petek temizleme 1478 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Sarıyer petek temizliği servisi olarak, petek bakımının kombi bakımı kadar önemli olduğunu, belirtmiş olalım.Sarıyer kalorifer boru petek temizleme kışı sıcak tasarruflu geçirmek demektir. Sarıyer bölgesinde petek temizleme işi profesyonel makine ve yöntemlerle yapılır.

Bu çerçeveden bakıldığında kombi bakımı yaptırıldığında mutlaka petek temizliği de yaptırılmalıdır. Bahse konu uygulama çeşitli isimler altında da zikredilse sonuç olarak yapılan hizmet şekli aynıdır. Mesela tesisat temizliği, kalorifer petek temizliği, petek temizliği şeklinde zikredilen bu hizmet ile amaçlanan tortu sebebi ile daralan boru çapının genişletilerek sıcak su debisinin artırılması ve petek yüzeyine yapışan çamurlu tabak kimyasal ilaç ve cihazla temizlenmesidir.

Sarıyer Petek Temizliği ile Petek Temizliği Nedir?

Kombi sonrası bütün kalorifer tesisatının ve kombinin ilaçlı, cihazlı temizlenmesidir. Petekler sökülmeden, tek noktadan yapılan pratik uygulamanın adıdır. Petek temizliği, kombi bakımı gibi periyodik yaptırılması gereken kışın daha verimli ısınmak için hazırlıktır.

Sarıyer Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Sarıyer Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Neden Petek Temizliği Yapılmalıdır?

Peteklerin eskiden olduğu gibi ısıtmadığını fark ederseniz, hemen tesisatçınızla iletişime geçmelisiniz. Bu sorunu ertelemeniz halinde, kombi ve tesisatınızda daha büyük sorunların oluşmasına neden olabilirsiniz. Peteklerde kısmi ısınma varsa ya da hiç ısınmıyorsa, büyük ihtimalle içindeki sudan dolayı kireçlenme ve tortu birikimi olmuştur. Bu alanlarda suyun yeterince dolaşmaması durumunda petekler ısıyı dışarıya vermeyecektir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Cihazla Petek Temizliği yapılması demek, peteklerin yerinden sökülmeden temizlenmesi demektir. Cihazla ve kimyasal kullanılarak, yerinde petek temizliği ile yapılan tesisat temizliği sizin için kış mevsiminde iyi ısınmak ve az fatura ödemek anlamına gelmektedir. İhmal edildiği takdirde tıkalı petek kanalları nedeni ile ısı iletimi az olacak kombi ısınmayan ortamı ısıtmak için sürekli çalışmak durumunda kalacaktır. Bu yüzden bu hizmeti profesyonel olarak sunan petek temizliği servisinden alın.

Sarıyer petek temizliği servisinin kullandığı petek temizlik yönteminde petek temizleme makinesi sisteme bağlanır. İçerideki su kombiyle 40-45 dereceye kadar ısıtılır ve makineyle peteklerin içine özel kimyasallar verilir. Suyla birlikte içeride dolaştırılan kimyasallar tüm tortuları çözer. Bir yandan da makine aracılığı ile bütün kirlilik tesisat dışına atılır. İçerideki bütün kirlilik cihaz ve ilaçla tamamen temizlendiği için petek temizliği başarılı bir şekilde tamamlanır.

Her petek çeşidi aynı şekilde temizlenmez temizlenme şekilleri arasında farklılıklar vardır. Örnek olarak Sarıyer petek temizliği servisi olarak biz petekleri sökmeden kimyasal ilaç ve cihazla petekleri sökmeden yapıyoruz. Ama alüminyum petek temizliği normal peteklerden biraz daha farklı yapılır.

Alüminyum petek temizliği süresince markası belli olmayan kimyasallara yer yoktur. Alüminyum petek temizliğinde bilinmedik kimyasal kullanılmaz. Normal şartlarda panel petekler yerinden sökülmeden temizlenirken alüminyum petekler gerektiğinde yerinden sökülerek tek tek temizlenir. Bunun eşliğinde alüminyum peteklere bolca su sirkülasyonu uygulanır. Kalorifer tesisatında kimyasal ilacın kullanılması , tortu tabakayı sökmesi açısından vazgeçilmez unsurdur. Kimyasal ilaç bu açıdan Merkezi Sistem Temizliğinde, Yerden Isıtma Tesisatı Temizliğinde, Alüminyum Petek Temizliğinde kullanılmaz ise gerçek anlamda temizlik yapılmış sayılmaz

Sarıyer petek temizliği servisi olarak hangi petek çeşidine ne tür uygulama yapılamlı bunu çok iyi bildiğimizden garantili hizmet sunuyoruz. Sarıyer petek temizliği servisine, radyatör tesisat temizliği, kalorifer tesisat temizliğini kimyasal ilaçla yaptırın tasarruf  edin.

Benzer Gönderiler: