petek temizleme 1353 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Rami petek temizliği ustaları hem daire petek kalorifer boru temizliğini yapar hem de kombi filtre bakımını yapar. Rami petek temizliği firması Rami kalorifer temizleme ustaları kalorifer peteklerini makine ile petekleri sökmeden temizler.

Rami Petek Temizliği ile Petek Temizleme Nedir?

Kış ayı geldiğinde iyi ısınmak ve tam anlamıyla yakıttan tasarruf ederek düşük fatura ödememizde rolü büyük olan bir uygulamadır. Rami Petek Temizliği olarak periyodik bakımların ihmal edilmeden yapılmasını tavsiye ediyoruz. Peteklerin yerlerinde cihaz ve ilaç kullanılarak temizlendiği aynı zamanda da kombi sonrası bütün tesisatın temizlendiği bir uygulamadır.

Rami Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Rami Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Neden Petek Temizleme Yapılmalıdır?

Kış gelmeden önce kombinin bakımını yaptırdığınızı düşünebilirsiniz. Ancak sadece kombi bakımı yaptırmak kış aylarında ısınmanızı sağlamayabilir. Bu durumda petek temizliği yaptırmanız vazgeçilmez ihtiyaçtır. Eğer peteklerde tıkanma, kireçlenme sorunu varsa, peteklerde kısmi ısınma ya da hiç ısınmama sorununuz olacaktır. Bazı kişiler bunun petekleri havadan kaynaklandığını düşünür. Ancak bunun sebebi zamanı geldiği halde periyodik olarak petek temizliği servisine petek temizliği yaptırmamış olmanızdır.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Tesisat dünyasında büyük kolaylıklara imkan veren elektronik cihazlar paralelinde petek temizleme cihazı da bu anlamda çok büyük kolaylıklar sunmaktadır. Rami petek temizliği servisi olarak cihazla petek temizleme hizmetini sunarak bu uygulama aşamasında ortaya çıkacak kötü görüntünün önüne geçmekteyiz. Petekler sökülmeden tamamen profesyonel ekip ve cihazlarla uygulamayı yapıyoruz. Kombi bakımına verilen önemin artık petek temizliğine de veriliyor olması cihazların ve sağlıklı çalışacak olan  kalorifer tesisatının ömrünü de uzatmaktadır.

Bu işlem sadece 1-1.5  saat kadar sürer. Petekler yerinden sökülmeden, sadece petek temizleme makinesi ve özel kimyasallar kullanılarak tesisatın içi tertemiz yapılır. Bu kimyasalların peteklere bir zararı yoktur.  Peteklerin içinde bulunan suyun zamanla yaptığı kireçlenmeyi, çamur, kir birikiminin temizlenmesini sağlar. Bu sayede petekler yeniymiş gibi ısınmanızı sağlar ve sıcak bir kış geçirirsiniz.

Petek temizliğinin ne olduğunu, nasıl yapıldığını hangi periyodik aralıklarla yapılması gerektiğini bireyler olarak, çoğumuz yakın zamana kadar bilmiyorduk. Bu anlamda  çok uzağa gitmeye gerek yok bundan bir kaç yıl öncesine kadar petek temizliğinin yapılış şekli yanlış biliniyordu. Peteklerin tek tek sökülüp banyoda veya müsait bir alanda  içlerine tazyikli su sıkmak suretiyle pis suyun dışarı atılması şeklinde bilinmekteydi. Hatta bahsettiğimiz gibi kısa süre önce bu alanda faaliyet gösteren tüzel kişilikler yoktu. Petek temizliği yaptırırken kimyasal kullanılmalı mı, kullanıldığı takdirde  neye dikkat edilmelidir. Rami petek temizliği servisi olarak tecrübemiz ve kullandığımız elektronik cihazlarla bu sektörde fark oluşturduk.

Her petek çeşidi aynı şekilde temizlenmez temizlenme şekilleri arasında farklılıklar var mıdır?

Mesela normal petekler ilaç ve makine yardımı ile yapılır. Bu sayede görüntü kirliliğine neden olmadan  hiçbir rahatsızlık verici durum oluşmadan petekleri sökmeden Rami petek temizliği ekibi olarak petek temizleme yapıyoruz. Ama alüminyum petek temizliği normal peteklerden biraz daha farklı yapılır.

Alüminyum petek temizliği yapılırken kimyasal uygulama ile sonuç alınamadığı da olabilmektedir. Bu durumda petekleri tek tek sökerek temizlik yapılmalıdır. Burada Alüminyum peteklerde kimyasal kullanılmaz dememiz ne kadar yanlış olursa, petekler sökülmeden kesinlikle kimyasal ilaçla temizlik olmaz demek o kadar yanlış olacaktır. Nedeni, bazı  evlerde alüminyum petek olup uzun zamandan beri temizlik yaptırılmadığı için cihaz ve ilaç yetersiz kalmaktadır.

Uzmanlar Tesisat olarak bu süreci iyi takip ettiğimizden süreçle beraber kendimizi bu anlamda iyi yetiştirdik. Petek temizleme uygulamasındaKalorifer Tesisat Temizliği, Yerden Isıtma Temizliği, Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği vb. her nevi petek temizleme hizmetini veriyoruz. Petek temizliği ile ilgili taleplerin tamamını karşılamaktayız. Rami petek temizliği servisi bu alanda müşterinin istediği hizmeti sunan firmalar arasındadır.

Benzer Gönderiler: