petek temizleme 347 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Peteklerin sıcaklığı çok düştü ben de kalorifer sıcaklık ayarı yaptım yine petekler az ısınıyor. Petek sıcaklığı kaç derece olmalı ki ev ısınsın anlamadım çok soğuk bu petekler. Kombi ısı ayarı kaç olmalı, soğuk havalarda 55 derece çok soğuk olmayan havalarda 45 derece  iyidir. Ortamın sıcaklığından zaten  kombi kaç derece olması gerektiği anlaşılır. Burada önemli olan kombiden çıkan sıcak suyun kalorifer petek kanallarında dolaşım hızıdır. Tıkalı olan peteklerde bu sağlanamaz ve sıcak suyun giremediği kısımlar da ısınmaz. Peteğin yarısı ısınıyor yarısı alt tarafı ısınmıyor şikayeti bu duruma bağlı oluşur.

Peteklerin sıcaklığı çok düştü | Uzmanlar Tesisat

Peteklerin sıcaklığı çok düştü | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer peteklerin sıcaklığı çok düştü

Kış geldi kombiler açıldı ancak peteklerin kanalları tıkalı ise petekler ısıtmayacaktır. Kış gelmeden ihtiyaç duyulmadığı için fark etmediğimiz petek sıcaklıklarındaki düşüşün temel nedeni peteklerde ve kalorifer tesisatında oluşan çamurlaşmaya bağlı tıkanıklıkların oluşmasıdır. Kombiden gelen sıcak suyun dolaşımda bulunarak her bölümde bulunan peteklere ulaşarak ortamın ısınmasını sağlar. Eğer bu sıcak su gidiş hattında veya peteğe ulaştıktan sonra petek içinde tıkanıklık var ise ısıtma sorunları ortaya çıkacağı aşikardır. Buna bağlı peteklerin sıcaklığı çok düştü şikayeti ortaya çıkması olası bir durumdur.

Kombiden ses geliyor, peteklerden ses geliyor ve kalorifer tesisatından ses geliyor olması çamurlaşmaya bağlı sıcak suyun geçtiği yerlerde çap daralmasına bağlıdır. Tıkalı olan yerde su geçişlerinde rahat geçiş olmadığı için ses çıkması olasıdır. Kalorifer tesisatında cihazla ilaçla yapılacak temizlik ile bahse konu çamurlaşma giderileceğinden sıcak su sirkülasyonu kolaylaşacağı için kaloriferlerin sıcaklığı çok az derdi de ortadan kalkacaktır. Bu açıdan petek bakımı da kombi bakımı kadar gündemimizde olması gereken bir uygulamadır.

Kombi Kalorifer Petek Temizliği Fiyatları

Maliyet anlamında uygun fiyatlara yapılan kalorifer petek temizliğini yaptırın. Kışı hem sıcak geçirin hem de faturayı az ödeyin. Kış geldiğinde bireysel sistem kullananların kolayca yaptırabileceği bu uygulama merkezi sistemlerde çoğu zaman mümkün olmayabiliyor. Tüm daireler merkezden kazan dairesinden ısındığı için her dairenin ayrı vanası veya kollektörü olması durumunda yapılabilir. Bu anlamda peteklerin sıcaklığı çok düştü diyorsanız bu noktalara dikkat etmek gereklidir. Bir dairede 5 petek olduğu düşünülür ise 200 TL ye petek temizliği ilaçlı makineli yapılır. Kombi bakımı ayrı bir işlem olup onun ücreti ayrıdır.

Benzer Gönderiler: