petek temizleme 1833 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisat temizliği için tesisat temizleme makinesi gerekli olduğu unutulmamalıdır. Kombi tesisat bakımı, kalorifer tesisat temizleme veya yerden ısıtma bakımı ya da  mobil tesisat temizleme işi basınçlı makine ile yapılır. Evde petek nasıl temizlenir derseniz elbette makinesiz yapılır. Yapılan şey ise kalorifer tesisat peteklerinde bulunan kirli suyu boşaltıp temiz su doldurmaktır.

Kalorifer petek temizleme servisi, cihazla petek tesisat temizliği yapar. Tesisat temizliği konusunda Uzmanlar Tesisat ustalarına güvenebilirsiniz. Sıcak bir kış hayalini şimdiden kurmak isteyenler kalorifer bakımlarını ihmal etmesin. Kalorifer tesisatı petek temizliği yaptırarak kışın ısınma sorunu yaşamayın.

Tesisat Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Tesisat Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Tesisat Temizliği Neden Yapılır?

Kombi, kalorifer tesisatları günümüzde ısınmada daha fazla kullanılmaktadır. Bununla birlikte zaman içinde ısınma sorunları da yaşanmaktadır. Peteklerde bazen kısmi ısınma olabilir, bazen de petekler  hiç ısınmaz. Kombi düzenli çalışsa, herhangi bir sorun yaşanmasa bile evde bir türlü ısınamazsınız. Bu durumda peteklerin havasını alsanız bile, bu ısınma sorununu çözmez. Yapmanız gereken tesisatçı çağırmak ve petek temizleme işlemi yapmalarını istemek olmalıdır.

Kışın ısınmanızı sağlayan kalorifer sisteminizde kış girmeden önce genel bir bakım yaptırmalısınız. Kombinin bakımı yanında petek kalorifer temizliği yaptırarak, ısınma sorunundan kurtulmalısınız. Peteklerde kireçlenme ya da tıkanıklık varsa, kombiyi ayarladığınız derecede suyu ısıtması evinizin ısınmasını sağlayamaz. Petekler ısıyı iletmediğinde, hem daha fazla doğalgaz parası ödersiniz, hem de ısınamazsınız.

Tesisat temizliği sayesinde sıcak bir kış geçirebilir, ısınma sorunu yaşamazsınız. Petekler size daha uzun yıllar hizmet eder, kombinin ömrü uzar ve yakıt sarfiyatınız azalır. Petek temizliğini tesisatın kullanımına göre en geç 2 yılda bir mutlaka yaptırmalısınız. Periyodik yapılan kalorifer temizliği ile yakıt tasarruf imkanı ve sorunsuz sıcak bir kış geçirebilirsiniz. Hiç ummadığınız bir anda kışın ortasında ısınma sorunu ortaya çıkmaz, kombi yüksek performansta çalışır, düşük yakıt tüketimi gerçekleşir.

Kışın peteklerin kısmen ısındığını fark ederseniz, petek temizliğini ihmal ettiğinizi anlamalısınız. Komşularınız kolayca ısınırken siz ısınamıyorsanız, onlardan fazla yakıt gideriniz oluyorsa petek temizliği yaptırmalısınız. Kalorifer tesisatının size maddi külfet olmasın, kış geldiğinde ısınmanızı sağlasın.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Ustalarımız petek temizliği sırasında petek temizleme makinesini kullanır. Petek temizleme kimyasalını tesisat içine vererek, içeride birikmiş kireç tabakasını, çamur gibi tortuları kolayca temizlerler. Bu çalışma sırasında peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmaz. Çünkü kullandığımız yöntem petekleri yerinde temizlememizi sağlar.

Bu uygulamanın yapılış şekli ve kullanılan kimyasal ilacın büyük önemi olduğu hizmetten alınacak sonuç açısından önemlidir. Cihazın yetersiz olması, kimyasalın iyi olmaması yapılacak peteklerin temizliğinden sonuç alınmasını engelleyici unsurlardır.

Kalorifer petek temizliği, tesisat temizliği  ile artık  sizde  kışa hazırsınız. Petek temizleme cihazı ile  tesisat temizliğini yaptırarak, tesisat temizliğinin sağladığı sıcaklık ile kışı sıcak geçirin.

Benzer Gönderiler: