petek temizleme 815 kez görüntülendi

Şişli petek temizliği servisi ile petekler tertemiz,ısı iletimi maksimum derecede.

Evinizin ısıtılmasında kaloriferden yararlanıyorsanız, kalorifer sisteminize iyi bakmalısınız. Hem kombi bakımına önem vermeli, hem de petekleri iyi bakmalısınız. Kış gelmeden nasıl kombiye bakım yaptırıyorsanız, petekleri de kontrol ettirmeli, gerekiyorsa,Şişli petek temizliği servisine  petek temizleme işlemi yaptırmalısınız. Zaten bunu yaptırmadığınız takdirde, kışın petekleri her zamanki gibi ısıtmaz. İhmal ettiğiniz peteklerin dışarıya ısı iletimini maksimum derecede yapamadığı için daha fazla doğal gaz parası öder, yine de istediğiniz gibi ısınamazsınız.

Çünkü peteklerin içindeki suyun kireçlenme etkisi göstermesi, içeride tortuların birikmesi, çamur kalıntılarının dibe çökmesi gibi etkenler peteklerde tıkanıklığa neden olur.Petek yüzeyine yapışan çamur,tortu ve oluşan korozyon sebebi ile petek içerisindeki sıcak su ısı ilemtini tam olarak yapamaz.Bu duruma bağlı olarak yakıt tüketimi kombinin sürekli çalışmasına bağlı artacak ancak tem olarak ortam ısısı istenilen düzeyde olmayacaktır.

Oysa petek temizleme ücreti bakımından çok yüksek olmayan bir fiyat ile yapılır  ve ayrılan süre bakımında da petek temizleme işlemi sadece bir saat sürer.Diğer taraftan petekler istenilen ısıyla evinizi bütün kış ısıtmaya devam eder. Bu yüzden kalorifer sisteminize iyi bakmalısınız.Şişli petek temizliği servisine periyodik bakımı yaptırdığınızda kışı sıcak geçirme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Peteklerin içinde bulunan su kombi ve kalorifer yardımıyla ısıtılmaktadır. Bu ısınma peteklerdeki suyun kireçlenme yapmasıyla sekteye uğramaktadır. Tesisatta olan suyun içinde bulunan tortu,çapaklarda zamanla çoğalarak vanaları tıkamaktadır. Bu durumda ısınma sorununuz daha fazla artmaktadır. Petek temizleme işlemi,Şişli petek temizliği tarafından cihazla ve kimyasalla yapılmaktadır. Bazı firmalar petekleri sökerek bu temizliği yapar. Ancak bu durumda peteklerinize oksijen gireceğinden paslanma sorunu yaşanacaktır. En doğrusu petekleri yerinden sökmeden petek temizliği yapacak firmalarla çalışmanızdır.

Şişli petek temizliği servisi,petek temizleme  cihazı ve kimyasallardan faydalanılarak petek temizliği yapılmaktadır.Peteklerde oluşması beklenen   homojen  ısınmanın sağlanamıyor olması , peteklerde hava olacağı anlamına gelebileceği gibi  petek kanallarında oluşan tıkanıklıklar bizlerce en  bilindik nedendir.

Şişli petek temizliği servisi, cihazla petek temizliği yapmaktadır.

Şişli petek temizliği servisi-1

Korozyon sonrası petek kanalları tıkanır, bu tıkanıklık sonrası kanallardan sıcak su geçişi sağlanamaz. Bu durum sonrası Peteklerin bir kısmı ısınırken diğer kısmı ısınma sağlayamaz. Bu durum kombinin bu bölgeleri ısıtmaya çalışması sürecinde fazla yakıt yakmasına sebep olur. Faturalarınız gereksiz yere; yani yeterli ısınma  sağlanamadığı  halde yüksek gelir.

Petek temizliği, radyatör temizliği, yerden ısıtma sistemi temizliği arasındaki fiyat farkları genel hatlarıyla nelerdir.

Petek temizliği ile radyatör temizliği ve yerden ısıtma sistemi temizliği arasında tabii ki farklar vardır çünkü bu üç tesisat arasında hem temizlemesi hem de tesisatında farklılıklar vardır. Bu farklılıklar sonucu da fiyat farklılıkları doğmuştur. Üçü de aynı fiyat olsa idi eğer,bazı şeyleri eksik yapmamız gerekirdi ki,bunun nedeni ise farklı tesisatlara gereken farklı ilaçlar ,farklı dozajlar ve farklı temizlik şekilleridir.Aynı zamanda bu temizliklere ayrılan sürede farkılık gösterir. Bu yazılanları göz önüne alırsak eğer fiyat farkı olmaması, fiyat farkı olmasından çok daha garip gelir.

 Peteklerin kanallarının tıkalı olmasının bir diğer zararı ise radyatörlerde biriken çapaklar,ve çamurlaşmış su sirkülasyon sonrası kombiye geçip eşanjörler ve diğer parçalarda hasar oluşmasına neden olur. Kombi içine giden bu pislikler sizlere hiç ummadığınız bir anda masraf çıkartabilir. Peteklerin periyodik bakımını yaptırarak, kalorifer tesisatının ve kombinin sağlıklı çalışmasını sağlayabilirsiniz.Petek yıkama ile Petek temizliği ve çeşitli isimler altında adlandırılan bu hizmetler doğru firmadan alınmadığı takdirde bakımını yaptırdığınızı zannettiğiniz peteklerden beklediğiniz ısıyı yine alamayacağınız anlamına gelmektedir.

Şişli petek temizliği servisi ile petek temizliğini cihazla yapmaktayız.

Şişli petek temizliği

Sizler için doğru adresi bulmak petek temizliğinin nasıl yapılması gerektiğini ve nasıl bir kimyasal kullanılması gerektiğini bilmenizden geçmektedir. Bizlerin amacıda tamda bu noktada sizleri bilgilendirmek ve oluşabilecek mağduriyetleri önlemektir. Petek yıkama hizmeti ile özellikle kış aylarında yüksek gelen faturalarınızı bu hizmet ile aşağı çekme imkanı sunmaktayız. Petek yıkama  tasarruf imkanı sunmakla birlikte, kalorifer tesisatının sağlıklı çalışması ile cihazlarınızın  uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Günümüz dünyasında bu hizmeti bilmeyen bir çok insanımız bulunmaktadır.

Şişli Radyatör Temizliği servisi

Şişli petek temizliği servisi-2

Petek temizliği,petek temizleme cihazı ve petek temizleme kimyasalı ile petekler sökülmeden yapılmaktadır.Uzmanlar tesisat,Şişli petek temizliği servisi bu hizmeti sektörde en iyi fiyata ve en profesyonel hizmet ile sunan sayılı firmalar arasındadır.Sizlerde petek  hizmetini almak için lütfen  bizlerle iletişime geçin.

Alternatif diğer petek temizliği hizmetimiz;

-Şişli petek dışı toz temizliği