme makinesinin filtresi sayesinde peteklerin içinde biriken atık maddelerde temizlenir.

Ümraniye petek temizliği servisi olarak yılların verdiği tecrübe ve teknolojik cihazlar ile peteklerin ısıtma sorununu ve kalorifer tesisatında ki olası sorunları çözüyoruz. Petek temizleme uygulaması önceki yıllara göre daha yaygın ve benimsenen, kabul gören bir hizmet halini almıştır.

  • Petekler yerlerinden sökülmez.
  • Tek noktadan cihaz bağlanarak temizlik yapılır.
  • Etraf kirlenmez, ön hazırlık gerekmez.

Petek temizleme hizmeti aldığınızda ödediğiniz para tasarruf etmeye yönelik harcanmış bir para mıdır?

Bu durumu somutlaştırmak için, örnekleme üzerinden gitmek gerekirse, petek temizliği yaptırmadan kışa girdiğimizi düşünürsek petek temizliği yaptırmadığımız takdirde petekler  ısınmayacak aynı zamanda evde ısınmayacaktır.

Dolayısıyla bizde doğru orantılı olarak kombini ısısını yükselteceğiz evdeki ısı biraz daha artsa da bizi eskisi kadar ve ısıtmayacaktır. Biz kombinin  ısısını artıracağımızdan otomatik olarak evinize gelecek doğalgaz faturası da yükseliş gösterecektir. Yani petek temizliği yaptırmadığınız takdirde maliyet anlamında zarardayız diyebiliriz. Diğer taraftan işin iyi tarafını, olumlu yönünü düşünelim. Petek temizliği yaptırarak kışa girdiğimizde petek temizliği yaptırdığımız için peteklerden tam verim alırız. Örneklemeyi farazi rakamlarla ifade edecek olursak; su 50 derece ısı ile kombiden çıkıyorsa, kalorifer tesisatı ve peteklerde tıkanıklık çamurlaşma yok ise çok ısı kaybına uğramadan peteklere ulaşacaktır.

Petek havasını alabilir miyiz?

Öncelikle bu işlemin çok kolay bir işlem olduğunu, bu işlemi birey olarak sizlerin yapabileceğini beyan etmek isterim. Peteklerde bulunan  havayı almak için; tornavida kullanılabilir, purjör anahtarı dediğimiz tesisatçıların bizzat kullandığı anahtarı kullanabilirsiniz. Bu anahtarlar aracılığı ile hava alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hava alma işlemi aşamasında ilk anahtarı çevirdiğinizde hava sesi gelecektir. Bu şekilde hava bitene kadar işleme devam edip hava bittiğinde işlemi sonlandırabilirsiniz.

Eski tip dökümlü peteklerde bu tıpa olmayabilir, eğer petekte purjör yok ise bu durumda  uzman ekipten  yardım alıp, dökümü sökerek purjörlü bir tıpa takılacaktır. Hava oluşum sorunu, Kalorifer Tesisat Temizliği olsun, Yerden Isıtma Temizliği olsun, Alüminyum Petek Temizliği ve Döküm Petek Temizliği sonrası ve öncesi kontrol edilmesi gereken bir husustur. Ümraniye petek temizliği ekipleri kalorifer tesisat bakımını yaptıktan sonra bahse konu bütün kontrolleri yapar,ısı verimini maksimum alabileceğiniz şekilde petek vanalarını ayarlar.

Bu işlem sonrası çağırmış olduğunuz usta işlem sonrası hava ve su basıncının kontrol ederek sizlere teslim edecektir. Yüksek faturalara  dur demek için bu ilk adım olacaktır. Sonraki aşamada sorun devam ediyorsa, profesyonel yardım almak gerekmektedir. Havası alındığı takdirde  radyatörlerde istediğiniz ısıyı alamıyorsanız, kullanım sonrası Peteklerde tıkanıklıklar oluşur. Tıkanıklıklar sonrası oluşan çamurlaşmış su ve radyatörlerin yüzeylerinde oluşan tabaka sebebi ile ısınma sorunu yaşayabilirsiniz.Sorun oluşmadan ve olası zararlar ortaya çıkarmadan ,Ümraniye petek temizliği servisine bakımı yaptırın.

Bu anlamda sektörde kendini ispat etmiş Uzmanlar Tesisattan bu hizmeti  garantili alabilirsiniz. Petek yıkama işlemi için kimyasal ilaç ve radyatör yıkama cihazının bu hizmeti veren firma bünyesinde olması gerekmektedir. Ümraniye petek temizliği servisinden randevu alıp kalorifer tesisat temizliği ve petek temizliğini yaptırabilirsiniz.

Benzer Gönderiler: