petek temizleme 1122 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisat temizliği – Kalorifer petek temizleme servisi, cihazla petek tesisat temizliği yapar

Tesisat temizliği konusunda Uzmanlar Tesisat ustalarına güvenebilirsiniz. Sıcak bir kış hayalini şimdiden kurmak isteyenler kalorifer bakımlarını ihmal etmesin. Kalorifer tesisatı petek temizliği yaptırarak kışın ısınma sorunu yaşamayın. Ustalarımız petek temizliği sırasında petek temizleme makinesini kullanır. Petek temizleme kimyasalını tesisat içine vererek, içeride birikmiş kireç tabakasını, çamur gibi tortuları kolayca temizlerler.

Bu çalışma sırasında peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmaz. Çünkü kullandığımız yöntem petekleri yerinde temizlememizi sağlar. Kışın peteklerin kısmen ısındığını fark ederseniz, petek temizliğini ihmal ettiğinizi anlamalısınız. Komşularınız kolayca ısınırken siz ısınamıyorsanız, onlardan fazla yakıt gideriniz oluyorsa petek temizliği yaptırmalısınız. Kalorifer tesisatının size maddi külfet olmasın, sadece kış geldiğinde ısınmanızı sağlasın.

Kombi, kalorifer tesisatları günümüzde ısınmada daha fazla kullanılmaktadır. Bunla birlikte zaman içinde ısınma sorunları da yaşanmaktadır. Peteklerde bazen kısmi ısınma olabilir, bazen de petekler  hiç ısınmaz. Kombi düzenli çalışsa, herhangi bir sorun yaşanmasa bile evde bir türlü ısınamazsınız. Bu durumda peteklerin havasını alsanız bile, bu ısınma sorununu çözmez. Yapmanız gereken tesisatçı çağırmak ve tesisat temizleme işlemi yapmalarını istemek olmalıdır.Bu uygulamanın yapılış şekli ve kullanılan kimyasal ilacın büyük önemi olduğu hizmetten alınacak sonuç açısından önemlidir. Cihazın yetersiz olması,kimyasalın iyi olmaması yapılacak tesisat temizliğinden sonuç alınmasını engelleyici unsurlardır.

Tesisat temizliği sayesinde sıcak bir kış geçirebilir, ısınma sorunu yaşamazsınız. Bu işlem özel kimyasallarla, cihazla yapıldığından, peteklerin yerinden sökülmesine bile gerek kalmaz. Peteklerin size daha uzun yıllar hizmet eder, kombinin bile ömrü uzar ve yakıt sarfiyatınız azalır. Bunu kullanımınıza göre 2 yılda bir mutlaka yaptırmalısınız. Periyodik yapılan tesisat temizliği ile yakıt tasarruf imkanı ve sorunsuz sıcak bir kış geçirebilirsiniz. Hiç ummadığınız bir anda kışın ortasında ısınma sorunu ortaya çıkmaz, kombi yüksek performansta çalışır,düşük yakıt tüketimi gerçekleşir.

Tesisat temizliği

Kışın ısınmanızı sağlayan kalorifer sisteminizde kış girmeden önce genel bir bakım yaptırmalısınız. Kombinin bakımı yanında tesisat temizliği yaptırarak, ısınma sorunundan kurtulmalısınız. Peteklerinizde kireçlenme ya da tıkanıklık varsa, kombiyi ayarladığınız derecede suyu ısıtması evinizin ısınmasını sağlayamaz. Petekler ısıyı iletemediğinde, hem daha fazla doğalgaz parası ödersiniz, hem de ısınamazsınız. Petekleriniz sökülmeden sisteme bağlanan özel bir cihazla ve temizleme kimyasalıyla tesisat temizliği yapılmalıdır. Tesisatın içinde kimyasal madde suyla birlikte dolaştırılarak, vanalara kadar her yer kireçten arındırılır. Sistemin içinde biriken tortularda cihaz sayesinde temizlenir.

Kalorifer Tesisat Temizliği

Kışın kaloriferle ısınıyorsanız, petek temizliği hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Isınma sorunu yaşamamak için, kombinizle birlikte tesisatınızı belirli aralıklarla temizletmelisiniz. İçinde bulunan suyun olumsuz etkileri yüzünden, tesisatınızın içi kireçlenme yapabilir, suda bulunan tortular dibe çökebilir, çamurlaşma petek yüzeylerini ve boru yüzeylerini kaplayabilir.Bu sebeple sizde istediğiniz gibi ısınamazsınız. Bunun çözümü özel cihazlarla ve kimyasallarla oldukça kolay bir şekilde ve kısa bir sürede kalorifer tesisat temizliği yapılarak  sağlanmaktadır. Kurumsal tesisat firmaları güncel tesisat sektörüne yönelik cihazları  takip ederek,güncel cihazları aktiflerine katarlar.

Petek Temizleme Servisi

Bu sayede  petekleri yerinden sökmeden zahmetsizce tesisat temizliği yaparlar. Bu yüzden çalışacağınız tesisatçıyı bilinçli olarak seçmelisiniz. Size verdiği hizmetle, kışın ısınma sorunu yaşamamalısınız.

Kalorifer petek temizliği,tesisat temizliği  ile artık  sizde  kışa hazırsınız. Petek temizleme cihazı ile  tesisat temizliğini yaptırarak, tesisat temizliğinin sağladığı sıcaklık ile kışı sıcak geçirin.

 Benzer Faydalı Tesisat Hizmetlerimiz:

Yorum Yap