petek temizleme 1038 kez görüntülendi

Ümraniye petek temizleme servisi ile kışa petekleriniz temiz olarak girin.

Kombileri ne kadar yüksek ısıda yakarsanız yakın, eğer petekler  ısınmıyor ise, tesisatın temizliğe ihtiyacı vardır.Ümraniye pete ktemizliği servisi oalrak bu duruma çok şahit olduk.Petek temizliğine gidilen daire sakinleri ama biz kombi bakımınıyeni yaptırdık ,neden ısınamıyoruz şeklinde ki ifadelerinden anlıyoruz. Kombilerin yakıt sarfiyatı artmasına rağmen, peteklerden yeteri kadar verim alamıyorsanız, tesisata gereken önemi göstermiyorsunuz demektir. Normal olarak petek temizliğini her sene yaptırmanız veya en geç iki senede bir yaptırmanız gerekir.

Peteklerin içindeki suyun yeteri kadar sirkülasyon yapmaması halinde, ısınma sağlanamayacaktır. Bu sorun genellikle peteklerin içindeki suyun zamanla kireçlenmeye neden olması, suyun içindeki tortuların birikmesi nedeniyle oluşur.Bu nedenle peteklere dokunduğunuz zaman ısınmadığını görürseniz hiç şaşırmayın. Eğer petek temizliği yaptırmadıysanız, böyle bir durumla her zaman karşılaşabilirsiniz.

Ümraniye petek temizliği servisi olarak yılların verdiği tecrübe ve teknolojik cihazlar ile peteklerin ısıtmaması ve kalorifer tesisatında ki olası sorunları çözüyoruz.Petek temizleme uygulaması önceki yıllara göre daha yaygın ve benimsenen,kabul gören bir hizmet halini almıştır.Petek Temizliği cihaz ve kimyasal ilaç kullanılarak yapılıp,kalorifer tesisatında oluşan pislik ve çamur dışarı atılır.

Petek temizliği özel cihazlar ve kimyasallar kullanılarak yapılmaktadır. Üstelik yerinden bile sökülmeden temizlik tamamlanmaktadır. Bu çalışmalar peteklerinize zarar vermediği gibi, peteklerinizin ilk günkü gibi ısıtmasını sağlayacaktır. Ne dersiniz cebinizi rahatlatmak, ısınmanın keyfini sürmek istemez misiniz?Ümraniye petek temizliği servisi size kışı sıcak geçirmeniz için gerekli hizmeti sunmaya hazırdır.

Peteklerdeki sirkülasyonun  sağlıklı olarak gerçekleşmesi  için Peteklerin periyodik  bakımının yapılması gerekmektedir. Peteklerdeki hava oluşumu sonrası, homojen ısınma sağlanamaz. Peteklerin bir kısmının ısınması bir kısmının ısınmaması demek, sizlerin arzu ettiği derecede ısınamaması demektir.Petek temizleme hizmeti aldığınızda ödediğiniz para tasarruf etmeye yönelik harcanmış bir para mıdır?

Ümraniye petek temizliği servisi cihazla temizlik yapmaktadır.

Ümraniye petek temizliği servisi-1

Bu durumu somutlaştırmak için, örnekleme üzerinden gitmek gerekirse ,petek temizliği yaptırmadan kışa girdiğimizi düşünürsek petek temizliği yaptırmadığımız takdirde petekler  ısınmayacak aynı zamanda da evde ısınmayacaktır.

Dolayısıyla bizde doğru orantılı olarak kombini ısısını yükselteceğiz evdeki ısı biraz daha artsa da bizi yinede eskisi kadar ve yeterince ısıtamayacaktır. Biz kombinin  ısısını artıracağımızdan otomatik olarak evinize gelecek doğalgaz faturası da yükseliş gösterecektir. Yani petek temizliği yaptırmadığınız takdirde maliyet anlamında zarardayız diyebiliriz.Diğer taraftan işin iyi tarafını,olumlu yönünü düşünelim, petek temizliği yaptırarak kışa girdiğimizde petek temizliği yaptırdığımızdan peteklerden tam verim alırız. Örneklemeyi farazi rakamlarla ifade edecek olursak; su 50 derece ısı ile kombiden çıkıyorsa,kalorifer tesisatı ve peteklerde tıkanıklık çamurlaşma ,korozyon yok ise , evin ısısı da bunla doğru orantılı olarak yükselecektir.

Ümraniye Radyatör Temizliği servisi cihazla temizlik yapmaktadır.

Petek temizliği esnasında çekilen fotolar

 Peki Peteklerin eşit ısı dağılım sorunu varsa birey olarak ne yapabilirsiniz?

Öncelikle bu işlemin çok kolay bir işlem olduğunu, bu işlemi birey olarak sizlerin yapabileceğini beyan etmek isterim.Peteklerde bulunan  havayı almak için; tornavida kullanılabilir, purjör anahtarı dediğimiz tesisatçıların bizzat kullandığı anahtarı kullanabilirsiniz. Bu anahtarlar aracılığı ile hava alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hava alma işlemi aşamasında ilk anahtarı çevirdiğinizde hava sesi gelecektir. Bu şekilde hava bitene kadar işleme devam edip hava bittiğinde işlemi sonlandırabilirsiniz.

Eski tip dökümlü peteklerde bu tıpa olmayabilir, eğer Petekte purjör yok ise bu durumda  uzman ekipten  yardım alıp, dökümü sökerek purjörlü bir tıpa takılacaktır.Hava oluşum sorunu,Kalorifer Tesisat Temizliği olsun,Yerden Isıtma Temizliği olsun, Alüminyum Petek Temizliği ve Döküm Petek Temizliği sonrası ve öncesi kontrol edilmesi gereken bir husustur.Ümraniye petek temizliği ekipleri kalorifer tesisat bakımını yaptıktan sonra bahse konu bütün kontrolleri yapar,ısı verimini maksimum alabileceğiniz şekilde petek vanalarını ayarlar.

Ümraniye Radyatör Temizliği servisi ile petekler sökülmeden temizlik yapılır.

Petek temizleme cihazı

Bu işlem sonrası çağırmış olduğunuz usta işlem sonrası hava ve su basıncının kontrol ederek sizlere teslim edecektir. Yüksek fatulara  dur demek için bu ilk adım olacaktır. Sonraki aşamada sorun devam ediyorsa, profesyonel yardım almak gerekmektedir. Havası alındığı takdirde  radyatörlerde istediğiniz ısıyı alamıyorsanız, kullanım sonrası Peteklerde tıkanıklıklar oluşur. Tıkanıklıklar sonrası oluşan çamurlaşmış su ve radyatörlerin yüzeylerinde oluşan tabaka sebebi ile ısınma sorunu yaşayabilirsiniz.Sorun oluşmadan ve olası zararlar ortaya çıkarmadan ,Ümraniye petek temizliği servisine bakımı yaptırın.

Cihaz ve kimyasal ile petek temizliği yapılmalıdır.

Ümraniye petek temizliği-2

Özetleyecek olursak;Sizlere tavsiyemiz kış gelmeden kalorifer tesisatı ile ilgili tüm bakım işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir.Ümraniye petek temizliği servisi bu hizmeti petek temizleme cihazı ve petek temizleme kimyasalı ile tüm İstanbulda sunmaktadır. Kalorifer tesisatının sağlıklı şekilde evinizi ısıtması için, kombi bakımı yapılırken ve petek temizliği de yapılmalıdır. Yeni yöntemler kullanılarak tesisat kışa hazırlanır.  Cihazla petek temizliği yapan ustalarımız, hem kireç kalıntılarını, hem de tortu birikimini kolayca temizler. Bunları yaparken petekleri sökmeden tek noktadan yapar.Kireç kalıntılarını özel kimyasallarla temizlerken, petek temizleme makinesinin filtresi sayesinde peteklerin içinde biriken atık maddelerde temizlenir. Artık kış hazırlıklarınızı tamamlamış oldunuz, eviniz sıcacık bir kış geçirmenizi sağlayacak.

 Bu anlamda sektörde kendini ispat etmiş Uzmanlar Tesisattan bu hizmeti  garantili alabilirsiniz. Petek yıkama işlemi için kimyasal ilaç ve radyatör yıkama cihazının bu hizmeti veren firma bünyesinde olması gerekmektedir.Ümraniye petek temizliği servisinden randevu alıp kalorifer tesisat temizliği ve petek temizliğini yaptırabilirsiniz.

Diğer petek temizliği hizmeti

Ümraniye petek arası toz temizliği