petek temizleme 1421 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Şişli petek temizliği servisi olarak kalorifer petek bakımının gerekliliğini her daim ifade ediyoruz. Radyatör petek temizleme şişli servisi, tesisat petek yıkama işini makineler ile profesyonel uygulamalar ile yapar.

Bu açıdan kışı sıcak geçirmek adına hem kombi bakımına önem vermeli, hem de petekleri iyi bakmalısınız. Kış gelmeden nasıl kombiye bakım yaptırıyorsanız, petekleri de kontrol ettirmelisiniz. Zaten bunu yaptırmadığınız takdirde, kışın petekleri her zamanki gibi ısıtmaz. İhmal ettiğiniz peteklerin dışarıya ısı iletimini maksimum derecede yapamadığı için daha fazla doğal gaz parası öder, yine de istediğiniz gibi ısınamazsınız.

Şişli Petek Temizliği ile Neden Petekler Temizletilmelidir?

 • Peteklerde oluşması beklenen   homojen  ısınmanın sağlanamıyor olması, peteklerde hava olacağı anlamına gelebileceği gibi  petek kanallarında oluşan tıkanıklıklar bizlerce en  bilindik nedendir. Çünkü peteklerin içindeki suyun kireçlenme etkisi göstermesi, içeride tortuların birikmesi, çamur kalıntılarının dibe çökmesi gibi etkenler peteklerde tıkanıklığa neden olur.
 • Petek yüzeyine yapışan çamur, tortu ve oluşan korozyon sebebi ile petek içerisindeki sıcak su ısı iletimini tam olarak yapamaz. Bu duruma bağlı olarak yakıt tüketimi kombinin sürekli çalışmasına bağlı artacak ancak tem olarak ortam ısısı istenilen düzeyde olmayacaktır.
 • Peteklerin içinde bulunan suyu kombi ısıtır ve kalorifer tesisat yardımı ile peteklere ulaştırır. Bu ısınma peteklerdeki suyun kireçlenme yapmasıyla sekteye uğramaktadır. Tesisatta olan suyun içinde bulunan tortu, çapaklarda zamanla çoğalarak boruları, petek iç yüzeylerini ve vanaları tıkamaktadır. Bu durumda ısınma sorununuz daha fazla artmaktadır.
Şişli Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Şişli Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

 • Korozyon sonrası petek kanalları tıkanır, bu tıkanıklık sonrası kanallardan sıcak su geçişi sağlanamaz. Sonrasında peteklerin bir kısmı ısınırken diğer kısmı ısınma sağlayamaz. Bu durum kombinin bu bölgeleri ısıtmaya çalışması sürecinde fazla yakıt yakmasına sebep olur. Faturalarınız gereksiz yere; yani yeterli ısınma  sağlanamadığı  halde yüksek gelir.
 • Peteklerin kanallarının tıkalı olmasının bir diğer zararı ise radyatörlerde biriken çapaklar ve çamurlaşmış su sirkülasyon sonrası kombiye geçip eşanjörler ve diğer parçalarda hasar oluşmasına neden olur. Kombi içine giden bu pislikler sizlere hiç ummadığınız bir anda masraf çıkartabilir. Peteklerin periyodik bakımını yaptırarak, kalorifer tesisatının ve kombinin sağlıklı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Petek yıkama  tasarruf imkanı sunmakla birlikte, kalorifer tesisatının sağlıklı çalışması ile cihazlarınızın  uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği, petek temizleme cihazı ve petek temizleme kimyasalı ile petekler sökülmeden yapılmaktadır. Bazı firmalar petekleri sökerek bu temizliği yapar. Ancak bu durumda peteklere oksijen gireceğinden paslanma sorunu yaşanacaktır. En doğrusu petekleri yerinden sökmeden petek temizliği yapacak firmalarla çalışmanızdır.

 • Cihaz tek bir noktadan bağlanır.
 • Cihazla tesisattaki kirli su boşaltılır.
 • Kimyasal ilaç tesisata verilir.
 • Cihazın ürettiği basınç ile ilaç tüm tesisatta ve peteklerde dolaştırılır.
 • Çözülen çamur tortu tabakası cihazla tesisat dışına atılır.
 • Siteme temiz su ilave edilir.
 • Petek havaları alınır.
 • Petek reglaj(petek ısı ayarı)ayarları yapılır.
 • Sitem çalıştırılıp kontrol edilir.

Sizler için doğru adresi bulmak petek temizliğinin nasıl yapılması gerektiğini ve nasıl bir kimyasal kullanılması gerektiğini bilmenizden geçmektedir. Bizlerin amacı da tamda bu noktada sizleri bilgilendirmek ve oluşabilecek mağduriyetleri önlemektir. Petek yıkama hizmeti ile özellikle kış aylarında yüksek gelen faturalarınızı bu hizmet ile aşağı çekme imkanı sunmaktayız.

Şişli petek temizliği servisi bu hizmeti sektörde en iyi fiyata ve en profesyonel hizmet ile sunan sayılı firmalar arasındadır. Sizlerde petek  hizmetini almak için lütfen  bizlerle iletişime geçin.

Benzer Gönderiler: