petek temizleme 298 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Peteklerin temizlendiği ilaç tesisata zarar verir mi ya da petek temizleme kimyasalı kombiye zarar verir mi? En başından belirtelim bu işi bilen sürekli yapan tesisatçı firmalar ne tür kimyasal kullandıklarının farkındadırlar. O yüzden test edilmiş bilinen petek temizleme ilacı kullandıkları için tesisata zarar vermez. Petek temizleme ilacı tesisatta zarar verir mi sorusunda en önemli şey bu iş için imal edilmiş ilaç kullanımı oldukça zarar vermez diyebiliriz.

Peki kalorifer petek temizliği gerekli mi diye sorsanız buna da şu cevabı verebilirim.  Isıtmayan kalorifer petek kanallarının açılması için petek temizleme gereklidir.

Peteklerin temizlendiği ilaç tesisata zarar verir mi? Uzmanlar Tesisat

Peteklerin temizlendiği ilaç tesisata zarar verir mi? Uzmanlar Tesisat

Peteklerin temizlendiği ilaç tesisata zarar verir mi?

Petek temizleme ilacı tesisata zarar verir mi için işi bilen olması gereken ilacı olması gerektiği miktarda kullanır ise elbette zarar vermez. Sağlıklı tesisat temizleme petekler sökülmeden ilaçlı cihazlı yapılır ise zarar görme şöyle dursun tesisat petekler uzun ömürlü olacaktır.

Soğuklar kendini gösterdiğinde ısınma hissi ve ihtiyacı ortaya çıkacak bu da ne yapılması gerektiği konusunda sizi bir arayış içerisine sokacaktır. Yapacağınız araştırmada çok farklı noktalara dikkat çekildiğini göreceksiniz. Bunlardan biri de  her kış geldiğinde kalorifer temizleme ilacı tesisata zarar verir mi konusudur. Petek temizleme için üretilmiş bu kimyasal ilaçların denetimi yapılmakta ve üreticisi sisteme zarar vermeyeceği konusunda da garanti vermektedir. Tesisat temizliği ve petek temizliği yapan tesisatçı firmada test edilmiş denenmiş ve sisteme her hangi bir zararı olmayan bu ilaçlarla uygulamayı yapmaktadır.

Bunun dışına çıkan kişiler vergi ödemeyen, sabit yerleri olmayan seyyar tipi çalışan kişilerdir. Bunlar fiyatı ucuz verir ancak kullandığı ilaç ve cihaz hakkında çok fazla bilgi vermezler. Bu anlamda lütfen petek temizliği yaptıracağınız zaman fiyat ne kadar önceliğiniz ise bu konularda da hassasiyet gösterin. Peteklerin temizlendiği ilaç tesisata zarar verir mi sorusunun yanıtı hizmet aldığınız tesisatçı ve kullandığı ilaca göre değişkenlik göstermektedir.

Eğer tesisatçı firmadan hizmet alıyorsanız kullanılan ilaç mutlaka test edilmiş kaliteli bir markadır. Bu durumda temizlik yapılan ilaç tesisata ve peteklere zarar vermez. Eğer hizmet aldığınız kişi ise burada kullanılan ilaç sisteme göre olmayan markası bilinmeyen bir ilaç olacağından tesisata da zarar verebilecektir. Bu noktaya dikkat edildiği takdirde temizlik ilaçlarının bir zararı olmayacağını bilmenizi isteriz.

Petek temizleme kimyasalı kombiye zarar verir mi?

Kalorifer petek temizliğinde uygulama yapılmadan önce kombi ile kalorifer tesisat bağlantısı kesilir. Bunun nedeni kalorifer petek temizleme ilacının kombi içerisinde sirkülasyon yapmasının önüne geçmektir. Kalorifer petek temizleme işi bitip ilaç tamamen dışarı atılıp peteklerden temiz su gelene kadar işlem yapılır. En son kombi çalıştırılıp petek ısıları ayarlanacağı vakit kombi açılır. Bu anlamda kalorifer peteklerin bakımları yapıldığı aşamada kombi açık olmadığından zarar görmesi de söz konusu olmayacaktır.

Benzer Gönderiler: