petek temizleme 307 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisat temizliği bakımı yıkaması kalorifer tesisat temizleme ve yıkama işi ilaçlı makineli yapıldığında sonuç çok olumlu olmaktadır. Tesisat temizliği ve bakımı ya da kombi tesisat temizliği, kombi sonrası kalorifer borularının içlerinin ve petek içlerinin temizlenmesini sağlar. Kombi kalorifer tesisat temizliği için çağıracağınız tesisatçı evvela bu işi iyi bilen ve makine techizatı olan biri olmalıdır. Petekleri sökmeden temizlemeli etrafı pisletmemeli ve sistemi iyi bilen biri olmalıdır.

Kalorifer Tesisat Temizliği Bakımı Yıkaması

Cihazlı ilaçlı yapılan yıkama temizleme uygulamasında çamurlaşma tamamen temizlenir. Kalorifer tesisatında ısınmada sorun yaşayanlar için tesisat temizliği bakımı yıkaması önemli bir işlemdir. Bu hizmet sayesinde yakıt tasarrufu oluşur ve ısınmanızda kolaylaşır. Özellikle radyatörlere uzak olan kalorifer tesisatı borularında ısınan suda ısı kaybı yaşanır. Borular uzun olduğunda, kombinin ısıttığı su radyatörlere gidene kadar ısı kaybına uğrayacağı için ısınma sorunu yaşanır.

Tesisat Temizliği Bakımı Yıkaması | Uzmanlar Tesisat

Tesisat Temizliği Bakımı Yıkaması | Uzmanlar Tesisat

Bu nedenle kalorifer tesisatı döşenmesi sırasında kullanılacak her malzeme iyi hesaplanmalı ve ara parça malzeme çok kullanılmamalıdır. Buna somut olarak kapalı dirseğin ciddi anlamda ısı kaybına neden olduğunu söyleyebiliriz. Bu açıdan kalorifer tesisatı montaj aşamasında dirsek sayısı az olmalıdır. Çünkü kombiden çıkan sıcak suyun her dirsekte sirkülasyonu azalır ve ısı kaybına neden olur. Sirkülasyon suyun hızlı bir şekilde kombiye dönüşünü ve ısınmasını sağlayan bir etkendir. Bu mekanizma bozulduğunda, evde ısınma sorunu yaşanmaya başlar. Kalorifer tesisat temizliği, tesisatta suyun akışını engelleyecek olan atıkların, kirliliğin temizlenmesini hedefleyen bir hizmettir.

Temizlik sırasında tesisattaki filtre temizliği yapılması önemli husustur. Özel tesisat koruyucu bir sıvıyı da tesisatın içine koyarak, tesisattaki pislikler temizlenir. Tesisat temizliği ve bakımı bu şekilde yapıldıktan sonra, tesisat yıkama işlemi de gerçekleştirilir.

Kalorifer tesisatı temizleme ve yıkama nedeni

  • Tesisat temizliği bakımı yıkaması peteklerin ve tesisatın ömrünü uzatan bir hizmettir. Bu nedenle tesisatçınızdan düzenli olarak bu hizmeti almalısınız. Kış ortasında soğukta kalamamak için bu temizlik ihmal edilmemelidir.
  • Kalorifer tesisatındaki su ne kadar kirli olur ise kombi o derece zarar göreceği için suyun temiz olması kombi ömrü de uzatacaktır.
  • Kış ortasında kombi arıza verme olasılığı düşük olacağı için soğukta kalma riski de düşük olacaktır.
  • Peteklerde ısınma homojen olacağı için ısı kaybı olmayacak ve yakıt tasarrufu sağlanacaktır.

Her açıdan fayda sağlayan bu hizmeti gerekli görüyorsanız mutlaka kış gelmeden petek temizliği yaptırın.

Benzer Gönderiler: