petek temizleme 398 kez görüntülendi

Sitelerde petek temizliği servisi cihaz ve kimyasal ile yapılmaktadır.

Kalorifer tesisatı ve beslediği peteklerin zamana ve kullanıma bağlı olarak kirlendiğinden,çamur tabakası petek yüzeyini sardığından bahse konu  temizlik kaçınılmazdır.Bu bakımdan gerekli olan bu temizliği periyodik olarak cihaz ve kimyasal ile petekler sökülmeden pratik olarak yaptırılmalıdır.Sitelerde petek temizliği uygulaması bu çizgide yapılmakta olup bu uygulama dışında yapılacak petek temizliği çok sağlıklı olmayacaktır.

Petek temizliğinin ne zaman yapılması gerektiğini zaten sizlerde görebilirsiniz. Ne zaman peteklerden istenilen ısı alınmaz, ısıyı tam olarak iletmez ise  peteklerin temizlik ihtiyacı anlaşılır. Ancak bunu beklemeden 2 yılda bir petekleri temizletebilirsiniz. Böylece kışın zor durumda kalmazsınız. Sitelerde petek temizliği servisi olarak petek temizliği yaptığımızda petekleri yerinden sökmeden kalorifer tesisat temizliğini yapıyoruz. Bu işlem özel bir makine ile özel kimyasallarla yapılır.

Peteklere zarar vermeyen bu kimyasallar peteklerin içindeki tortuları çözer, makine filtresiyle içerideki kalıntıları toplar. Yapılan işlemler bir saatte tamamlanır. Evinizde telaşa gerek kalmadan, peteklerin temizliği yapılır. Kış gelmeden nasıl kombi bakımını yaptırıyorsanız, zamanı geldiyse peteklerin temizliğini de yaptırmalısınız. Kışın ısınmak için, kalorifer tesisatınızı sağlıklı bir şekilde hazırlamalısınız.Sitelerde petek temizliği servisi olarak sizlere önerimiz kombi bakımını yaptırdıktan hemen sonra petek temizliğini de yaptırın.Radyatörlerde,petek tesisatında bulunan tıkanıklığı periyodik  tesisat temizliği ile gidererek, yüksek ısı verimi sağlayabilirsiniz.

Kalorifer tesisatın daha önceki gibi ısıtmadığını düşünüyorsanız, peteklerin temizlenme zamanı gelmiştir. Bu çok normal bir sonuçtur. Tesisatın içinde su bulunduğundan, zamanla kireçlenme başta olmak üzere, tortu, pislik gibi etkenlerden değişik yerlerde tıkanmalar, daralmalar meydana gelecektir. Bu sorun suyun kireçli olduğu bölgelerde daha sık yaşanmaktadır. Buna acilen önlem almazsanız, hem ödediğiniz yakıt tutarı artacak, hem de yeterince ısınamayacaksınız. Peteklerde düzenli temizlik sağlandığında, siz bile aradaki farkı anlayacaksınız.

Petek temizliğini özel petek temizleme makinesi ve kimyasalları kullanan Sitelerde petek temizliği servisine yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede petekler yerinde temizlenecek, borularda bile tıkanıklık sorununuz kalmayacak. Bütçenizi yakıt giderleri sarsmayacak, ısınmanın keyfini süreceksiniz.

Sitelerde petek temizliği cihazla yapılmalıdır.

Cihazla petek temizliği

Petek temizleme düzenli olarak yapıldığında, kombinin sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Petekler bildiğimiz gibi içinde bulunan suyun kombi tarafından ısıtılmasıyla, ortamın ısınmasını sağlarlar. Ancak zamanla içinde biriken artıklar, kireç birikimleri gibi etkenler nedeniyle ısınma sorunları yaşanır. Aynı zamanda yakıt sarfiyatı artar. Bu nedenle;Sitelerde petek temizliği servisine peteklerin temizliğini yaptırmalısınız. Bunun için kullanılan farklı yöntemler olsa da, en sağlıklı olanı cihazlar ve özel kimyasalların kullanıldığı yöntemdir. Bu yöntemde sistemde olan suyun sıcaklığının 40-45 dereceye çıkarılmasıyla, kimyasallar peteklerin içinde dolaştırılır. Peteklerin içindeki pisliklerde, cihazın filtresiyle tutularak, hem pislikler, hem de içerdeki kireç kalıntıları temizlenir.

Sitelerde Petek Temizliği SERVİSİ

Petek temizleme cihazı

Petek temizliği hizmeti almaya karar verdiyseniz öncelikli unsur kurumsal firmadan hizmet alarak konforlu ısınmanın tadını çıkarın.Başlangıç itibari ile yanlış bir hizmet kanalı seçmeniz durumunda ;Yani Merdiven altı diye tabir edilen kurumsal yapıya sahip olmayan kişilere petek temizleme işlemini yaptırdığınız takdirde ; asla bir garanti verilmeyecek olup ,garanti konusundan önce,doğru düzgün bir temizlikte kalitesiz ilaç kullanır/ilaç hiç kullanmayanlarda olabilir parayı verdikten sonra bu kişilerin izini dahi bulamazsınız.

Yani kısacası sizin için önemli olan paradan daha çok petek temizliğinin en iyi şekilde yapılmasına gayret etmelisiniz.Bunun için,Sitelerde petek temizliği servisine güvenebilirsiniz daha ayrıntılı bilgiler için bizi arayıp bilgi alabilirsiniz.Bilgi almak için aradığınızda ;Kalorifer Tesisat Temizliği,Yerden Isıtma Temizliği,Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği,Döküm Petek Temizliğin için  hakkında detaylı bilgi alma imkanına sahipsiniz.Bunun için Sitelerde petek temizliği servisi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Cihazla petek temizliği ,kalorifer petek temizliği yapıyoruz

Sitelerde petek temizlemeden kareler

Kalorifer tesisatında,peteklerde bulunan, hava dolayısıyla ısı geçişi sağlanamaz ve bu nedenle radyatörlerin belli bir kısmı ısınıp diğer kısımlarda ısınma sağlanamamaktadır. İkinci olarak su basıncının düşük olması sebebi ile sirkülasyan sağlıklı yapılamamaktadır.Bu anlamda kombi bar basıncı kontrol edilmeli eksilen su tamamlanarak sağlıklı ısınma sağlanmalıdır. Üçüncü olarak radyatörlerde bulunan vanaların kontrolününün yapılması gerekmektedir. Zira vanalar kapalı olabilir veya vana göbekten bozulmuş olabilir , vana çalışır gibi döndüğü halde işlev görmeyebilir.Dördüncü olarak sirkülasyon pompası(devirdaim pompası)kalorifer tesisatında dolaşımı sağlayan bu pompalar kireçlenmeden dolayı zamana bağlı olarak sirkülasyon yapmayabilir. Bu sorunları yaşamamak için periyodik olarak bakımlarını mutlaka yaptırmalısınız.

Diğer tesisat hizmetlerimiz:

Yer: İstanbul, Türkiye